Wyszperane - podesłane ver. 3.0

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Wyszperane - podesłane ver. 3.0

Post autor: nimfa bagienna »

A sam papier toaletowy - złotą folią;) :D
Kto bogatemu zabroni?
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Wyszperane - podesłane ver. 3.0

Post autor: Małgorzata »

neularger pisze:@Małgoś
Wiesz, że jak zacznie się szczotki to potem już będzie nie do zatrzymania? Najpierw kibelek, potem pokoje i na końcu ty ze złotym łańcuchem. Będziemy do Ciebie mówić: Oligarchini. :)
Brr... Sprawiłeś, że wiem, jak się czuje Keiko. :D
Jesteś czyste zło. Ektoplazmatyczne zło. :X

Nimfo, w tę folię zawiniemy czyste ektoplazmatyczne zło. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Wyszperane - podesłane ver. 3.0

Post autor: neularger »

A propos folii. Wiecie, że istnieje jadalne złoto we wstążkach i posypkach? Teraz złoto można mieć nie tylko na sobie ale i w sobie. I wtedy nawet to co człowieka opuszcza świeci własnym światłem. :)
I dlatego nie można używać zwykłej, ordynarnej szczotki z jakiejś podrzędnego sklepu. Nie. Trzeba zakupić stosowną, też złotą i z kryształami - taką z kolekcji DOLCE.*Jęknęły głuche kamienie, rozmowy o złocie sięgnęły bruku. :D
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wyszperane - podesłane ver. 3.0

Post autor: Alfi »

https://fr.news.yahoo.com/video/russie- ... 11540.html
Zanim napadniecie na jubilera, na wszelki wypadek zapytajcie klientów, czy któryś z nich nie jest np. karateką.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Wyszperane - podesłane ver. 3.0

Post autor: Keiko »

Neu - ale czy po złote frykasy nie należy jechać do Dubaju? Nie wiem czy u nas w przaśnym kraju ktoś takie cuda gotuje.
Choć o tym nie pomyślałam:
neularger pisze:nawet to co człowieka opuszcza świeci własnym światłem. :)
Jesteś zło w czystej postaci. Jak mi się takie coś przyśni, to ja Cię normalnie ....... >;(
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Wyszperane - podesłane ver. 3.0

Post autor: neularger »

Złote frykasy można kupić i w Polsce. Znaczy wszyscy możemy być oligarchami. :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Wyszperane - podesłane ver. 3.0

Post autor: Beata »

W dzisiejszej Kropce nad i usłyszałam, jak pani Olejnik przed chwilą zapytała pana Niesiołowskiego, czy aby nie obraził pana Dudy, gdyż pan Niesiołowski powiedział, że pan Duda ma szparę oralną, a zdaniem pani Olejnik zachodzi domniemanie, że to określenie może być obraźliwe. Pan Niesiołowski wybrnął, że chodziło mu o usta, a określenie to stosuje w odniesieniu do osób, które jego zdaniem kłamią. Pani Olejnik nie wyglądała na przekonaną. Abstrahując od kampanii wyborczej i osób bezpośrednio zaangażowanych, jak postrzegacie konotacje tego określenia?
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Wyszperane - podesłane ver. 3.0

Post autor: Małgorzata »

Za każdym razem, gdy próbuję odpisać, coś się dzieje, co mi przeszkadza. Przypadek? Nie sądzę... :P

