Narzekań czar, nieszczęść pląs

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » pt, 07 paź 2016 21:13

Rrrwa...! Na początku września dwa razy dokładnie przemokłem w górach. Kilka razy na podejściach spociłem się tak, że wyglądałem jakbym wszedł pod Niagarę. I co? I nic, żadnych skutków dla organizmu. A teraz, nie wiadomo dlaczego, jakieś przeziębienie mnie bierze.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » czw, 13 paź 2016 21:59

Lem powiedział kiedyś, że dopóki nie było Internetu, nie zdawał sobie sprawy, ilu na świecie jest idiotów. Chyba jednak Mistrz nie ogarniał zjawiska w całej jego skali i różnorodności. Ujawnił je - oczywiście za pośrednictwem Internetu - dopiero Nobel dla Boba Dylana.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » pn, 17 paź 2016 15:39

Ale wstyd! Wstyd przed całym Zachodem!
Przyjeżdżają do mojego grajdołka Francuzi w licznie sztuk pięciu. Kazałem im wysłać esemesa, kiedy już wsiądą w Krakowie do autobusu. Autobus odjeżdża o 15:10. O 15:25 esemesa jeszcze nie było. Sprawdziłem, czy przypadkiem nie podałem im w mailu numeru z błędem.
A oni o 15:14 wysłali mi po prostu maila z komórki, czego się nie domyśliłem od razu.
Zacofany jestem. Używam mojego samegosunga tylko do rozmów i do esemesowania.

Awatar użytkownika
Beata
Niegrzeszny Mag

Post autor: Beata » pn, 17 paź 2016 20:58

Oj tam, oj tam, ja nie mam nawet smartfona, tylko zwyczajny telefon. I internety w nim mam zablokowane. :P
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » wt, 15 lis 2016 10:12

Ja też nie mam smartfona. Mam aparat, który w komisach można zobaczyć pod kobylastym napisem TELEFON DLA SENIORA. Z tzw. przesuwanym panelem.
Smartfon zresztą to narzędzie służące propagowaniu ideologii dżender. Taki sprzęt się nie bardzo mieści w kieszeni spodni młodszego nastolatka o standardowych gabarytach. Chodzi więc o to, by stopniowo nakłonić małolatów płci męskiej, by zaczęli nosić torebki jak Tinky Winky:-).

A wracając do Francuzów. Dokładnie 27 dni temu pojechaliśmy na Słowację, do miasteczka Stará Ľubovňa. W skansenie, w samym środku, była chałupka, w której mieścił się sklepik z pamiątkami. Pocztówki były tam droższe niż w Paryżu - kosztowały 1,50. Te same pocztówki w kasie zamku były po 30 centów. Niech żyje wolny rynek.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy

Post autor: hundzia » pn, 21 lis 2016 10:41

Zimno dość. Wsio zamarzło. Autka, drzwi, doprowadzenie wody do poideł i kłódka na drzwiach siodlarni. Grrr.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » wt, 27 gru 2016 20:57

Obejrzałem wczoraj circa ebałt około 40% Trzech muszkieterów z Millą Jovovich. Niech mnie ktoś pocieszy!

Awatar użytkownika
Beata
Niegrzeszny Mag

Post autor: Beata » śr, 28 gru 2016 09:52

O, i Ty także? Gdyż obejrzałam całkiem duży kawałek i mię zmroziło, albowiem zdałam sobie sprawę, że zdecydowanie odstaję od grupy docelowej i nie zanosi się, abym dołączyła.
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » wt, 03 sty 2017 21:44

Pierwszy zgubiony w tym roku grzebyk...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » pn, 06 mar 2017 21:04

Wujkowi Guglowi coś się stało. Chyba zemdlał. W każdym razie nie daje znaku życia.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » wt, 04 kwie 2017 18:05

Pierwsze od kilkunastu lat bliskie spotkanie trzeciego stopnia z osą (siedzącą na poręczy schodów gdzieś między I i II piętrem). Ucierpiał mały palec lewej ręki.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » sob, 29 kwie 2017 15:04

Przez tę !@#$%^&* pogodę od paru dni zmagam się z przeziębieniem. Nie aż takim, by leżeć plackiem, ale też nie pozwalającym normalnie funkcjonować.

Awatar użytkownika
Siekierka
Pćma

Post autor: Siekierka » czw, 11 maja 2017 14:18

Zdarzenie z wczoraj, ale do tej pory mnie trzęsie... Wczorajszy poranek okazał się być ostatnim dla jednego z mieszkańców mojego bloku. Człowiek ów wybrał ten dzień na skok ostateczny. Nie mam tu problemu o strażaków, którzy zasłonili resztki onego Pana, ani o czas, w jakim się pojawiły odpowiednie służby - tu ukłony w ich stronę. Najbardziej wkurzali mnie "odpowiedzialni" rodzice i dziadkowie, którzy widząc ową tragedię ciągneli w stronę zwłok kilkuletnie pociechy. Ba! Gdyby nie interwencja policjantów, którzy zabezpieczali teren, parawan osłaniający postronnych przed niemiłym widokiem zostałby pewnie podniesiony. (Gwoli wyjaśnienia - zwłoki leżały tuż obok wejścia do klatki, a parawan praktycznie dotykał barierki zabezpieczającej schody prowadzące do klatki. Taśma zabezpieczająca była rozciągnięta od schodów do końca chodnika i okalała parawan w promieniu ok 5 metrów. Pomijam, że dostęp do klatki schodowej mamy z obu stron bloku). Żądza sensacji i chęć zobaczenia samobójcy chyba wyłączyła opiekunom logiczne myślenie. Boję się pomyśleć, co może się zadziać w umysłach brzdąców, które były narażone na tenże widok...
Każdego dnia głupieję do reszty, ale i tak nie dogonię społeczeństwa

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości

Post autor: nimfa bagienna » czw, 11 maja 2017 14:36

Wiem, o czym mówisz i wiem, jak się czujesz. Miałam taki widok z okna kilka lat temu. Reakcja ludzi - identyczna.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » wt, 16 maja 2017 19:24

Odmówił mi posłuszeństwa czajnik pamiętający czasy tego pana, który by za a nawet przeciw. A zaraz po nim (tzn. po czajniku) - pięciogniazdkowy przedłużacz z wyłącznikiem, pamiętający już tylko tę panią która miała się zamknąć w kuchni.

ODPOWIEDZ