Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Metallic »

Ok, moje niedopatrzenie, i tak jest tam napisane, że Chrome'a to nie dotyczy.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Ilt »

Ja nie narzekam, Xiri. Ja porównuję. Ale jeśli chcesz wiedzieć, używam średniej klasy sprzętu - W7 64 na i5-480M 2,67 GHz na core, 4GB DDR3, GeForce gt 540 m i nie mam pojęcia jaki dokładnie dysk, ale 500GB.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Xiri »

Całkiem spoko.
A dokładną konfigurację sprzętu można sprawdzić programem Aida.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Cordeliane »

Xiri pisze:Wszystkie programy do obróbki filmów (np. After Effect), antywirusy i obecne gry są pamięciożerne. Można zawsze przejść na słabsze, darmowe programy, które z jednej strony zżerają mniej % pamięci, lecz z drugiej mają okrojone funkcje.
Polecisz mi jakąś słabszą, darmową wersję Skyrima? ;)
JK.
Xiri pisze:Ja korzystam z Outlook Expressa. Jest najwygodniejszy, o ile ktoś lubi mieć ściągany stuff na dysk (antywirus jednak wszystko skanuje)
Nie ma takiego związku. Jeśli skonfigurujesz sobie pocztę na POP3, to poczta idzie na dysk. Ale nie ma problemu, by w ustawieniach konta wybrać protokół IMAP, i wszystko zostaje na serwerze. OE obsługuje obie opcje.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Xiri »

Cordeliane pisze:
Xiri pisze:Wszystkie programy do obróbki filmów (np. After Effect), antywirusy i obecne gry są pamięciożerne. Można zawsze przejść na słabsze, darmowe programy, które z jednej strony zżerają mniej % pamięci, lecz z drugiej mają okrojone funkcje.
Polecisz mi jakąś słabszą, darmową wersję Skyrima? ;)
Poprawka: gdy PC kupowane w sklepie za raczej duże pieniądze :) (czyt. z najnowszymi engines)
Nie ma takiego związku. Jeśli skonfigurujesz sobie pocztę na POP3, to poczta idzie na dysk. Ale nie ma problemu, by w ustawieniach konta wybrać protokół IMAP, i wszystko zostaje na serwerze. OE obsługuje obie opcje.
Można, jednak dla wygody wolę mieć wszytsko ściągane na dysk. Cała obsługa poczty polega wówczas na kliknięciu na ikonkę.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: neularger »

Cordeliane pisze:
Xiri pisze:Wszystkie programy do obróbki filmów (np. After Effect), antywirusy i obecne gry są pamięciożerne. Można zawsze przejść na słabsze, darmowe programy, które z jednej strony zżerają mniej % pamięci, lecz z drugiej mają okrojone funkcje.
Polecisz mi jakąś słabszą, darmową wersję Skyrima? ;)
Oraz antywirus, którego RSS to tylko 10K, zgodzę się, żeby wykrywał tylko trzy wirusy. :D
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Xiri »

Może ktoś tutaj będzie wiedzieć. Bo na żadnym forum komputerowym nikt nie wie, co robić :p

Chodzi o QuakeLive.
Problem polega na tym, że jak włączam grę, to w chwili połączenia się z serwerem mam czarny obraz, słychać jedynie dźwięki. Na środku monitora widnieje też niebieski napis:

Poza zakresem pracy
95,4 kHz/60Hz

Wyłączyć grę da się jedynie resetem. W ustawieniach ekranu mam do wyboru: 59Hz, 60 i 75. Przy każdej wartości jest to samo. Przy zmianie rozdzielczości ekranu też to samo. Dzieje się tak od chwili zakupu nowej karty graficznej.
Można coś z tym zrobić?

