Linux a modem USB

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Linux a modem USB

Post autor: Varelse »

Podłączyłem sobie ostatnio modem iPlusa do laptopa z linuxem (Xubuntu 12.04). Network Manager każe "choose your billing plan" , i ostrzega że błąd może skutkować "billing issues".
Do wyboru mam dwie opcje: Standard Access i Plus iPlus optimizer with data compression (jeszcze są dwie inne, ale "requires activation"). Obie opcje działają, tzn przy obu jest net.

Mam pytanie do tych "billing issues": co to w zasadzie może być? Wyższe rachunki?
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Linux a modem USB

Post autor: A.Mason »

Podejrzewam, że te dwa tryby różnią się tylko tym, że w drugim przypadku dane są kompresowane po stronie Plusa, zanim zostaną przesłane do Ciebie. To ostrzeżenie wynika z tego, że jeśli nie masz opłaty abonamentowej na internet, to standardowy dostęp oznacza większą ilość danych do ściągnięcia, a co za tym idzie, generuje większe koszty niż kompresowany.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

ODPOWIEDZ