Narzekań czar, nieszczęść pląs

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Post autor: Małgorzata » czw, 18 sie 2016 23:33

Wszystko się zmienia. Mój tryfid zdechł. Znaczy, zwiądł był. A tak się starałam!
Od poniedziałku zaczynam redakcję tekstów na stronę instruktażową. Tekst w porządku, za to już jeden z tłumaczy zmył mi łeb. Bo - jak wyjaśnił - miał zły dzień. A co ja mam powiedzieć? Przez najbliższe tygodnie będę musiała pracować z tym osobnikiem => ja mam przez niego cały miesiąc (nadchodzący) zły! Pewnego dnia... o, tak. I NIKT nie znajdzie ciała, nie. :/
A na dodatek murzyn mi nie wyrósł... :(((
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » pt, 19 sie 2016 09:36

Małgorzata pisze: Wszystko się zmienia. Mój tryfid zdechł. Znaczy, zwiądł był. A tak się starałam!
Widocznie nie miał swojego dnia.
Małgorzata pisze:
A na dodatek murzyn mi nie wyrósł... :(((
Pigmej? Buszmen? Negrito z Filipin czy innych zakątków Azji południowo-wschodniej?
Ale przecież wzrost nie jest najważniejszy.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS

Post autor: Cordeliane » pt, 19 sie 2016 10:46

Małgorzata pisze:A na dodatek murzyn mi nie wyrósł... :(((
Zawsze możesz powiedzieć, że to brownie.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy

Post autor: hundzia » ndz, 21 sie 2016 00:59

Cordi - rozbawiłaś mnie do łez :D
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » pn, 05 wrz 2016 20:48

Strasznie badziewne jednorazówki sprzedają w Tesco. Można się nimi ogolić tylko raz.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » śr, 07 wrz 2016 16:43

Kolejna zmiana ekipy prowadzącej schronisko na Starych Wierchach. Efekt: już nie schroniskowego zwierzaka (dawniej był rudy kot, a w ubiegłym roku dwa psy). Grzańca, chociaż jest w menu, nie serwują, bo mają wszystkie palniki zajęte.
Jak rzy... eee... Co ja to miałem? Aha: czemu ten świat schodzi na psy?

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Post autor: Małgorzata » czw, 08 wrz 2016 01:43

Bo zmiana kierownictwa zawsze prowadzi w kanał.
A ja sprawdzam pierdyliard małych plików instrukcji. I mam nieodparte wrażenie, że one się mnożą...

e... Czy wspomniałam, że Windows 8.1 aktualizuje mi się codziennie, a Office "w tzn. międzyczasie" zniknął? W systemie w ogóle nie widać żadnego programu z pakietu Office (zwłaszcza Worda), ale pliki rozpoznaje i woła, żeby go aktualizować. To jakiś spisek.
No i nie ma ciepłej wody w kranie. Od rana.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Post autor: Małgorzata » czw, 08 wrz 2016 19:31

Z biosa zostało mi pół (bo to był dualny bios, a teraz jest monobios). Potraciłam wszystko, co można potracić z dysku systemowego.
Ale przynajmniej działa, chociaż nie rozumiem połowy z tego, co ten system robi. Nieważne. Odzyskałam hasło do FF przynajmniej. :)))

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » czw, 08 wrz 2016 21:30

A ja się poskarżę do rzecznika. Na dyskryminację z powodu wzrostu. Jestem wyższy o jakieś 2 cm od Naczelnika Państwa, ale okazuje się, że to za mało, przynajmniej według niektórych.
Zamierzałem w poniedziałek, mimo deszczu, wejść na bardzo wysoki Szczebel (977,1 m, według mapy). Szlak mi się urwał i nie wiedziałem, gdzie szukać dalszego ciągu. Stwierdziłem, że w deszczu nie warto. Zwłaszcza że nieprzemakalna kurtka bez ostrzeżenia zaczęła przemakać.
Dzisiaj tam wróciłem. I co się okazało? Otóż jaśnie panowie znakarze najpierw uznali, że zejścia szlaku z szerokiej leśnej drogi nie warto zaznaczać. A szlak idzie dalej ścieżką w głębi parowu. Najbliższy znak widoczny jest z tej szerszej drogi tylko dla osobników wyraźnie wyższych ode mnie. Mnie wystarczy lekko pochylić głowę (typowy odruch idącego pod górę), by znak zasłaniała krawędź parowu. I to jest oczywista
dyskryminacja z powodu wzrostu. Muszę się poskarżyć do tego rzecznika, który kiedyś na wiosnę był w Kutnie i coś tam podobno zrozumiał.

A jeśli chodzi o wspomniane wyżej Stare Wierchy, to chyba jednak się islamizujemy. Dziewoja w schronisku nalewa piwo metodą kelnera z tureckiej knajpy w Nowym Targu (wybiera potem nadmiar piany łyżeczką, dolewa, znów wybiera... itd.).

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » sob, 10 wrz 2016 15:57

No i skończyło się. Pożegnałem jodłowo-bukowo-świerkowe lasy gorczańsko-wyspowobeskidzkie i wróciłem do płaskiej jak krowi placek Kotliny Sandomierskiej. Zejście o circa ebałt około 275 metrów w dół zaowocowało zupełnym odpływem energii. Ech, kto wymyślił niziny?

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS

Post autor: Cordeliane » ndz, 11 wrz 2016 13:38

Alfi pisze:Zamierzałem w poniedziałek, mimo deszczu, wejść na bardzo wysoki Szczebel (977,1 m, według mapy).
A gdybyś tam mijał się z innym turystą, to dopiero byłoby spotkanie na wysokim szczeblu.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » ndz, 11 wrz 2016 14:26

Na ten Szczebel turyści rzadko się wspinają. Ja postanowiłem wejść na wszystkie szczyty sąsiadujące z Mszaną, więc się uparłem i za drugim podejściem wlazłem (deszczu już nie było).

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości

Post autor: nimfa bagienna » ndz, 11 wrz 2016 16:28

Ja pierdziu.
Widziałam pole, coś tak ze dwa hektary. Na tym polu leżały tony cukinii. Pożal się boże gospodarz nie zbiera jej, bo mu się nie opłaca. Rosły tam też drzewa - śliwki węgierki. Gałęzie uginają się od późnych owoców, jeszcze więcej leży na ziemi. Gospodarz ich nie zbiera, bo mu się... jak wyżej.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » ndz, 11 wrz 2016 16:48

Pewnie nie da rady tyle zjeść.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Post autor: Małgorzata » pn, 12 wrz 2016 01:02

Pewnie nie lubi cukinii i śliwek, ale po co w takim razie uprawia?
Mógłby uprawiać arbuzy i pomarańcze - nic by nie wzeszło i byłby spokój, a na dodatek dostałby odszkodowanie większe niż dopłaty unijne za marnowanie plonów. :(((

ODPOWIEDZ