Miroslav Žamboch - fantastyka po sąsiedzku

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maćko
Sepulka
Posty: 72
Rejestracja: wt, 26 mar 2013 10:28
Płeć: Mężczyzna

Miroslav Žamboch - fantastyka po sąsiedzku

Post autor: Maćko »

Nie znalazłem tu tematu, który był poświęcony Miroslavowi Žambochowi, wiec postanowiłem takowy założyć. Szczerze się przyznam, że sięgnąłem po Autora całkiem niedawno, kiedy ukazała się "Percepcja" i po przeczytaniu jestem negatywnie zaskoczony, wbrew temu co obiecywali mi fani Žambocha. A Wy, drodzy Fahrenheitowicze, jak widzicie twórczość czeskiego pisarza? Podoba Wam się styl?

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Miroslav Žamboch - fantastyka po sąsiedzku

Post autor: hundzia »

Temat już był :) Trącony patykiem, był :)
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Miroslav Žamboch - fantastyka po sąsiedzku

Post autor: Kruger »

Trącony patykiem :)

Nie wiem, Percepcji nie czytałem. "Łowcy" mi się podobali, "Wylęgarnia" dobra, choć w drugiej części nadmierna młócka się z niej zrobiła. Coś jeszcze o jakimś sierżancie czytałem, czytadło do przeczytania.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Miroslav Žamboch - fantastyka po sąsiedzku

Post autor: Marchew »

Wszyscy się "Sierżantem" kiedyś zachwycali, przeczytałem, uśmiechnąłem się do fragmentów o sztukach walki i tylko tyle z tej książki zapamiętałem.

Za to "Bez Litości" bardzo mi się podobało. Ale też dawno i nie wiem czy opinia jest wiążąca do dzisiaj ;)
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Adon
Sepulka
Posty: 43
Rejestracja: wt, 21 cze 2011 20:23

Re: Miroslav Žamboch - fantastyka po sąsiedzku

Post autor: Adon »

Próbowałem czytać pierwszy tom przygód Koniasza, ale jakoś mnie niespecjalnie wciągnęło i to z trywialnego powodu - zgrzytały mi imiona i nazwy własne wymyślane bez żadnej spójnej koncepcji (z jednej strony nazwy brzmiące japońsko, z drugiej Kowalski - zwyczajnie irytował mnie ten miszmasz).

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Miroslav Žamboch - fantastyka po sąsiedzku

Post autor: neularger »

Marchew pisze:Wszyscy się "Sierżantem" kiedyś zachwycali, przeczytałem, uśmiechnąłem się do fragmentów o sztukach walki i tylko tyle z tej książki zapamiętałem.
Czemu? Zdaje się, że na sztukach walki Zamboch się zna...?
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Miroslav Žamboch - fantastyka po sąsiedzku

Post autor: Marchew »

Uśmiechnąłem sie w sensie sentymentalnym, o ile pamiętam nie ma tam głupot.
Jest kult silnego człowieka, gladiatora. Kiedyś Zamboch nawet o tym na spotkaniu autorskim opowiadał, że go współcześni gladiatorzy jak np. zapaśnicy fascynują.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Re: Miroslav Žamboch - fantastyka po sąsiedzku

Post autor: Navajero »

neularger pisze:Czemu? Zdaje się, że na sztukach walki Zamboch się zna...?
Zna się na szermierce historycznej i zapasach. Na dalekowschodnich sztukach walki niespecjalnie :) Ale generalnie opisy walk są niezłe.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Miroslav Žamboch - fantastyka po sąsiedzku

Post autor: neularger »

Wiki wspomina o boksie i judo... Tak samo jak notki na okładkach jego książek (na "Sierżancie" było, o ile pamiętam)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Re: Miroslav Žamboch - fantastyka po sąsiedzku

Post autor: Navajero »

Możliwe, wnioskowałem po opisach. Zastrzeżenia miałbym do dalekowschodnich, być może istotnie poza judo. On tam próbował wprowadzać jakieś elementy ninjutsu czy koppo.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

ODPOWIEDZ