Sprzedam Linuksa

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Sprawdziłem listę procesów (processexplorer) i na kalkulatorze zsumowalem:

426MB zajętej RAM

Mam 2GB RAM do dyspozycji

W zakładce "Wydajność" managera zadań pamięć fizyczna pokazuje podobną wartość.

drugie tyle w pliku stronicowania

Czym się tu nie sugerować? Znaczy, że systemowe narzędzie wyświetla kłamliwe informacje?
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Mateusz Szary Skoczylas

Post autor: Mateusz Szary Skoczylas »

Nie tyle kłamliwe co często-gęsto mylne.
Generalnie tylko jądro systemu operuje bezpośrednio na pamięci ram. reszta korzysta z pliku stronnicowania. Mam wrażenie (będę je w wolnej chwili weryfikował), że systemowe narzędzia diagnostyczne same sie w tym mylą. Na przykład nie biorą pod uwagę pamięci zajętej przez karnel.
Poza tym, na systemowym narzędziu pokazana jest pamięć aktulanie zajęta, a nie zarezerwowana.

Awatar użytkownika
Harkonnen2
Pćma
Posty: 291
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 10:19

Post autor: Harkonnen2 »

Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że linuxy też mają przestrzeń wymiany na dysku, z tym, że w pingwinku jest to cała, oddzielna partycja, a nie jak w windzie ukryty wśród innych, plik systemowy (dzięki któremu, jeśli nie "zblokuje się" jego wielkości, cudownie rośnie nam fragmentacja dysku :P).
Aah! I see you have the machine that goes 'ping'. This is my favourite. You see, we lease this back from the company we sold it to, and that way, it comes under the monthly current budget and not the capital account.

Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

Winda jest cwana. Jak mięli coś i wciskamy ctrl+alt+del, by sprawdzić co nam tak kompa muli, to nagle wszystko wraca do normy. A jak włączymy sobie gierkę, to na nowo zamula.
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

ODPOWIEDZ