Polecanki filmowe

o filmie, co nietrudno odgadnąć

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Xiri »

Czytam sobie coś codziennie. Lecz wypadałoby w końcu skorzystać z ładnej, pochmurnej pogody i wyjść gdzieś bez obawy o poparzenie słoneczne.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: nosiwoda »

A ja dziś idę do kina. Na film fantastyczny. No. "Dzwoneczek i tajemnica piratów". Ciekawe, czy będę bardzo płakał.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Juhani »

Uroń też łzę w moim imieniu, proszę, bo ja pewnie na to nie pójdę. Wiesz...having sons i tak dalej z Twojej sygnaturki:)

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Młodzik »

Nosiwodo, chyba ze śmiechu. Bo nie jest to jednak disney z wyższej półki :).

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: jaynova »

Młodzik pisze:Nosiwodo, chyba ze śmiechu. Bo nie jest to jednak disney z wyższej półki :).
Jak np. Kraina Lodu czy Zaplątani.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: nosiwoda »

Tzn. myślałem, że będę płakał z frustracji, patrząc na zegarek i myśląc "JESZCZE GODZINA TEJ MĘKI". Ale nie było tak źle! Zresztą na dniach powinna na esensji ukazać się moja recenzja, całkiem pozytywna. W skrócie: inteligentna wróżka-eksperymentatorka + prequelowe wątki "Piotrusia Pana". W sumie - polecam. Dla osób nielubiących słodziusich wróżek są piraci.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Kruger »

Ostatnimi czasy w kinie byłem razy trzy. Filmy wszystkie mniej lub bardziej, ale do polecenia.

"Szef" - film o szefie kuchni, który wylatuje z roboty. Wdaje się w spór twitterowy z krytykiem kulinarnym, tenże jedzie naszego szefa równo, ale to nie szefa wina, właściciel restauracji narzuca mu dość nudne menu. Szef decyduje się zmienić życie, zakupuje barowóz by z niego sprzedawać zaje...te kanapki. Wóz ten prowadzi z Miami do miejsca zamieszkania (L.A.) a podróż reklamuje na twitterze jego syn. Po wcześniejszej internetowej wtopie (mało nie nastukał publicznie krytykowi a ktoś to wrzucił do sieci) staje się znów celebrytą a dawny krytyk robi go szefoem nowej knajpy.
Fabyułka nie nazbyt rozbudowana, twitterowe wtręty raczej nudne, choć rozumiem że trudno zrezygnować, bo są silnie osadzone w fabule. Fajna rola głównego bohatera, aktora znanego raczej z ról drugoplanowych.

"Podróż na sto stóp". Po prostu super. Naprawdę warto się skusić. Może nieco cukierkowy. Ale naprawdę bardzo mi sie podobał, solidna dawka pozytywnych emocji i świetna rola Hellen Mirren.

"Wakacje Mikołajka" - no co tu dużo gadać, świetny. Ujmujące jak zawsze role rodziców Mikołajka. No i zbijająca z nóg scena, w której jedna panna dyktuje młodemu list zrywający z drugą panną. Miodzio.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: jaynova »

Kruger pisze:Szef decyduje się zmienić życie, zakupuje barowóz by z niego sprzedawać zaje...te kanapki. Wóz ten prowadzi z Miami do miejsca zamieszkania (L.A.) a podróż reklamuje na twitterze jego syn.
Offtop, ale na temat. :)
Do wszystkich z Twierdzy - są pierwsze foodtrucki - pizza na wyspie słodowej i PASIBUS - z potężnymi, pycha burgerami! Zachód, moi państwo. :)
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: jaynova »

Do końca roku poza Hobbitem, nie ma właściwie na co iść do kina. Ani nowych Marveli, ani ekranizacji fantasy czy s-f.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Młodzik »

Przecież "Interstellar" wychodzi w listopadzie...

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: nosiwoda »

Jutro "Sin City: Damulka warta grzechu", zdaje się, ma premierę.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: jaynova »

Młodzik pisze:Przecież "Interstellar" wychodzi w listopadzie...
Spodziewam się, że będę rozczarowany, jak przy Incepcji.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Młodzik »

Skoro rozczarowała cię "Incepcja", to nic dziwnego, że uważasz "Hobbita" za film, na który warto iść do kina :P.
Sorry za złośliwość, ale nie mogłem się powstrzymać ;).

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Re: Polecanki filmowe

Post autor: kaj »

Achika pisze:"Jak wytresować smoka 2" zaliczone (wersja 2D, na szczęście godziny seansu pasowały). Chyba bardziej mi się podobało, niż pierwsza część. Fajne postaci, cudna scenografia, szkoda tylko, że fabuła momentami naciągana aż trzeszczy - chodzi mi szczególnie o to, że pewna postać wrzaskami i machaniem kijem podporządkowuje sobie smoka wielkości 10-piętrowego wieżowca.
Ale generalnie polecam. Znaczy, tym, którzy lubią animacje.
Tam jest jest większy kiks. W pierwszej części ważną role odebrał napierśnik mamy Czkawki, używany (jego połówka) przez jego ojca jako hełm. I teraz poznajemy owa damę i stanowczo jej pierś jest za mała na ów napierśnik.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: jaynova »

Może schudła? :)
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

ODPOWIEDZ