Potrzebne parametry: Windows XP Professional (+SP2), Nvidia Geforce GTX 550 TI, Flatron W1952S LG 19 cali.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Cordeliane »

A zainstalowałaś najnowsze sterowniki do tej karty z netu?...
Druga rzecz - wiele gier daje dostęp do konfiguracji grafiki przed wejściem do samej gry. Może powinnaś taką konfigurację uruchomić ponownie, jeśli po instalacji nowej karty tego nie robiłaś?
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Ilt »

Pobiję was. Mój lapek z dnia na dzień oszalał i łącząc się z routerem (ustawienia na win7: pobierz IP dynamicznie) pobiera dwa adresy IPv4 (jeden poprawny i jeden 169.20x.cośtam.cośtam), skutecznie uniemożliwiając jakąkolwiek komunikację sieciową. Pomogło statyczne ustawienia IP na karcie sieciowej i wyłączenie usługi DHCP w win7. Jest to jednak rozwiązanie doraźne - czy ktoś orientuje się co mogło być przyczyną zwariowania i jak wyleczyć przyczynę szaleństwa, a nie jego objawy?
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: neularger »

Stawiałbym raczej na router i konfigurację usługi tam... (zduplikowany MAC adres?) Klient raczej nie jest tu winien. Swoją drogą, czy w momencie kiedy żaden adres nie jest przydzielony do interfejsu windows nie wyświetla jakiegoś śmieciowego adresu właśnie z tego zakresu... :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Ilt »

Pozostałe kompy (win7, XP, ubuntu) i telefony nie mają takiego problemu. :) Cudowałem różnie - i wyrzucając wszystkich z sieci i próbując połączyć się samotnie (także po kablu), cudując z zabezpieczeniami, sztywnym przyznawaniem adresów zależnie od MACa, wyłączając routerowe DHCP a nawet zresetowałem go [e:czyli router] do ustawień fabrycznych - i nic. Za to masz rację, ten 169.20x.cośtam.cośtam to śmieciowy adres a przeglądarka na niego wyświetlała IISową Welcome Page.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Xiri »

Cordeliane pisze:A zainstalowałaś najnowsze sterowniki do tej karty z netu?...
Druga rzecz - wiele gier daje dostęp do konfiguracji grafiki przed wejściem do samej gry. Może powinnaś taką konfigurację uruchomić ponownie, jeśli po instalacji nowej karty tego nie robiłaś?
Sterowniki mam z płyty, czyli tak 4 miesiące. A rozdzielczość w grze mam tak samo ustawioną, jak na poprzedniej karcie. Problem byłby raczej ze sterownikami, gdyby to się powtarzało w różnych grach MMO. A gram jeszcze w inne i tam tak nie ma.
W sumie sprawdzę te sterowniki i przetestuję pod Chrome.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: neularger »

Ilt pisze:Pozostałe kompy (win7, XP, ubuntu) i telefony nie mają takiego problemu. :) Cudowałem różnie - i wyrzucając wszystkich z sieci i próbując połączyć się samotnie (także po kablu), cudując z zabezpieczeniami, sztywnym przyznawaniem adresów zależnie od MACa, wyłączając routerowe DHCP a nawet zresetowałem go [e:czyli router] do ustawień fabrycznych - i nic. Za to masz rację, ten 169.20x.cośtam.cośtam to śmieciowy adres a przeglądarka na niego wyświetlała IISową Welcome Page.
No... Dobra... Jesteś przekonujący :)
Faktycznie wygląda na klienta DHCP - tylko, że nie wiem, co tu można konfigurować... :(
Jak rozumiem, sprawa wygląda tak, że nie usuwa tego śmieciowego 169.20x.xxx.xxx tylko po prostu dodaje alias na interfejsie z poprawnym adresem. I masz dwa IP.
Co podejrzanego instalowałeś ostatnio? :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Ilt »

Zalecane aktualizacje Win7 jedynie. :))
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Narsil
Pćma
Posty: 286
Rejestracja: sob, 13 paź 2007 23:01

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Narsil »

Mam problem z kartą dźwiękową. Przedwczoraj, dosłownie z dnia na dzień wysiadł mi dźwięk w kompie. Zainstalowałem nowe sterowniki do dźwiękówki: pomogło. Dzisiaj znowu komputer zamilkł; ponownie przeinstalowałem stery, tym razem nie pomogło. System: Win XP, karta dźwiękowa: Realtek HD.
"Malarstwo kończy się wtedy, kiedy można zawiesić obraz do góry nogami bez szkody dla odbiorcy."

ODPOWIEDZ