Lato

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: Lato

Post autor: Marcin Robert »

Bo mnie się źle kojarzy. (To znaczy napalm). ;-)

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Re: Lato

Post autor: kiwaczek »

Alfi - Tru, tru!

Marcin Robert - a czołgi Ci się dobrze kojarzą? Bombowce? Karabiny? Gazy bojowe? Ataki na bagnety i takie tam?

No cóż, wojsko nie jest od tego, żeby się dobrze kojarzyło, tylko od walki. ;)
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: Lato

Post autor: Marcin Robert »

Ale wiesz, można stworzyć fajny komiks z czołgami i bombowcami, trudno jednak sobie wyobrazić, że Papcio Chmiel narysuje na przykład "Tytus, Romek i A'Tomek Księga XXXII - Zabawy z napalmem".

Napalm to coś wyjątkowo wrednego, podobnie jak miny.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Re: Lato

Post autor: kiwaczek »

E tam. Gupich filmów się naoglądałeś.

Ani miny, ani napalm nie są jakoś szczególnie wredne. A zwłaszcza, jak to my je stosujemy. Wiesz, moralność Kalego - jak ktoś nas napalmem, to źle, ale jak my kogoś napalmem, to dobrze! Etyka zawodowa się to nazywa.

A co do komiksu hipotetycznego - gwarantuję Ci, że jak by Papcio wybrał się ze mną na poligon z pełnym torem napalmowym i fugasami, to by miał materiału na co najmniej 3 komiksy! :D

Do tej pory z rozrzewnieniem wspominam, jak 19cie lat temu uczyliśmy się zrzucać z siebie odzież płonącą od napalmu i wychodzić z płonącego pojazdu opancerzonego. Ech... Łza się w oku kręci...
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1784
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Lato

Post autor: jaynova »

kiwaczek pisze:No cóż, wojsko nie jest od tego, żeby się dobrze kojarzyło
A opiewane we wszystkich książkach i filmach braterstwo broni i męstwo na polu chwały?
kiwaczek pisze:Do tej pory z rozrzewnieniem wspominam, jak 19cie lat temu uczyliśmy się zrzucać z siebie odzież płonącą od napalmu i wychodzić z płonącego pojazdu opancerzonego.
Adrenalina musiała skakać pod niebiosa.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20010
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Lato

Post autor: Alfi »

jaynova pisze:
kiwaczek pisze:No cóż, wojsko nie jest od tego, żeby się dobrze kojarzyło
A opiewane we wszystkich książkach i filmach braterstwo broni i męstwo na polu chwały?
Te książki i filmy to taka zmyłka. Wojsko jest po to, by w razie potrzeby w stanie w miarę trzeźwym (bo skrajnie nietrzeźwy stawia pod znakiem zapytania skuteczność) zrobić komuś innemu to, co zrobione być musi, a cywil zdobyłby się na to tylko po półlitrówce i w stanie skrajnego wkurzenia.
jaynova pisze:
kiwaczek pisze:Do tej pory z rozrzewnieniem wspominam, jak 19cie lat temu uczyliśmy się zrzucać z siebie odzież płonącą od napalmu i wychodzić z płonącego pojazdu opancerzonego.
Adrenalina musiała skakać pod niebiosa.
Ale w warunkach poligonowych używane były zimne ognie.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Re: Lato

Post autor: kiwaczek »

Co innego wizerunek, co innego faktyczne życie. Alfi ujął to bardzo trafnie.

Ale muszę zdementować, nie, nie używaliśmy zimnych ogni. Jak najbardziej gorących. :D
Znaczy normalnie, najpierw się delikwenta smaruje napalmem, potem podpala, a potem patrzy, co delikwent z tym faktem zrobi. :D

Edit: Tu piosneczka o tym zawodzie. Zwłaszcza polecam te kilka linijek zaczynających się po 1 minucie i 26ciu sekundach. ;)
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Re: Lato

Post autor: Keiko »

kiwaczek pisze:Do tej pory z rozrzewnieniem wspominam, jak 19cie lat temu uczyliśmy się zrzucać z siebie odzież płonącą od napalmu i wychodzić z płonącego pojazdu opancerzonego. Ech... Łza się w oku kręci...

I pomyśleć, że gdybym nie była kobietą, to zazdrość skręciłaby mi kiszki ;)

A trotyl malowniczy to fakt :)
Zresztą ja zawsze lubiłam Twoje zdjęcia "zawodowe" ;) zarówno zamieszczane na stronie (nie aktualizowanej! FOCH) jak i na deviancie.
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Re: Lato

Post autor: kiwaczek »

Jak bym znalazł trochę czasu, to bym aktualizował. Ale zarówno Bartek jak i Zuza robią wszystko, żebym owego mitycznego czasu nie miał :D

Jeśli już coś na szybko wrzucam, to jedynie na fejsie. Na ten przykład, ostatnio, zdjęcia pająka co upolował jaszczurkę ;)
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: Lato

Post autor: Marcin Robert »

Letnie temperatury mieliśmy ostatnio w październiku, postanowiłem więc zakończyć sezon letni wycieczką do Doliny Białego. Choć oficjalnie zakończyłem go już 5 września wyprawą na Kopę Kondracką.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20010
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Lato

Post autor: Alfi »

Lato niby od jutra, a ja już dzisiaj jadłem maliny. Dzikie, leśne, sztuk trzy. Malin zresztą u nas niewiele, królują jeżyny, na które jeszcze trzeba będzie poczekać parę tygodni.
A na Kopę Kondracką spróbuję się jeszcze w tym roku wybrać.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20010
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Lato

Post autor: Alfi »

Pogoda jak u Rumuna w portfelu.
Ma to tę zaletę, że może wreszcie trawa z powrotem zmieni kolor z rudego na zielony.
Chociaż oczywiście lać powinno w nocy.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Lato

Post autor: nosiwoda »

Alfi pisze:Pogoda jak u Rumuna w portfelu.
Czyli jaka?
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20010
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Lato

Post autor: Alfi »

No, leje. Oni jeszcze nie mają euro.
I dzisiaj też ta sama waluta.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Lato

Post autor: nosiwoda »

Aaaa. Teraz mi głupio, że nie załapałem, myślałem, że to jakiś nieznany mi frazeologizm.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

ODPOWIEDZ