Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie starych

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: neularger »

jaynova pisze:
Małgorzata pisze:Te, które wymieniłeś, to NOWE bajki. :P
Jesteśmy z innych pokoleń :)) CO dla mnie nowe dla ciebie stare.
neularger pisze:Jakie anime, prócz DBZ, miałeś na myśli, Jaynova?
Przede wszystkim king of all czyli Rycerze Zodiaku. Ale i Slayersi. No i Daimos. A nawet bardzo rzadka bajka Wild C.a.t.s.
Slayersów nawet teraz bez szczególnego obrzydzenia mógłbym obejrzeć. Ale to pewnie przez moją słabość do destrukcyjnej magii. :D
Daimos - no, to jest tragedia po prostu. Histeria, jęczenie i płacze przeplatane walkami robotów w bonusie kompleksy Japonii (dlaczego nie jesteśmy Radzie Bezpieczeństwa?!). Jedynie czołówka była coś warta..., znaczy, muzyka.
Jednak mam wrażenie, że bajki kiedyś miały pewne walory edukacyjne - które w anime specjalnie eksponowanie nie są... :/
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: Keiko »

neularger pisze:Daimos - no, to jest tragedia po prostu. Histeria, jęczenie i płacze przeplatane walkami robotów w bonusie kompleksy Japonii (dlaczego nie jesteśmy Radzie Bezpieczeństwa?!). Jedynie czołówka była coś warta..., znaczy, muzyka.
Pfff Daimos był super. Ciągle czekałam aż się ta wojna wreszcie skończy a oni będą żyli długo i szczęśliwie ;) I faktycznie ku mojemu zdziwieniu kiedyś się konflikt zakończył. Konsternacja byłą ogromna bo żyłam w przekonaniu, że są jak "Moda na sukces" - niekończącym się tasiemcem :D
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: Hipolit »

Młodzik pisze:
Hipolit pisze:
Młodzik pisze:Są filmy Pixara, stare "bajki" mogą im buty czyścić.
Masz rację. Ze starych bajek dziecko mogło się nauczyć, jak czyści się buty. No i po co to komu w dzisiejszej, nowej, promiennej epoce?
No ale chyba mówimy o filmach animowanych a nie o bajkach edukacyjnych, mam rację?
Hmmm...
Czy Pomysłowy Dobromir był bajką, czy bajką edukacyjną? W Reksiu i Bolku i Lolku też można było co nieco z prawdziwego życia zobaczyć.
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: Ilt »

Hipolit pisze:Czy Pomysłowy Dobromir był bajką, czy bajką edukacyjną?
Pomysłowy Dobromir był przede wszystkim bajką nudną. (Degustibus). Tak samo jak Muminki, Reksie, Filemony czy Lolki i Bolki. Za to Gumisie, o!, Gumisie to były kul i osome.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: ElGeneral »

neularger pisze:Daimos - no, to jest tragedia po prostu. Histeria, jęczenie i płacze przeplatane walkami robotów w bonusie kompleksy Japonii (dlaczego nie jesteśmy Radzie Bezpieczeństwa?!). /
A pamiętasz okrzyk: "Daimos, do gnoju!"?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: Juhani »

Ilt pisze:Za to Gumisie, o!, Gumisie to były kul i osome.
Gumisie były do d..y. IMHO. Aczkolwiek oglądałem, nie zapieram się.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: jaynova »

Ilt pisze:Tak samo jak Muminki[...] czy Lolki i Bolki. Za to Gumisie, o!, Gumisie to były kul i osome.
Gumisie były osome ;)) Ale Muminki też lubiłem, a i książki Tove Jansson czytałem. A Bolki i Lolki, szczególnie serie o podróżach były zaskakująco dobre.
Juhani pisze:Gumisie były do d..y. IMHO.
Bluźnierstwo! Bajka disnejowska, wychowała tyle pokoleń, uczyła pozytywnych wartości. Jak i reszta tych nieanime, które wymieniłem.

