Tablica ogłoszeń

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Juhani
Laird of Theina Empire

Re: Tablica ogłoszeń

Post autor: Juhani » ndz, 03 mar 2013 20:33

TO JEST OGŁOSZENIE!
Kto jest z Bydgoszczy lub okolic? Zanthia? Kto jeszcze?
A o co chodzi? A już wyłuszczam.
Wiktor Żwikiewicz pracuje nad poprawioną wersją "Kosmodramu...", co chyba jest jedną z najdłużej oczekiwanych powieści s-f (kawałki są tu właśnie: http://ksiazki.polter.pl/Kosmodram-Mach ... 1-4-c25353). No ale sypnął mu się komputer i ni cholery nie wiadomo, jak i co naprawić, bo akurat nie wiadomo i koniec. On się włącza i wyłącza jak chce (ten komp) w połowie zdania czasami i niszczy całą robotę. Może jakiś wyłącznik? Ja na tym się nie znam. Może ktoś jest z okolic i się zna, albo zna kogoś, kto się zna? Takiego, co mógłby podskoczyć i zobaczyć? W ramach wolontariatu oczywiście, bo Wiktor egzystuje chyba z naszych dobrowolnych wpłat głównie. Przez ten komp (co ma dwa mnitory podłączone do niego), to robota stanęła i stoi. A Wiktor się wścieka. I czekający na ukazanie się Kosmodramu... też się wściekają. A niektórzy czekają od 1978r., co nie jest błahostką:) Gdyby ktoś, gdyby coś, to na tym...no..privie można uzyskać ode mnie kontakt do Wiktora.
TYLKO POWAŻNE PROPOZYCJE! :))
A jak nie, to trudno. Widocznie taki ten świat ma być. Nie brać tego do siebie proszę:)

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik

Post autor: Zanthia » ndz, 03 mar 2013 21:48

Jestem nach und zu Bydgoszczy, i nawet mam papiór dobrze rokującego studenta komputerowej obróbki sów, mogę wpaść i rzucić okiem. Ale ostrzegam, że kiedy temporibus illis w pracy mój komputer zaczął się samoczynnie resetować, dwa serwisy komputerowe i delegowani informatycy z filii niemieckiej nie byli w stanie znaleźć powodu ani go naprawić. Wymienili kolejno zasilacz, baterię, dysk, okablowanie, UPS, komputer nadal się resetował. Wreszcie wymienili stację na zupełnie nową. Więc chętnie spróbuję pomóc, ale cudów nie obiecuję.
It's me - the man your man could smell like.

Juhani
Laird of Theina Empire

Post autor: Juhani » ndz, 03 mar 2013 21:53

Zanthia pisze: chętnie spróbuję pomóc, ale cudów nie obiecuję.
Już jesteś kochana, cokolwiek by z tego nie wyszło:) Podrzucę dane Wiktora na priv.
P.S. Akcja trwa, chyba że Zanthia napisze, że się udało:)))

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS

Post autor: Cordeliane » ndz, 03 mar 2013 23:16

Żałuję, że jestem daleko od Bydgoszczy, choć jak Zanthia pisze - nigdy nie wiadomo, czy się uda.
Ostatnio (ale i tak parę lat temu), jak diagnozowaliśmy komputer znajomego przy podobnych objawach, to okazało się że puściło mocowanie wiatraczka na procesorze z jednej strony. I tak sobie przylegał kiepsko, i przy większych obciążeniach procesor się przegrzewał i resetował system. Ale przyczyn może być krocie :/
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Juhani
Laird of Theina Empire

Post autor: Juhani » ndz, 03 mar 2013 23:40

Może tak być:( On ma tam kilka takich starych maszyn, co podrzucali znajomi. Większość nie działa:( Sam proponowałem mu niedawno Toshibę Satellite, co leży i kurzy się u mnie. Ale ona jeszcze na 95 chodzi, nie ma Worda i chyba jeszcze czegoś nie umie:( Ten ostatni Wiktorowi działał, stąd jego rozpacz. Ale powiem to, co Wiktor mi powiedział, w związku z awariami kompa - jak umrze przed zakończeniem przeróbki, to mam Wam rozesłać Kosmodram... (full version), co mam na dysku w pierwotnej wersji. Z tym, że Hundzi jako pierwszej, co wyraźnie zastrzegł (ja nie wiem, czemu on ją tak lubi?!).

Awatar użytkownika
neularger
Wielki Cybernator Koronny

Post autor: neularger » pn, 04 mar 2013 00:08

Przypuszczam, że jednak dasz Wiktorowi tego kompa - znaczy tego laptopa. Odkurz go już. Owszem może to być wiertalotek na procku, może to być błąd softu (mnie na przykład podobne harce uskuteczniał firewall) - ale najczęściej przyczyna jest jednak sprzętowa... :/
A zamiast Worda można wgrać Libre Office. :P
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
ElGeneral
Kratistos

Post autor: ElGeneral » pn, 04 mar 2013 00:37

A może po prostu zrzućmy się Wiktorowi na kompa? Ja deklaruję stówę PLN , lub jej równowartość w dowolnej walucie. Za jakieś 2500 zeta Wiktor będzie chyba mógł sobie złożyć jakiegoś blaszaka - może nie tak szybkiego jak chińskie czołgi, ale zawsze...

