Regulamin witryny

Poniższe zasady zostały ujawnione celem wyjaśnienia poszczególnych obowiązków wszystkich członków społeczności Forum Fahrenheita. Zasady te powinny być przestrzegane przez wszystkich, aby zapewnić, iż nasza witryna działa sprawnie i zapewnia zabawę oraz produktywne doświadczenia dla wszystkich członków naszej społeczności i odwiedzających.

 1. Rejestrując się na forum:
  • zobowiązujesz się przestrzegać regulaminu Forum,
  • zgadzasz się na rejestrowanie Twojego IP, przechowywanie zawartości Forum w bazie danych,
  • zgadzasz się na poniesienie odpowiedzialności określonej w Regulaminie Forum za złamanie postanowień Regulaminu,
  • zgadzasz się na stosowanie zasady ciągłości i sensowności dyskusji. Z tego powodu po określonym przez administratorów czasie użytkownik nie może usuwać lub edytować swoich postów, a żądania usunięcia tychże nie muszą być uwzględnione.
  Przyjmujesz do wiadomości że:
  • treść postów wyraża poglądy i opinie ich autorów,
  • moderatorzy i administratorzy mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania wątków, których treść jest obraźliwa, niezgodna z Regulaminem Forum lub jeśli tego wymaga zachowanie porządku na forum,
  • webmaster, administratorzy i moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki włamań hackerskich do zasobów Forum,
  • skrypt Forum wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na komputerze użytkownika. Pliki te nie zawierają żadnych poufnych danych na temat użytkownika,
  Należy pamiętać, ze część informacji zawartych w bazie forum jest informacją publiczną, a forum może czytać każdy. W przypadku niepewności, czy jakaś informacja jest publiczna, czy nie, najlepiej zgłosić się do dowolnego administratora forum.


