Narzekań czar, nieszczęść pląs

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Borsuk
Ośmioł

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Borsuk » śr, 09 paź 2013 20:00

Kurde, książki w pudłach, nie mogę znaleźć "Wrota światów" :-( a chciałem sobie całą trylogię powtórzyć
All those moments will be lost in time...

Awatar użytkownika
No-qanek
Baron Harkonnen

Re: Narzekalnia

Post autor: No-qanek » śr, 09 paź 2013 22:40

A w ramach dalszego ciągu: Widząc jak po raz kolejny, żeby przygotować się na cokolwiek, trzeba sięgać do skryptów AGH, to ten tytuł najlepszego kierunku chemii wśród uczelni jakim szczyci się UW brzmi jak jakiś kiepski żart.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik

Post autor: Zanthia » czw, 10 paź 2013 10:35

Ach, skrypty AGH. Raz znalazłam wśród nich przypadkiem materiał, który na wykładach bez mrugnięcia okiem wykładowca sprzedawał jako swój. Nawet bez żadnych zmian, nic dodano, nic ujęto.

Moja uczelnia ma o mnie wysokie mniemanie: na sobotę mam do przeczytania ponad trzy tysiące stron zgromadzonej bibliografii - podręczniki podano, rozdziałów już nie, a pytania są baaaardzo ogólne. Jak niby w ogóle można przeczytać i zapamiętać 3000 stron matematycznej teorii w jeden tydzień?
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Beata
Niegrzeszny Mag

Post autor: Beata » czw, 10 paź 2013 11:03

Zanthia pisze: Jak niby w ogóle można przeczytać i zapamiętać 3000 stron matematycznej teorii w jeden tydzień?
Czytać tylko tam, gdzie rzadko pisane. ;)
Sorry, NMSP.
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS

Post autor: Cordeliane » czw, 10 paź 2013 23:54

Dzisiaj od rana ktoś mi się próbuje włamać na konto na Steamie - cały dzień dostaję wiadomości od nich, że niby prosiłam o reset hasła. Dziwne.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
neularger
Wielki Cybernator Koronny

Post autor: neularger » pt, 11 paź 2013 00:38

Jesteś popularna wśród hakerów. :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy

Post autor: hundzia » sob, 12 paź 2013 00:25

Młodzik pisze:Hmm... no to u mnie polityka jest zupełnie inna. Bardzo często dostajemy materiały od prowadzących (tzn. zależy od przedmiotu) oraz ściśle określoną bibliografię. Innymi słowy, jeszcze nie uświadczyłem problemu typu "nie wiem, czego oczekuje ode mnie wykładowca/prowadzący".
Dziwny masz ten uniwerek. Nienormalny.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Narsil
Fargi

Post autor: Narsil » sob, 12 paź 2013 11:02

No to ja też mam nienormalny kierunek/wydział - bibliografia i jasno określony zakres materiału to standard.
"Malarstwo kończy się wtedy, kiedy można zawiesić obraz do góry nogami bez szkody dla odbiorcy."

Awatar użytkownika
Młodzik
Lord Ultor

Post autor: Młodzik » sob, 12 paź 2013 11:19

hundzia pisze:Dziwny masz ten uniwerek. Nienormalny.
To nie uniwerek, tylko politechnika.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy

Post autor: hundzia » sob, 12 paź 2013 11:39

Zdziwniej i zdziwniej...
FTSL
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Młodzik
Lord Ultor

Post autor: Młodzik » sob, 12 paź 2013 19:42

Przyznam szczerze, że jestem zdziwiony. Dotąd myślałem, że taka sytuacja jak u mnie na uczelni jest typowa: wykładowca wychodzi studentowi naprzeciw z otwartymi ramionami. Do pewnego stopnia jest to konieczne, bo nasi wykładowcy mają kilka własnych niezbyt szeroko znanych teorii, więc i materiałów na ich temat za wiele nie ma. Ale na przykład była taka sytuacja, że wykładowca termodynamiki uraczył nas tekstem: "Jeśli państwo chcecie, to możecie zajrzeć do tego podręcznika. Przedstawia zupełnie inny punkt widzenia, niż ten, którego będę was uczył". No to kto, u diabła, by do niego zaglądał, żeby jeszcze sobie w głowie namieszać przed egzaminem?

Juhani
Laird of Theina Empire

Post autor: Juhani » sob, 12 paź 2013 21:46

Młodzik pisze:Ale na przykład była taka sytuacja, że wykładowca termodynamiki uraczył nas tekstem: "Jeśli państwo chcecie, to możecie zajrzeć do tego podręcznika. Przedstawia zupełnie inny punkt widzenia, niż ten, którego będę was uczył". No to kto, u diabła, by do niego zaglądał, żeby jeszcze sobie w głowie namieszać przed egzaminem?
No tak, bo przecież studia nie polegają na zdobywaniu wiedzy, tylko na zdawaniu egzaminów.

Awatar użytkownika
Młodzik
Lord Ultor

Post autor: Młodzik » sob, 12 paź 2013 21:59

Juhani, mój mózg jest na tyle gładziutki, że samo przyswajanie materiału zajmuje mi tyle czasu i tak mnie wykańcza, że nie mam siły na radosne porównywanie notatek z wykładu do podręczników innych autorów i wyłapywanie różnic. Łatwo jest mówić, że studia polegają na zdobywaniu wiedzy, zwłaszcza gdy ma się je już za sobą. Nie działam według zasady "byleby zdać", zależy mi na zrozumieniu przedmiotu, ale właśnie tego, co mnie obowiązuje. Te różnice mnie ciekawią i planuję je wyłapać, tylko że za jakiś czas. Najpierw priorytety, zainteresowania i bardziej intrygujące mnie problemy. Niestety, własne ograniczenia coraz bardziej mnie irytują.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy

Re: Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: hundzia » sob, 12 paź 2013 23:30

Młodziku, z tego entuzjazmu z czasem się wyrasta :D
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Młodzik
Lord Ultor

Re: Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Młodzik » sob, 12 paź 2013 23:38

Entuzjazm? A przyznam szczerze, że nie zauważyłem, gdzie w moje posty drań się wdał :).

ODPOWIEDZ