Wszystkie pełnometrażowe Disneje aż do Króla Lwa był naprawdę dopracowane. potem spadek formy.
Mogę tak w kółko. Co do bajek zdania nie zmienię i mogę tuzinami wymieniać tytuły lepsze od shitu, którym dzisiaj faszeruje się dzieciaki -z baaardzo nielicznymi wyjątkami.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: Juhani »

jaynova pisze:Bluźnierstwo! Bajka disnejowska
Wszystkie bajki disnejowskie są do d..y. O! Kiedyś robił dobre filmy...Myszkę Miki, Pluto, Donalda itp. Potem się zagłaskał na śmierć poprawnością polityczno-dzieciowo-mamusiowo-podpubliczkową i już nikt nikomu tam w mordę nie dawał. Eisner spierdzielił wszystko, co w Disneju było dobre, robiąc przy tym furę kasy dla firmy na durnotkach typu Króle Lwy, Bambi czy inne indiańskie księżniczki. Pokolenie lalusiów, tfu!

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: Młodzik »

jaynova pisze:Co do bajek zdania nie zmienię i mogę tuzinami wymieniać tytuły lepsze od shitu, którym dzisiaj faszeruje się dzieciaki
Ale podałbyś jakieś przykłady tego shitu.
Juhani pisze:Eisner spierdzielił wszystko, co w Disneju było dobre, robiąc przy tym furę kasy dla firmy na durnotkach typu Króle Lwy, Bambi czy inne indiańskie księżniczki.
Ale za "Bambiego" odpowiadał jeszcze sam Disney :(.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: jaynova »

Juhani pisze:Pokolenie lalusiów, tfu!
Oj bo zaraz zacznę kląć. Pokolenie lalusiów to jest teraz. Za moich czasów oglądało się bajki na cartoon network po angielsku i na rtl i pro7 i sat1 po niemiecku. I człowiek się cieszył. Bo były to przynajmniej bajki dla facetów, jak to zwykłem określać, z przemocą: Tranformers G1, G.I. joe, Sky Commanders, Saber Rider wiele innych. Bo chłopaki bawią się w wojnę,a dziewczynki lalkami - a dzisiaj - poza Avengersami nic w podobie, Spiderman i nowe Hulki to połowa elementów humorystycznych, nawet nowych X-menów nie ma. Może jeszcze Green Lantern. Jeśli mówimy o serialach of course.

Jaki taki poziom trzyma jeszcze DC Comics ze swoimi adaptacjami komiksów - różne Ligi Sprawiedliwych i Batmany, ale to już pełnometrażówki i ciężko je obejrzeć.

Właściwie każdą bajkę z aktualnych kanałów z bajkami, poza wymienionymi przeze mnie plus Pingwiny, Panda i Jeźdźcy Smoków, mogę wykpić i wykopać. W kilkunastogodzinnej ramówce jest cztery czy pięć 20 minutowych pozycji. Cała reszta -dno. A już na przykład takie seriale jak Big Time Rush - ekipę to by się przydałoby rozebrać do goła i bosa i gnać batogami po śniegu.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: Juhani »

Młodzik pisze:Ale za "Bambiego" odpowiadał jeszcze sam Disney :(.
Każdy się może pomylić:) I niepotrzebnie następcy poszli tą ścieżką.

Andrzej Pilipiuk
C3PO
Posty: 810
Rejestracja: pn, 23 kwie 2012 19:39

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: Andrzej Pilipiuk »

zamiast jojczec i marudzić może trzeba założyć własną wytwórnię?

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: Alfi »

No to na co czekasz?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: jaynova »

Andrzej Pilipiuk pisze:zamiast jojczec i marudzić może trzeba założyć własną wytwórnię?
Ok, sfilmujemy Twój Norweski Dziennik jako serial dla młodzieży, a ty odstąpisz nam prawa do ekranizacji za darmo i jeszcze za darmo pomożesz w stworzeniu scenariusza. Kurde, nawet zagrasz hrabiego. Deal? :)))
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: Alfi »

Albo poświęć brodę i zagraj głównego bohatera.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