Piw kilku sobie odmówię,
Tak jakoś z grubsza obliczam,
I już się znajdzie stówa,
Na kompa dla Żwikiewicza.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Post autor: Małgorzata » pn, 04 mar 2013 01:03

Juhani pisze:Może tak być:( On ma tam kilka takich starych maszyn, co podrzucali znajomi. Większość nie działa:( Sam proponowałem mu niedawno Toshibę Satellite, co leży i kurzy się u mnie. Ale ona jeszcze na 95 chodzi, nie ma Worda i chyba jeszcze czegoś nie umie:( Ten ostatni Wiktorowi działał, stąd jego rozpacz.
Mam płytę ze starym MsOffice - może spróbujesz zainstalować pod Win'95, wtedy Wiktor będzie miał sprawny komp, gdyby Zanthii się nie udało?
Juhani pisze:Ale powiem to, co Wiktor mi powiedział, w związku z awariami kompa - jak umrze przed zakończeniem przeróbki, to mam Wam rozesłać Kosmodram... (full version), co mam na dysku w pierwotnej wersji.
Nienienie. Życzymy sobie wersję wydaną (zredagowaną, wyszlifowaną i w ogóle wypieszczoną). Mam wszystkie utwory - głównie dlatego, że styl Żwikiewicza mnie fascynował. Jedyny autor fantastyki, którego nawet dzisiaj umiałabym rozpoznać na "ślepym" teście.
Juhani pisze: Z tym, że Hundzi jako pierwszej, co wyraźnie zastrzegł (ja nie wiem, czemu on ją tak lubi?!).
Może widzi w niej potencjalny zestaw części zamiennych... :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ilt
Kameleon Super

Post autor: Ilt » pn, 04 mar 2013 06:31

Juhani pisze:(ja nie wiem, czemu on ją tak lubi?!).
Hundzi nie da się mniej lubić. Biolochemiofizomatematyka nie pozwala.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Juhani
Laird of Theina Empire

Post autor: Juhani » pn, 04 mar 2013 07:27

Siuuuper:) Przynajmniej mamy jasność, co do lubienia Hundzi:) Czy to jako zestawu części zamiennych (że sam na to nie wpadłem!), czy to z powodu biolochemiofizomatematyki (musiałem skopiować - nie umiałem napisać:)).
Generale, ja doceniam. Bardzo nawet. Jednak, jak mawiał Talleyrand - "należy wystrzegać się pierwszych odruchów, gdyż zazwyczaj bywają szlachetne". Sporo ludzi samemu jest w trudnej sytuacji, a i tak czasami pomagają Wiktorowi materialnie, miedzy innymi z powodu NURS-owego apelu na forum SFFH . Kupowanie komputera, to już co innego, niż pomoc w utrzymaniu się przy życiu. Generalnie to chyba Żelkowski (którego ja nie znam), jest osobą najbardziej uprawnioną do takiej akcji. Poczekajmy na razie na diagnozę Zanthii.
Margo - jak okaże się, że nie ma innego wyjścia, niż to, wskazane przez Neu, to jasne, że skorzystanie będzie przyjemnością:)
Cordi - Twój post jest dla mnie równie tajemniczy, jak budowa reaktora atomowego:)

Awatar użytkownika
Hipolit
Kameleon Super

Post autor: Hipolit » pn, 04 mar 2013 08:34

Cordeliane pisze:Ostatnio (ale i tak parę lat temu), jak diagnozowaliśmy komputer znajomego przy podobnych objawach, to okazało się że puściło mocowanie wiatraczka na procesorze z jednej strony. I tak sobie przylegał kiepsko, i przy większych obciążeniach procesor się przegrzewał i resetował system.
Przepraszam za OT, ale tak miałem zeszłej zimy. Bedąc przekonany, że to już koniec komputera, a mając do napisania superekstarapilne opracowanko - kończyłem pisanie przy otwartych oknach fizycznych i jak najbardziej pozamykanych wirtualnych. Po wydrukowaniu i odstawieniu pracy do zleceniodawcy, wsadziłem komputer do samochodu, zawiozłem do naprawy i okazało się, że kosztowała mnie ona całe pięćdziesiąt zlotych. A co się namarzłem i nakląłem (w tym obliczając ile mnie nowy komp bedzie kosztował), to moje. ;/
Edycia była
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy

Post autor: hundzia » pn, 04 mar 2013 14:17

Juhani pisze: Hundzi jako pierwszej, co wyraźnie zastrzegł (ja nie wiem, czemu on ją tak lubi?!).
No patrz na te szczerą, nieskomplikowaną mordę. Co tu można NIE lubić?
Poza tym, ja jestem piszczącą fanką!
e.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Juhani
Laird of Theina Empire

Post autor: Juhani » pn, 11 mar 2013 14:10

Ebola pisze:Znajdzie na poniedziałek materiał archiwalny na temat Fahr i organy, albo... piszczące fanki pójdą na Czipendejlsów.
Jesteś mi dłużna, jak nie wiem co! A do Czipendejlsów możecie sobie iść!
P.S. Wstawiłem. Tam, gdzie zwykle.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Post autor: Małgorzata » ndz, 17 mar 2013 22:40

Alfi lub ktoś inny, kto zna francuski, do tablicy, proszę! :)))
Potrzebne mi po francusku odpowiednik przysłowia: Dobrymi chęciami wybrukowane jest piekło.
Zna ktoś może?
So many wankers - so little time...

Juhani
Laird of Theina Empire

Post autor: Juhani » ndz, 17 mar 2013 22:52

Jesuuu...Znajomość francuskiego! Toż to perwersja!

L`enfer même est pavé de bonnes intentions.

ODPOWIEDZ