Narzekań czar, nieszczęść pląs

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » czw, 22 lis 2018 08:37

Czy mógłby ktoś włączyć słońce?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Post autor: Małgorzata » pt, 14 gru 2018 02:36

Nie ma słońca. Zima jest. Śniegiem nawet posypało (tak mówi MonŻon, bo ja przespałam ten moment, gdy w Twierdzy spadł pierwszy - i pewnie ostatni - śnieg), a gdy się obudziłam, ze śniegu zostały już tylko kałuże... Znaczy, normalnie.

Ale nie o tym chciałam. Mam dysonans poznawczy. Redaguję tekst fantasy. Tłumaczę space-operę. Maski i wielkie okręty... Zaczyna mi się mieszać jedno z drugim. Nie wiem, jak to w ogóle możliwe... :X
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » pn, 07 sty 2019 21:27

Czemuż, ach, czemu nie jestem reżyserem? Taki wspaniały film można by nakręcić! I jaki to byłby świetny tytuł: Szpilka na Śnieżce!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » czw, 28 mar 2019 11:24

Musiałem pójść po nowy teleskop, bo stary się urwał. Zapłaciłem zegarmistrzowi 5 PLN.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » pt, 31 maja 2019 15:06

Od jutra druga w tym roku podwyżka ceny wody. Tym razem symboliczna.
Od dzisiaj mamy w kranach bakterię E. coli.
Wychodzi, że miesięczny przydział E. coli kosztuje w moim wypadku 0,86 PLN. Taniocha. Chyba piszę w niewłaściwym wątku;).

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » pn, 03 cze 2019 16:03

No i wszystko wskazuje na to, że wodę zdatną do picia będziemy mieć nie wcześniej jak w środę po południu albo w czwartek. Do tej pory jesteśmy skazani na beczkowozy albo na butelki supermarketowe (woda w nich twarda jak cholera, lepiej nie dopijać kawy czy herbaty do samego dna, bo wtedy kamyki w zębach zgrzytają). Jutro nadzwyczajna sesja Rady. Pewnie bakteria zostanie napiętnowana i wyjęta spod prawa.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » wt, 04 cze 2019 14:43

O dziwo, na godzinę przed otwarciem sesji w sprawie lania wody pojawił się komunikat, że woda już jest zdatna do picia. Ciekawe, kto sobie przypisze zasługę rozwiązania problemu: burmistrz, czy niechętna burmistrzowi rada, zdominowana przez radnych z Partii Prawie Zwycięskiej, która to partia zresztą poparła reelekcję burmistrza?

ODPOWIEDZ