Zima

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

E tam. Całkiem znośnie jest. Po południu polazłem na miasto i ok. 14:50 wróciłem lekko spocony. Przed chwilą wróciłem po zrobieniu tradycyjnej rundy wokół zalewu też dość rozgrzany. Śnieg leży na ziemi dość grubą warstwą i jeszcze dopadowywuje... dopaduje... czy jakoś tak.
A po południu widziałem dzieciaki wiozące na sankach prefabrykaty do zmontowania bałwana.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Zima

Post autor: Beata »

U mię śniegu nie ma jakoś przesadnie wiele, choć wystarczy, żeby chodniki się zrobiły niebezpieczne oraz by wydeptać podobiznę ufoka (jak twierdzi znajoma). A mię uśmiech wyżej wzmiankowanego, im dłużej patrzę, coraz bardziej wygląda na aluzję do nowej nazwy mojej ulicy, która przez gardło ani przez palce mi nie przejdzie. No normalnie ufok z drobiowymi genami. ;)
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Zima

Post autor: Małgorzata »

Matka Kurka ma ulicę? Jej... :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

yahoo pisze:-4 degrés à Strasbourg, -5 à Paris, -6 à Clermont-Ferrand
To początek artykułu, z którego wynika, że francuski kodeks pracy pozwala w takich warunkach nie pójść do roboty, by uniknąć zagrożenia dla zdrowia i zycia.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Zima

Post autor: Małgorzata »

W Twierdzy -11. Zamarzłam. :(((
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

Wczoraj po południu już było odrobinę cieplej niż w poprzednich dniach. U nas dzisiaj w najcieplejszym momencie dnia ma być -7, jutro -3, a w poniedziałek +3. Niby dobrze, ale mój reumatyzm przez co najmniej kilkanaście godzin będzie się miał jeszcze lepiej.
A zmieszczaniałe kosy mają się świetnie. Bodaj przedwczoraj widziałem parkę tak wypasioną (w sensie dosłownym, a nawet sensu stricto), że w pierwszej chwili wziąłem je za kawki.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Zima

Post autor: Małgorzata »

Wciąż zimno. Dżipek nie zapala, bo jest za zimno (w sensie, filtr paliwa ma stary i coś tam się psuje, a wymienić będzie można dopiero wtedy, gdy będzie cieplej). Znaczy, nie mamy auta, bo JEST ZIMNO. Nie wychodzę z domu, bo JEST ZIMNO.
Na dodatek w Twierdzy nie ma śniegu. A jak JEST ZIMNO, to powinien być śnieg, prawda? PRAWDA?!
Zimno... :(((
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

Wyszedłem sobie ok. 13:20 i zobaczyłem topniejący śnieg.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Zima

Post autor: Beata »

I tak sobie niezobowiązująco topniał pod Twoimi butami? ;)
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

Nie, nie pod butami. Na płytkach naszego wspaniałego reprezentacyjnego placu w centrum.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Zima

Post autor: Beata »

Eee... myślałam, że zyskałeś jakąś nową cechę postaci. ;)

A u mnie dziś przez moment było +1. I balkon mię się rozmroził. :)
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

No i wraca, wredota jedna. Kto ją prosił?
Bodaj od pięciu godzin leje (jakbym jeszcze za mało miał wody w skrzynkach na balkonie), a teraz deszcz się zamienia w coś takiego białego.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Zima

Post autor: Małgorzata »

Od rana biało. Biało. Biało. Jest śnieg, znaczy ZIMA. A jak zima, to jest ZIMNO. Ale teraz przynajmniej normalnie wszystko, bo jest mróz, śnieg i ZIMNO.
Biało, biało, BIAŁO. Od rana (wczoraj) pada bez przerwy na biało.
Dawno takiej zimy w Twierdzy nie widziałam. Nawet zergi, które zaczynały się już panoszyć i robiły <zerg rush> na wierzbę pod moim oknem, znikły w tej bieli.
Zaraz-zaraz. Jest marzec, prawda?
To DLACZEGO JEST ZIMA?!
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

No, patrząc na rzecz całą od strony formalnej, zima ma konstytucyjne prawo do panoszenia się aż do wtorku.
U nas też w nocy napadało.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

Zrobiłem sobie dłuższy spacer, taki circa ebałt około półtoragodzinny. Rozgrzałem się dopiero po czterech kilometrach. A durny wiatr sypał śniegiem oczy niezależnie od kierunku marszu.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