Nautilus

dla fanów, o fanach i przez fanów

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Re: Nautilus

Post autor: Mara »

Szczerze mowiac, to dla mnie formula zeszlorocznego Nautilusa byla dosyc kontrowersyjna - glosowac mozna bylo tylko SMSami (nie w cenie zwyklego SMSu, ale drozszymi), co oznaczalo, ze za mozliwosc glosowania trzeba bylo zaplacic (tutaj moje buntownicze ego sie buntuje), a poza tym nie bylo mozliwosci zaglosowania z zagranicy (formula glosowania SMS to wyklucza).
Od samego poczatku uderzylo mnie, ze zamiast wyprobowanej metody glosowania przez Internet (wzglednie bezplatnej), z ewentualna opcja glosowania przy pomocy SMS, bylo ogdornie narzucone "chcecie glosowac, to placcie".
Potem Polowek "szczelil focha" generalnie w kierunku nagrody, ze nawet na wlasna zone nie moze zaglosowac (tutaj dementuje pogloski - kumoterstwo bylo z mojej strony nieswiadome :) ).

Z jednej strony ciesze sie, ze moi czytelnicy chcieli na mnie zaglosowac (cale kilka sztuk :) ), ale z drugiej strony nie podobala mi sie formula tego konkursu. Ot, i tyle z mojej strony na ten temat.
42

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Nautilus

Post autor: A.Mason »

Każda formuła ma swoje wady i zalety, a porównywanie ich to jak dyskutowanie o wyższości Dnia Świętego Patryka nad Świętem Smoczych Łodzi. Słabym punktem wszystkich fantastycznych plebiscytów jest mała liczba głosujących i dopóki ona się nie zwiększy, każdy plebiscyt będzie obarczany możliwością "zafałszowania" wyników.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Re: Nautilus

Post autor: Mara »

Masonie, ja nie oskarzam nikogo o zafalszowanie wynikow, ale o kiepsko technicznie przygotowany plebiscyt i o niezwykle slabe rozreklamowanie go. Na informacje o nim trafilam przez czysty przypadek, a w Internecie spedzam stosunkowo sporo czasu.
Mam nadzieje, ze jezeli w tym roku beda kontynuowac Nautilusa, to zajma sie tym w bardziej konkretny sposob i w oparciu o wnioski z poprzedniej edycji.
Poza tym, koniecznosc placenia za glosowanie nie przysporzy plebiscytowi wiekszej ilosci glosujacych.
42

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Nautilus

Post autor: A.Mason »

Maro, nie mialem na mysli falszerstwa, tylko sytuacje, kiedy liczba glosow lub punktow ma sie nijak do wartosci lub popularnosci utworu. A koniecznosc zaplacenia za sms rzeczywiscie nie przysparza popularnosci. Choc z drugiej strony wycina czesc zmultiplikowanych glosujacych.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Re: Nautilus

Post autor: Q »

W tym roku zawiesili edycję nagrody. Się działo.
http://katedra.nast.pl/nowosci/21217/
http://katedra.nast.pl/nowosci/21228/Au ... Nautilusa/
Z czego jedna rezygnacja pono pod presją ;):
http://www.mythai.info/forum/viewtopic. ... 9511#79511

Na forum startrekowe mi to jeden plotkarz wrzucił, to się podzielę, a co ;).
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Nautilus

Post autor: Małgorzata »

Super! Nautilus 2015 ma szansę być hitem medialnym. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Re: Nautilus

Post autor: Q »

"Pani domu" będzie o tym pisała (jak mawiał jeden mój - za przeproszeniem - kolega)? ;)

Możesz mieć rację, Dobrzyńska - zdaje się - w prasie kobiecej (to takie cuś, co spłaszcza mózg gorzej niż prasa hydrauliczna) się lansowała... :P
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Nautilus

Post autor: Małgorzata »

Chyba wiem, dlaczego nazwisko tej autorki nie obiło mi się o uszy. "Pani Domu" znam tylko z dawnych współczynników (teraz pewnie o wiele mniejszych), opisujących dopasowanie do killer-targetu. :P

Jeżeli skandal wypali, jest szansa... :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Re: Nautilus

Post autor: Q »

