Narzekań czar, nieszczęść pląs

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Post autor: Małgorzata » ndz, 24 cze 2018 23:35

Piłkarze przegrali. Znaczy, że przegrali, to trudno, ale 3:0?!
Cała Twierdza ryknęła boleśnie, dlatego wiem. Przez noc będą śpiewy żałobne się ciągnąć po osiedlu.
Po co my w ogóle na ten Mundial się wybieraliśmy? Nie moglibyśmy zająć się pływaniem? Pływanie jest fajniejsze niż futbol. :(((
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » pn, 25 cze 2018 09:24

Ale za to (podaję na odpowiedzialność Trójki) jesteśmy mistrzami świata w rock and rollu akrobatycznym.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Post autor: Małgorzata » pn, 25 cze 2018 23:59

Zastanawiam się, co tych od akrobatycznego rock&rolla dopingowało do osiągania wyników...
No, bo z pływaniem to oczywiste: Australijczycy są najlepsi, bo mają rekiny w morzu. A po obecnym Mundialu w Rosji widać wyraźnie, że na piłkarzy mają wpływ wielkie koty => jak zawodnika lew czy inny gepard pogoni po sawannie, to bieganie za piłką po boisku to zwyczajny piknik, bułka z masłem i takie tam. A ci, co nie zdążyli (odpłynąć - w Australii, odbiec - w Afryce), zostali po prostu naturalnie wyeliminowani z reprezentacji.
No to się zastanawiam, jak było z tym rock&rollem.... :X

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » wt, 26 cze 2018 22:51

Straszne! Prezydenta nam ogrodzili!
Tytuł z Wirtualnej Polski: Duda odsłonił pomnik, teraz jest ogrodzony.
Pomnik, nawiasem mówiąc, ma coś wspólnego z morzem, marynarzami itp.
A znam ludzi, którzy też są ogrodzeni, bo spędzają lato na RODOS (rodzinne ogródki działkowe ogrodzone siatką).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » pt, 29 cze 2018 11:06

Dzielni polscy turyści ruszyli w klapkach na podbój chorwackich gór. W ten sposób uratowali aż 11 chorwackich ratowników od nudy.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » ndz, 08 lip 2018 15:23

O ja nieszczęsny! Cóżem ja uczynił, żem zwiedziony kolorową etykietką kupił zapałki bystrzyckie z napisem "Seria Wakacje"?! Toż one się do gaszenia pożarów nadają, nie do podpalania gazu pod czajnikiem!

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » śr, 11 lip 2018 19:37

Wróciłem, włożyłem kapcie - i usłyszałem warkot ciężarówki za oknem. Wyszedłem na balkon i zobaczyłem samochód z napisem "Salon meblowy", z którego dwaj muskularni panowie wnosili nowe meble do mieszkania mojej sąsiadki, słynącej z ubóstwa.
A mnie się wzrok nie poprawia, bo wciąż nie widzę pieniędzy, które jej przed laty pożyczyłem.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Post autor: Małgorzata » pt, 20 lip 2018 18:43

Bo Ty, Alfi, nie rozumiesz. Jak trzeba kupić dla siebie, to pieniądze są - spadają z nieba albo z MOPS-u.
A jak trzeba oddać, to nie ma, bo skąd?

Wróciło lato, więc nie powinnam narzekać, ale dzisiaj miałam naprawdę dziwny dzień. Najpierw nie mogłam znaleźć cyfr 1, 2 i 3 na czytniku do płacenia kartą - okazało się, że mi daszek nad wyświetlaczem zasłania te cyfry. Tak zasłonił, że Progenitura musiał mnie wyręczyć. A potem szłam do domu z zakupami i... potknęłam się. Na PROGU ZWALNIAJĄCYM.
Nie wiem, co się dzieje. Chyba początki starczej demencji mnie dopadają... :/

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » pt, 20 lip 2018 18:52

No bo progi są po to, żeby zwolnić.

Awatar użytkownika
A.Mason
Lord Ultor

Post autor: A.Mason » pt, 20 lip 2018 19:39

To był próg bardzo skutecznie zwalniający :)

A ja ostatnio muszę się pilnować, żeby nie położyć czegoś na wierzchu tak, żeby łatwo to było potem znaleźć. Otóż jest wcale niełatwo.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » ndz, 22 lip 2018 15:00

Ale się dałem nabrać. Na francuskim yahoo "artykuł" o tym, że na Ibizie Messi się opala, a jego żona bojkotuje kostium kąpielowy. Nie znam bliżej żony Messiego, ale zobaczyć, jak bojkotuje kostium kąpielowy - czemu nie? To mogłoby być ciekawe. No to klikam. I co? Okazało się, że małżonka pana Lionela w ogóle nie zagląda na plażę i spaceruje po nadmorskim wczasowisku ubrana w suknię.

Awatar użytkownika
A.Mason
Lord Ultor

Post autor: A.Mason » ndz, 22 lip 2018 18:30

Alfi pisze:
ndz, 22 lip 2018 15:00
Okazało się, że małżonka pana Lionela w ogóle nie zagląda na plażę i spaceruje po nadmorskim wczasowisku ubrana w suknię.
A widzisz, na taki numer, to ja nie narzekałbym ;-D
Ja narzekam na polskie portale, które potrafią zrobić odwrotnie (szczególnie celowała w tym gazeta.pl, kiedy ją regularnie czytałem) - dają czasem ciekawy tytuł, w który klikasz i dopiero wtedy orientujesz się, że wylądowałeś na jakimś pudelku, plotku, czy innym śmiecio-portalu.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » sob, 28 lip 2018 14:00

A.Mason pisze: szczególnie celowała w tym gazeta.pl, kiedy ją regularnie czytałem
Kto czyta, gazeta.pl, ten zam sobie winien;-).
A mnie dzisiaj spotkało coś strasznego. Idę sobie dróżką wzdłuż zalewu, ok. 100 -150 m od osiedla willowego zasmradzającego całą okolicę w sezonie grzewczym - i nagle okazało się, że ktoś tam właśnie zmienia stan cywilny. Orkiestra weselna zaczęła swoje popisy od koszmarnego masakrowania When The Saints Go Marching In. Boże, za jakie grzechy?!

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » sob, 01 wrz 2018 10:48

Może to nasi byli?
Pięcioosobowa rodzinka z trójką dzieci w wieku 12 - 16 lat, ubrana w krótkie spodenki i koszulki, bez czegokolwiek ciepłego lub nieprzemakalnego w plecakach, wlazła we wschodnich Pirenejach na wysokość ok. 2300m n.p.m. i tam zaskoczyła ich ulewa ze spadkiem temperatury do wysokości jednocyfrowej, a nawet bliskiej zera. Jak nasi w Tatrach.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » ndz, 02 wrz 2018 10:17

Usilnie staram się nie śpiewać, ale i tak okazuje się, że Tatiana Okupnik jest moją koleżanką po fachu (tyle że nie po UJ, a po UŁ).
No cóż, muszę z tym żyć;).

ODPOWIEDZ