Niewiele o nas, a w dodatku bez nas

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Niewiele o nas, a w dodatku bez nas

Post autor: A.Mason »

Polemika z linkowanym tekstem trafi pewnie u nas na ZakuŻoną, bo odpowiedź w publi zbyt dużą nobilitacją dla "fantastycznego" autora.
http://www.fantastyka.pl/publicystyka/pokaz/66842689
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Niewiele o nas, a w dodatku bez nas

Post autor: Beata »

"Fantastyczny" autor mógłby swój tekst zatytułować: Jestę pisarzę, o felietonach tylko słyszałę. Byłby bliżej prawdy.
Bardzo dobrze, że CF tak zdecydowanie zareagowało. Chcą się ponoć na tamtym forum uczyć - no to niech.
Lem miał rację tak bardzo, że to aż boli.
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
MAT
Fargi
Posty: 456
Rejestracja: śr, 26 lut 2014 21:35
Płeć: Mężczyzna

Niewiele o nas, a w dodatku bez nas

Post autor: MAT »

Polska język, trudna język:) (chociaż może w tym temacie nie powinienem tak ironizować, ponieważ często gęsto uznaję gramatykę za coś przydarzające się innym)

Ktoś w komentarzu pod felietonem (?) "fantastycznego" autora zupełnie słusznie zauważył, że kiedyś "NF" słynęła z publicystyki.
Pamiętam czasy Marka Oramusa, kiedy publikowane teksty miały nierzadko charakter nie tyle popularno-naukowy, co niemal stricte naukowy.
Życie bez czytania jest niebezpieczne, trzeba zadowolić się samym życiem, a to niesie ze sobą pewne ryzyko (Michel Houellebecq)

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Niewiele o nas, a w dodatku bez nas

Post autor: nosiwoda »

Beata pisze:Bardzo dobrze, że CF tak zdecydowanie zareagowało.
No nie do końca, skoro kierowało swe pretensje do redakcji NF, która z opiniami na forum ma tyle wspólnego, co z moją opinią tutaj ma wspólnego Ika i Ebola.
Jakby ktoś opieprzył Ikę i Ebolę za to, co ja tu wypisuję, to chyba nie byłoby wątpliwości, że jest to chybione?
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Niewiele o nas, a w dodatku bez nas

Post autor: nimfa bagienna »

Polecam felieton barona "W gruncie rzeczy wróżba". Niby nie na ten temat, ale jednak.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Niewiele o nas, a w dodatku bez nas

Post autor: Beata »

nosiwoda pisze:Jakby ktoś opieprzył Ikę i Ebolę za to, co ja tu wypisuję, to chyba nie byłoby wątpliwości, że jest to chybione?
Obawiam się, że nie jesteś zdolny wydać z siebie tekstu, choćby tylko porównywalnego z cytowanym powyżej. xD
A nawet gdyby, to zostałbyś bardzo szybko (i być może gwałtownie) sprowadzony na ziemię.

Edit: nimfo, dzięki za sznurek. Oczywiście, że na temat. I jeszcze do tego smakowity. :)
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Niewiele o nas, a w dodatku bez nas

Post autor: Mara »

A porpos NF, to czytam ją ostatnio rzadko i z poślizgiem, jednak wiernie od 30 lat. Jakież było moje zdziwienie, gdy w tekstach polskich autorów zaczęłam natykać się na błędy typu "otwarłem". Ktoś puszcza babole.
42

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Niewiele o nas, a w dodatku bez nas

Post autor: nosiwoda »

To dlatego, że ja czytam tylko zagraniczne :)
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Niewiele o nas, a w dodatku bez nas

Post autor: Alfi »

Gdybyś czytał polskie, redakcja musiałaby uważać na zaimek "tą" :-).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