Stolyk lyteracki

dla fanów, o fanach i przez fanów

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Co do relacji, nie mam uwag, dopóki przedstawiasz nas jako bystrzaków, a nasze dyskusje jako głębokie i mądre. W tym wypadku był to esej bardziej niż relacja z dyskusji - ale wydaje się to formą ciekawszą, zarówno dla mnie jako uczestnika, jak i, tak sądzę, czytelników spoza stolyka, którzy dostają utwór całościowy i samodzielny.

Właśnie zacząłem lekturę Bestera i jestem zdziwiony: w pierwszych zdaniach gościu zużył częściowo mój pomysł, z którym noszę się od lat kilku. Zarówno styl jak i pomysły fabularne, jakby żywcem z mojej głowy. To straszne. Ale ciekawe.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

flamenco108 pisze:W tym wypadku był to esej bardziej niż relacja z dyskusji
Ale nie nakłamałem za bardzo, co?
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

nosiwoda pisze:
flamenco108 pisze:W tym wypadku był to esej bardziej niż relacja z dyskusji
Ale nie nakłamałem za bardzo, co?
Niii... Wcale. ;-P
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Orson
Ośmioł
Posty: 686
Rejestracja: ndz, 05 kwie 2009 18:55

Post autor: Orson »

I jak się Tarabuk sprawuje? Nie za mały? Nie za ciasny? Ciastka i soczki dobre?:).
,,Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia" Karol V Obieżyświat

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

W Tarabuku już się nie spotykamy. Pisałem o tym - pani poinformowała mnie, że będą czardżować stówkę za zarezerwowanie stołu, o który nam chodziło. A potem rozliczać tę stówkę w konsumpcji - jeśli za stówkę byśmy nie zjedli/nie wypili, bylibyśmy w plecy. Więc zmieniliśmy lokal.
Ale owszem, dopóki nie zmienili zasad rezerwacji, było tam miło i dość smacznie.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Post autor: Hipolit »

nosiwoda pisze:...będą czardżować stówkę...
Ech, literaci ;)
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

To nie ja! To nie ja! Tzn. ja nie literat. A tego zwrotu użyłem celowo, wiedząc, że prawdopodobnie ktoś wytknie :) Bo takie podejście kawiarni/księgarni do klienta właśnie z czardżowaniem, targetem i dżampnięciem szarka mi się kojarzy. A nawet z szutowaniem swego fita.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

To ja może w kwestii wczorajszego stolyka się nieco wypowiem:
Ekhm... na tapecie były "Gwiazdy moim przeznaczeniem". Nieco skupiliśmy się na kwestii podobieństw między "Gwiazdami..." a "Hrabią Monte Christo" ujawniając lekki brak książki Bestera. Może nie brak, ale jednak u Dumasa wszystko było bardziej rozbudowane - dochodzenie do zemsty i przemiana bohatera na wraku Nomada - z pomocnika mechanika III klasy w mistrza nawigacji.
Odwoływaliśmy się do Tiger! Tiger! Tiger! i możliwych związków z Tora! Tora! Tora! w którymś momencie zaczęliśmy nawet szukać związków Autora z wojną (odnośnie choćby umierania na okręcie). No i niestety - zamiast chwalebnej wojskowej przeszłości doświadczyliśmy klęski znajdując w życiorysie stwierdzenie o pracy w przemyśle komiksowym.
W związku z jauntingiem snuliśmy przemyślenia o natężeniu ruchu drogowego w Stanach współczesnych autorowi (sprawa bardzo niskiej wypadkowości).
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Wczoraj było bardzo miło i merytorycznie, niedługo postaram się sprężyć i spisać relację.
Rozmawialiśmy o "Walcu stulecia" - ale nikt nie miał tego nowego wydania, a ja bym je chętnie pomacał.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

Ale dajcie o spotkaniu znać tez na forum.
Bo chociaż towarzysko bym przyszła - maj to ostatni miesiąc, kiedy mogę sobie na takie przyjemności pozwolić :)

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Uffffffff, nareszcie relacja ze spotkania. Proszę komentować i uzupełniać, ja chwilowo osiadam na laurach...

Aha, następnym razem rozmawiamy o "Terrorze" Dana Simmonsa. A spotykamy się najpewniej 5 maja.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

Te Ogrody, gdzie jest jutrzejsze spotkanie to mają jakiś adres?
I czy są lokalem dla niepalących?

Myślę, że towarzysko spróbowałabym do Was dołączyć :)

edit. dokopałam się na blogu w styczniowym wpisie:
To te Ogrody?
http://www.szuki.pl/warszawa-srodmiesci ... nia-ogrody

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Milczenie jest potwierdzeniem.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Tak, to te. A tutaj adres ich własnej strony.
Zapraszamy, nikt tam, AFAIR, nie palił, kiedy byliśmy.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Ja dzisiaj nie dam rady się pojawić. Czekam na wyczerpującą relację :)
Sasasasasa...

ODPOWIEDZ