Małgorzata pisze:Chyba wiem, dlaczego nazwisko tej autorki nie obiło mi się o uszy.
A ja znów się o tę autorkę poobijałem cały, z uszami włącznie... W sumie jestem osobą odpowiedzialną za jej zaistnienie w szeroko pojętym fandomie, bo zachęcony tym, że jakieś tam startrekowe fanfiki popełniła zaprosiłem ją na "swoje" forum, gdzie szalała bardziej niż Przewodas w skali ogólnofandomowej i od roku 2009 głównym tematem forum aż do zeszłej Gwiazdki było: banować ją czy nie + tematy pokrewne (bo lubiła np. po Murzynach jeździć sobie, choć ponoć nie jest rasistką). Do zeszłej Gwiazdki zasię, bo cierpliwy z natury będąc nie wydzierżyłem w końcu i ban(an)a jej podarowałem na święta (jej i kolegom jej dwóm, talent miała bowiem do bratania się z trollami, głownie upolitycznionymi, dziećmi neo i newbies nastoletnimi, z których TWA sobie organizowała, a wspólnie z nimi szalała). Forum do dziś ze spustoszeń się do kupy zbiera (był już moment, że zostało 3 normalnych userów na krzyż piszących średnio jeden post na tydzień, bo już nawet bratnim jej trollom zaglądać się tam nie chciało ;) ). (Przy czym po każdej minionej debacie o banowaniu zbierała się z kolegami i zakładała konkurencyjne fora startrekowe, których nawet Googla poczciwa zbytnio dostrzegać nie umiała, które zaś średnio po pół roku padały. Teraz też takie dwa założyli, z czego jedno padło. Linkami nie sypnę, nie ma po co.)

W każdym razie sam ją swego czasu namawiałem do zgłaszania się do wydawnictw po ocenę, skoro utalentowana się czuje, ale i tego nie przewidziałem, od której strony się za podbój sceny literackiej weźmie, i że od tylnej przysłowiowej ;).

Niemniej wiem już, że gorsi bywają niż KTL, bo on przynajmniej pisać umie.

(Przy czym jak na ironię towarzysko bywała do mnie raczej sympatyczna.)

ps. Z tym, że te smsy to ponoć nie ona sama - co by o niej nie gadać - a jeden taki jej kolega co z niczego znakomitą chciał zostać osobą i na jej lansowaniu liczył, ze sam wyjedzie (tu bez personaliów jadę, bo plotki słyszałem, dowodów wszakoż mi nie przedstawiano).
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Wiesz, Q, nie potrafisz docenić potencjału, jaki masz przed nosem. Pal licho płody literackie tej autorki, dziewczyna ma smykałkę do PR. Co z tego, że we wszystkich (pewnie pięćdziesięciu) odcieniach czerni? PR to PR, liczą się efekty. :)))

Dziewczyna ma wyraźnie sporo energii, tylko jakoś wykorzystać jej ku swojej chwale jeszcze nie potrafi, więc miota się chaotycznie, zamiast od razu Wielki Skandal nakręcić, na Fejsie go rozwałkować, a potem... potem media główne staną otworem... :P

Zawsze wiedziałam, że Eco miał racje. Dzieło od autora trzeba oddzielać. Czasami nawet drutem kolczastym. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Re: Nautilus

Post autor: Q »

To z dwojga złego w tym wypadku chyba dzieło już lepsze od poza- i okołoliterackiej aktywności tej autorki, jak rozdzielać... Dzieło można położyć na półce, w końcu, i spokojnie leży. Czytać nie ma obowiązku...
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Re: Nautilus

Post autor: Beata »

Q pisze:Z czego jedna rezygnacja pono pod presją ;):
No proszę! Dla mnie nowość. Dzięki za sznurek. Nie myślałam, że to przypadek martyrologiczny, i to kilkukrotnie.
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Rafał Dębski
Mamun
Posty: 182
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:45

Re:

Post autor: Rafał Dębski »

Małgorzata pisze:a potem... potem media główne staną otworem... :P
Pytanie jeno - którym...

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Nautilus

Post autor: Q »

Małgorzata pisze: ndz, 12 paź 2014 13:30Dziewczyna ma wyraźnie sporo energii
Heh, chyba coś w tym jest... Bo co by o kol. Dobrzyńskiej nie gadać - umiędzynarodowiła się ;):
https://www.royalhawaiianpress.com/book ... obrzynska/
https://www.amazon.com/stores/Luiza-Dob ... B072VBPBCS
"Pośród gór Hawaj jest piękny kraj...", chce się zaśpiewać...
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Nautilus

Post autor: Q »

forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

ODPOWIEDZ