Znaczy, myślę, że pan Niesiołowski nie miał absolutnie nic obraźliwego na myśli. Przecież stwierdzenie, że polityk (tu: pan Duda) kłamie, jest prostą konstatacją faktu => wszyscy potrafimy bezbłędnie rozpoznać, że polityk kłamie - otwiera usta.
Nie powiedział jednak tego, co powszechnie wiadome, wprost, lecz uciekł się do peryfrazy. Zapewne była to próba wyrażenia dyplomatycznie, że w jego opinii pan Duda ma (przepraszam za wulgaryzmy) "cipę zamiast gęby". Wskazywać na to może epitet "sytuujący" - oralna - na określenie "szpary", która została użyta w znaczeniu rozszerzonym, potocznym. Obawiam się jednak, że pan Niesiołowski niezbyt dobrze radzi sobie z mową potoczną, ponieważ chodziło mu raczej o opozycję otworu oralnego i analnego, aby wyrazić, że pan Duda jego zdaniem ma "dupę zamiast gęby". Słowo "szpara" zatem zostało użyte dość nieprecyzyjnie i rozmywa spójność wewnętrzną metafory.
Ale pani Olejnik wykazała się czujnością redaktorską i wyczuciem językowym. Pan Niesiołowski natomiast dał dowód, że nie radzi sobie z retoryką tak dobrze, jak mu się wydaje... :)))
Bez wątpienia chodziło bowiem o wypowiedź o charakterze pejoratywnym. Zwykle intencji nadawcy komunikatu w kontaktach bezpośrednich można się tylko domyślać, jednak w tym przypadku pan Niesiołowski sam je ujawnił. Pan Niesiołowski, bądź co bądź polityk, otworzył przecież usta. Zatem stwierdzenie, że "nikogo nie chciał obrazić", należy rozumieć odwrotnie. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Wyszperane - podesłane ver. 3.0

Post autor: neularger »

Małgorzata pisze: Przecież stwierdzenie, że polityk (tu: pan Duda) kłamie, jest prostą konstatacją faktu => wszyscy potrafimy bezbłędnie rozpoznać, że polityk kłamie - otwiera usta.
Są politycy co nie kłamią, są politycy co nawet znają się na rzeczy. Wiem. Takie stwierdzenie to herezja na tym forum - idąca pod prąd oficjalnej ideologii wszechobejmującego cynizmu. :)
Parlament to 560 luda z czego w telewizorze harcuje jakie 50 pierwszoligowych polityków. Oni bronią krzyża, zwalczają go, bredzą coś o gender lub co tam innego wypadnie. Reszta nawet gdyby chciała nie dopcha się do kamer, poza tym nie wszyscy mają parcie na szkło - więc siedzą i pracują (oczywista pewnie nie wszyscy). :)

@Beata
Tak, IMO, uwaga pana Niesiołowskiego jest obraźliwa, mnie się kojarzy jednoznacznie i jeszcze gorzej niż Margot i tak miało być, tłumaczenie to jeno dym w oczy.. :P
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Wyszperane - podesłane ver. 3.0

Post autor: Małgorzata »

No, że "pracują", to chyba jednak nadużycie semantyczne. :P

Co do reszty możesz mieć rację, Neu, ale reakcja "ideologiczna" jest odpowiedzią na wykreowany przez media wizerunek => znaczy, mają, na co zasłużyli. :)))

I spodobało mi się to, co napisałeś. Bo cynizm był już postawą, filozofią, ale ideologią jeszcze nie. Znaczy, tworzymy nową wartość. Super! :D
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Wyszperane - podesłane ver. 3.0

Post autor: Beata »

Dziękować za odpowiedzi. Gdyż określenia takiego sama bym nigdy nie użyła*prawdopodobnie użyłabym znacznie gorszego, albowiem o politykach en masse mam zdanie wyjątkowo zdecydowane, co o niczym oczywiście nie świadczy. Jednakowoż - mimo że kojarzy mi się koszmarnie - to jednak próbowałam spojrzeć na nie z przeciwpołożnej i zobaczyć, czy da się je obronić. Cóż, po dwóch dniach nadal uważam, że się nie daje.
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wyszperane - podesłane ver. 3.0

Post autor: Alfi »

Jest w tym wszystkim jeden szkopuł. Otóż ten pan użył określenia całkowicie niezrozumiałego dla konsumentów arizony, którym zawdzięcza mandat. Tak więc elektorat tego pana nie zauważył, że ten subtelny mąż zamierzał kogoś obrazić.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wyszperane - podesłane ver. 3.0

Post autor: Alfi »

Bliźniaczki z New Jersey, z których każda ma innego ojca.
Podobno to się zdarza w jednej na 13 000 bliźniaczych par.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wyszperane - podesłane ver. 3.0

Post autor: Alfi »

Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wyszperane - podesłane ver. 3.0

Post autor: Alfi »

https://fr.news.yahoo.com/najat-vallaud ... 33833.html

Podobno Najat Vallaud-Belkacem, francuska ministra edukacji, podobna jest do Tyene Sand z Gry o tron. Ja się nie znam, sprawdźcie sami.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