Uwagi do RedAkcji periodyku Fahrenheit

czyli stosowne miejsce do zamieszczania wszelkich uwag jedynie słusznych, wniosków wyjątkowo racjonalizatorskich i pytań niekoniecznie trudnych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi do RedAkcji periodyku Fahrenheit

Post autor: Marcin Robert »

Oj, nieładnie! A miało być pod pseudonimem z notką o autorze. Tak, jak w "DOFie".

PS No, ale niech już będzie jak jest. Tylko notka się trochę zbędna okazuje i trzeba będzie się zastanowić nad zapewnieniem kompatybilności z Drugim Obiegiem.

Awatar użytkownika
Korodzik
Sepulka
Posty: 19
Rejestracja: sob, 13 sie 2011 10:24

Re: Uwagi do RedAkcji periodyku Fahrenheit

Post autor: Korodzik »

Tak się zastanawiam... Czy na pewno jest sens za pomocą pliku robots.txt blokować dostęp do domeny fahrenheit.net.pl wszystkim robotom jak leci?

O ile mogę się zorientować, między innymi uniemożliwia to odszukanie czegokolwiek na Fahrenheicie przez Google! To znaczy - da się jeszcze znaleźć artykuł po tytule, ale już w treści szukać się nie da, co jest bardzo uciążliwe, jeśli szukamy jakiegoś na wpół zapomnianego tekstu...

To samo tyczy się archiwizujących robotów z Internet Archive, którym - nie wiedzieć czemu - wzbrania się tym samym zrobienia kopii zapasowej strony...
"George Braque. Wielka niewiadoma w dziejach świata. Nikt nie wie kim był, co robił, nawet nie znamy jego nazwiska."

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Uwagi do RedAkcji periodyku Fahrenheit

Post autor: Ebola »

A to trzeba na Masona poczekać. On tym rządzi. :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi do RedAkcji periodyku Fahrenheit

Post autor: A.Mason »

Pomimo prób ustawienia okresu odwiedzin przez wyszukiwarki, Google traktuje te wytyczne po swojemu. Niektóre wyszukiwarki ignorują nawet robots.txt, a ich "napady" na F-ta potrafiły (i nadal potrafią) wygenerować kilkukrotne przekroczenie limitów mojego serwera (i to pomimo tego, że strony są cacheowane jako html). W ciągu ostatnich 21 dni limit był przekraczany przez sześć dni.
Nie mam wiedzy, żeby rozwiązać problem z robotami inaczej, natomiast inne rozwiązanie - wykupienie serwera dedykowanego i wydawanie dodatkowo kilkuset złotych miesięcznie "tylko z powodu Googla" wydaje mi się nieracjonalne :)
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

ODPOWIEDZ