  Regulamin forum
  1. Nowi użytkownicy proszeni są o przywitanie się i krótkie przedstawienie w miejscu specjalnie po to stworzonym – łowisku.
  2. Wszystkich forumowiczów obowiązuje kultura osobista oraz odpowiedzialność za własne postępowanie i słowa. Reguły Forumokiety obowiązują wszystkich użytkowników Forum, niezależnie od statusu.
  3. Zasadą w Internecie oraz polskim fandomie jest zwracanie się do innych osób per „Ty”, bez względu na wiek, status społeczny czy inne zasługi. Zwrócenie się do kogoś formą „Pan/Pani” może zostać odbierane jako chęć zdeprecjonowania interlokutora.
  4. Forum podzielone jest tematycznie. Oczekujemy, że Użytkownicy będą umieszczać swoje posty w odpowiednich wątkach, zgodnie z zamieszczonymi opisami. Ci, którzy permanentnie będą umieszczać swoje posty w niewłaściwych miejscach, doczekają się upomnienia.
  5. Zakazuje się kategorycznie multinickowania, czyli kilkakrotnego rejestrowania się na Forum pod różnymi pseudonimami przez tego samego użytkownika. Działalność taka będzie bezwzględnie tępiona przez moderatorów i administratorów.
  6. Forum służy komunikacji. Zadbajmy więc o czytelność i stronę techniczną postów. Wskazane jest stosowanie poprawnej polszczyzny, bez zbędnych udziwnień czcionkowych, nadmiaru wykrzykników itp. Przed wysłaniem dłuższego postu zalecamy sprawdzenie całości korzystając z opcji podglądu. Kolory tekstu inne niż czarny zarezerwowane są dla moderatorów i ich oficjalnych komunikatów i komentarzy.
  7. Wskazane jest cytowanie fragmentów postu, na który się odpowiada, jeśli nasz list nie znajduje się bezpośrednio pod nim.
  8. Należy unikać wypowiedzi, które mogą być odbierane przez pozostałych użytkowników jako obraźliwe, np.: osobistych wycieczek, protekcjonalizmu, zaczepek itp.
  9. Forum służy dyskusji i wymianie poglądów. Można się nawet kłócić, ale pod żadnym pozorem nie można nikogo obrażać.
  10. Nie należy prowadzić jakichkolwiek dyskusji związanych z religią i polityką, które dotyczyłyby wyznań i poglądów osobistych użytkowników - w tym względzie obowiązuje zasada wzajemnej tolerancji.
  11. Na forum obowiązuje kultura wypowiedzi. Użycie wulgaryzmów dopuszczone jest tylko w uzasadnionych sytuacjach (np. w cytatach, dowcipach).
  12. Podpis (sygnaturka) nie powinien porażać wielkością. Dozwolone są sygnaturki nie zawierające więcej niż 4 linie. Nie wolno stosować sygnaturek kolorowych, zawierających linki do stron internetowych oraz obrazków.
  13. Awatary są zalecane, aczkolwiek nieobowiązkowe. Maksymalna wielkość awatarowego obrazka to 100x100 pikseli. Animowane awatary są zabronione.
  14. To forum nie jest demokratyczne. Jest moderowane, a decyzje moderatorów są wiążące. Dlatego walka o coś, co błędnie nazywa się "konstytucyjną wolnością słowa", nie odniesie spodziewanych skutków. Owszem, cenimy konstruktywną krytykę, jednak bezczelności i idiotyzmów tolerować nie będziemy.
  15. Regulamin Forum nie zawiera wszelkich możliwych przewinień. W sytuacji pojawienia się ich nowej kategorii moderatorzy stosować będą kryterium akceptowalnych relacji międzyludzkich. Ich przekroczenie skutkować będzie karą, nawet jeśli nie było to określone w regulaminie.
  16. Posty niezgodne z regulaminem, wymagające interwencji moderatorów lub administratorów należy zgłaszać poprzez mechanizm forum (ikonka wykrzyknika przy każdym poście). Skargi, wnioski, zażalenia należy umieszczać w wątku „Forum o Forum” bądź kierować bezpośrednio do administratorów lub moderatorów.
  17. Wszelki spam jest zakazany. Ostateczna kwalifikacja tego, co jest spamem należy do moderatorów.
  18. Do prowadzenia dyskusji o „wszystkim i niczym” służy dział „Tawerna przy gościńcu”.
  19. Użytkownicy łamiący regulamin Forum zostaną ukarani. Możliwe kary to:
   1. upomnienie
   2. status specjalny 'Głupek wioskowy'
   3. status specjalny nadany decyzją moderatora
   4. ban czasowy
   5. ban bezterminowy
   6. zakaz pisania w określonym dziale lub na całym forum,
   7. konieczność zatwierdzania postów użytkownika przez moderatorów,
   8. inne możliwe ograniczenia lub kombinacje powyższych.
   Sentencje 'wyroków' wraz z krótkimi uzasadnieniami oraz ważniejsze upomnienia są publikowane w temacie 'Anatemy'. Temat jest na stałe zamknięty i wpisują się w nim tylko moderatorzy.

  Liczba postów konieczna do uzyskania statusu:

  0 - Sepulka
  100 - Mamun
  200 - Pćma
  300 - Fargi
  500 - Dwelf
  600 - Ośmioł
  700 - Kurdel
  800 - C3PO
  900 - Psztymulec
  1000 - Cylon
  1200 - Kadet Pirx
  1400 - Pciuch
  1600 - Niegrzeszny Mag
  1800 - Stalker
  2000 - Klapaucjusz
  2500 - Kameleon Super
  3000 - Nexus 6
  3500 - Yilanè
  4000 - Baron Harkonnen
  4500 - Lord Ultor
  5000 - Strategos
  5500 - Kobyszczę
  6000 - Mistrz Jedi
  6500 - Trurl
  7000 - Wielki Cybernator Koronny
  7500 - Smokobójca
  8000 - Kratistos
  8500 - Bóg Imperator Diuny
  9000 - Wszystkoista Stosowany
  9500 - Naddusza
  10000 - Inkluzja Ultymatywna #