Myszka - prośba o wyjaśnienia

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Myszka - prośba o wyjaśnienia

Post autor: Millenium Falcon »

Problem mam techniczny. A właściwie, to zagwozdkę. Mam myszkę bezprzewodową, na baterie. Od kilku dni nie działa mi na jednym komplecie (mam ładowane akumulatorki). Że baterie się zepsuły i są do kitu, to sama już doszłam. Ale nie rozumiem mechanizmu awarii - jak wsadzę te wadliwe baterie, to dioda myszki miga jakby jakieś ADHD miała, wyłączyć się jej nie da - działa tylko wyjęcie baterii. Na zdrowy rozum, to powinna paść i zgasnąć, a nie się zwieszać... Tak z ciekawości: potrafi mi to ktoś wyjaśnić?
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Re: Myszka - prośba o wyjaśnienia

Post autor: flamenco108 »

Millenium Falcon pisze:Problem mam techniczny. A właściwie, to zagwozdkę. Mam myszkę bezprzewodową, na baterie. Od kilku dni nie działa mi na jednym komplecie (mam ładowane akumulatorki). Że baterie się zepsuły i są do kitu, to sama już doszłam. Ale nie rozumiem mechanizmu awarii - jak wsadzę te wadliwe baterie, to dioda myszki miga jakby jakieś ADHD miała, wyłączyć się jej nie da - działa tylko wyjęcie baterii. Na zdrowy rozum, to powinna paść i zgasnąć, a nie się zwieszać... Tak z ciekawości: potrafi mi to ktoś wyjaśnić?
Ja też chętnie przeczytam to wyjaśnienie, ale proszę o użycie modelu z krasnoludkami w niebieskich i czerwonych czapeczkach.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Fabryczny system sygnalizowania awarii.
Zazwyczaj ułatwia orientację w temacie podanie modelu i nazwy, bo każdy producent inaczej układa krasnoludki i ich czapeczki w modelach.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Sorry, nie wpadłam na oczywistość.
Myszka Tracer TRM-SRO18N
Baterie Energizer.
Wyjaśnienie na poziomie intelektualnym krasnoludków jak najbardziej pożądane. ;)
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Firma Tracer nie udostępniła w sieci dokładnej specyfikacji technicznej zawierającej schemat budowy wraz z listą podzespołów i tak dalej, zatem nie potrafię bez rozkrojenia jej na stole powiedzieć, jak to dokładnie działa wraz ze wskazaniem odpowiedzialnych za poszczególne elementy części.

Z tego co rozumiem z opisanych przez Ciebie symptomów, działa toto tak:
Ta część myszki która stwierdza, czy włożona bateria jest naładowana, zauważa, że napięcie jest niewłaściwe dla jej silników i zaczyna to sygnalizować w pewien sposób, który wymyślili jej twórcy - poprzez mruganie diody (pobierając minimum energii do diody, zapewne zupełnie innym obwodem niż prowadzący do głównego silniczka). Ponieważ zostało już stwierdzone, że coś jest nie tak z zasilaniem, mysz sygnalizuje to cały czas - co jest kwestią produkcyjną (po wyprodukowaniu mysz na pewno była testowana czy działa, a ten mechanizm był jednym z alarmów testujących - w tym wypadku akumulator, obwody, zasilacz, krążenie energii i co tam jeszcze się dało).

/To jest raczej oczywistość/

Możesz zapytać www.tracer.eu czy powiedzą co dokładnie jak się nazywa, gdzie leży w ciele myszy i za co odpowiada. Ale wątpię by się podzielili tą wiedzą. ; )
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Dziękuję, Twoje wyjaśnienie w pełni zaspokaja moją ciekawość. :)
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

ODPOWIEDZ