Quiz: fantastyczne światy gier komputerowych

czyli Kosiarz umysłów

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

Tudzież sprzedawca polis na życie, a w końcu agent nieruchomości :)
W Twoje ręce.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Dwie pierwsze gry przygodowe poświęcone światu Lovecrafta.

Poproszę o tytuły gier i nazwę firmy, która je wypuściła...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Laris
Psztymulec
Posty: 916
Rejestracja: czw, 11 gru 2008 18:25

Post autor: Laris »

Prisoner of Ice i Shadow of the Comet autorstwa Infogames?
Przepraszam, było jeszcze Alone in the Dark.

Edycja była.
Najmniej pamiętam zajęcia w szkole,
bo żaden z nas się tam nie nadawał.
Awantura - Pokolenie nienawiści

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Taeeest! Zadawaj.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Laris
Psztymulec
Posty: 916
Rejestracja: czw, 11 gru 2008 18:25

Post autor: Laris »

To ja bym prosił wymienić głównych bohaterów bardzo "uczciwego" symulatora żołnierza, stworzonego przez czeskie Bohemia Interactive.
W sensie, podać proszę tytuł obu gier (bo wyszła podstawka i dodatek), oraz nazwiska głównych bohaterów (w których wcielał się gracz). ^^
Najmniej pamiętam zajęcia w szkole,
bo żaden z nas się tam nie nadawał.
Awantura - Pokolenie nienawiści

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Operation Flashpoint: Cold War Crisis i Resistance.

Co do głównego bohatera, to już za bardzo nie pamiętam, ale czy nie David Armstrong?

Pisałem, że najlepiej mi leżą" przygodówki...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Laris
Psztymulec
Posty: 916
Rejestracja: czw, 11 gru 2008 18:25

Post autor: Laris »

Dave był jednym z pięciu bohaterów. Trafiłeś, Generale, z tytułem, ale dalej proszę wymienić pozostałych grywalnych bohaterów. ;)
Najmniej pamiętam zajęcia w szkole,
bo żaden z nas się tam nie nadawał.
Awantura - Pokolenie nienawiści

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Laris, dajże spokój. Teraz zapytaj wujka Gugla...

Bohaterowie kampanii

David Armstrong - członek oddziałów amerykańskiej piechoty, początkowo zwykły żołnierz, z czasem zostaje dowódcą własnego oddziału. To właśnie on będzie pierwszą postacią którą pokieruje gracz w trybie kampanii, również najwięcej misji opisuje jego losy.

Robert Hammer - czarnoskóry dowódca czołgu, nowicjusz, początkowo również prowadzi jedynie swój pojazd, by z czasem stać się osobą dowodzącą czterema maszynami.

James Gastovski - członek oddziałów specjalnych, niemłody i doświadczony żołnierz. Przyjaciel pułkownika Blake'a. Gdy rozpoczyna się akcja gry, Gastovski jest już na emeryturze, jednak na prośbę starego druha wraca do akcji. Bardzo dobrze zna język rosyjski, co wielce przydaje mu się w ostatniej misji - bowiem właśnie nim gracz kieruje w finałowej części gry.

Sam Nichols - pilot, latający zwykle na śmigłowcach, jedynie w jednej misji zasiada za sterami samolotu A-10 Thunderbolt. Podczas wspomnianej misji zostaje zestrzelony i wzięty do niewoli przez Sowietów, ale udaje mu się uciec. Po tym już go nie spotykamy, gdyż po tym wydarzeniu odchodzi na zwolnienie.

Pierwsi trzej bohaterowie prowadzą pamiętniki, zaś Nichols pisze listy do swojej dziewczyny. Wszystkie te zapiski można poczytać między misjami, wraz z odprawą.

Pozostałe postacie

Generał Guba - zbuntowany wobec pierestrojki radziecki dowódca. Poprzez atak na archipelag Malden usiłuje zdobyć reputację, która umożliwiłaby mu odebranie władzy na Kremlu z rąk Gorbaczowa. Sprawia wrażenie człowieka szalonego, zaślepionego ambicją i ideałami, aczkolwiek niepozbawionego inteligencji i talentu strategicznego, czego świadectwem są spore sukcesy dowodzonych przez niego oddziałów.

Pułkownik Blake - głównodowodzący sił NATO na archipelagu. Jest człowiekiem spokojnym, opanowanym, rozważnym, zdającym sobie sprawę z odpowiedzialności spoczywającej na jego barkach. Przyjaciel Jamesa Gastovskiego. Nazwisko dowódcy może być nawiązaniem do filmu i serialu M*A*S*H, gdzie również pojawia się postać pułkownika Blake'a.

Slava - główny dowódca partyzantów na wyspie Everon. Pojawia się gdy spotyka go David Armstrong. Mści się na Rosjanach za śmierć żony i synka. Jest człowiekiem honorowym i rozważnym, lecz za wszelką cenę pragnącym uzyskać pomoc od amerykańskiego sojusznika. Jego nazwisko, podobnie jak u pozostałych partyzantów, prawdopodobnie wzięło się stąd, że twórcy gry pochodzą z Czech i cały ruch oporu nosi czesko brzmiące nazwiska.Slava ginie podczas jednej z akcji partyzantów.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Laris
Psztymulec
Posty: 916
Rejestracja: czw, 11 gru 2008 18:25

Post autor: Laris »

Ou, ou, ou, trochę żem tu późno zajrzał.
Przejmujesz, Generale.
Najmniej pamiętam zajęcia w szkole,
bo żaden z nas się tam nie nadawał.
Awantura - Pokolenie nienawiści

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

W jednej z gier przygodowych o Sherlocku Holmesie był taki problem.
Trzeba otworzyć sejf i wypisać kombinację cyfrową. Wskazówką była kartka papieru z ciągiem następujących cyfr:

1, 1 1, 2 1, 1 2 1 1, 1 1 1 2 2 1, 3 1 2 2 1 1. .....

Proszę "otworzyć" sejf, czyli podać kolejny wyraz ciągu cyfr.

Zagadka logiczna, ale kto powiedział, że takiej nie może być?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

13112221 :>
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Yeah. Zadawaj.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Jak się nazywał mag, który jako posłańca wykorzystał skazańca zrzucanego do Górniczej Doliny? ;)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Pytanie dotyczy oczywiście świata Gothic, Korinis i "Górniczej Doliny".
Bohaterem gry jest - jakże oryginalnie - Bezimienny. Ale imię maga? czy nie Xardas?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Niet. Xardas się bawił Beziem po zrzuceniu, a w trakcie zrzucania głowę mu zawracał inny mag, którego imię aż emanuje ogniem.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

ODPOWIEDZ