Historyjki obrazkowe - fajne, ładne, całkiem nowe

czyli coś dla wielbicieli historyjek obrazkowych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ismael Al-Hazrad
Sepulka
Posty: 88
Rejestracja: pt, 08 lip 2005 13:15

Post autor: Ismael Al-Hazrad »

Ja z kolei wykosztowałem się wreszcie na piąty tom Kaznodziei (Dumni Amerykanie) i coraz mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że lepszej serii komiksowej nie było i nie ma. Nie śmiem nawet podejrzewać scenarzysty o zdrowie psychiczne, broń Boże;-).
A poza tym do najnowszego Świata Komiksu (trudno uwierzyć, ale to ciągle istnieje) dodali Dylana Doga, którego ponoć uwielbia Umberto Eco. Niestety nie podzielam jego zachwytu - fajne to, ale jak na mój gust żadna rewelacja. Choć gadki Groucho są naprawdę niezłe.

Awatar użytkownika
Zamorano
Mamun
Posty: 120
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 14:45
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Zamorano »

Małgorzata pisze:To ja coś z tej pierwszej ligi komiksowej dorzucę. Dostałam do łap "Azyl Arkham". O Batmanie, rzecz jasna.
To jeden z tych komiksów "superbohaterskich", które przelmują konwencję, jeden z tych "Batmanów", które stały sie klasyką. Tylko dlaczego Egmont wydał ten komiks tak masakrycznie drogo? Ktoś upadł na główkę , przy tej objętości komiksu :(
Stalin źle rysuje. Gorzej nawet niż Picasso.
"Kontrola"

Awatar użytkownika
Ellen
Ośmioł
Posty: 690
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 22:33

Post autor: Ellen »

Kupiliśmy sobie bardzo ładną antologię Christy "Kajtek, Koko i inni". Troszkę zmartwiło mnie, że część objętości zajmują opowieści o Gucku i Rochu (mam od dawna, i to w kolorze), ale za to są "Bajki dla dorosłych" oraz niepublikowane "Opowieści Koka"
mniam :)

pozdrawiam
Ellen

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Zamorano pisze:
Małgorzata pisze:To ja coś z tej pierwszej ligi komiksowej dorzucę. Dostałam do łap "Azyl Arkham". O Batmanie, rzecz jasna.
To jeden z tych komiksów "superbohaterskich", które przelmują konwencję, jeden z tych "Batmanów", które stały sie klasyką. Tylko dlaczego Egmont wydał ten komiks tak masakrycznie drogo? Ktoś upadł na główkę , przy tej objętości komiksu :(
Ceny nie sprawdziłam, bo dostałam z księgozbioru klubowego. Ale co do reszty się zgadzam: "Azyl..." to klasyka właśnie ze względu na sposób przedstawienia Batmana => jako postaci, którą właściwie od pensjonariuszy tytułowego Arkham, szpitala dla najgorszych i najniebezpieczniejszych psychopatów, dzieli tylko cienka, czerwona linia... A może nawet nie? I bardzo ekspresywnie przekazany jest tragizm Nietoperza - głębia się pojawia w ujęciu postaci.

No, a rysunki robił grafik od masakrycznych zeszytów o wampirach - brzydkie, monochromatyczne, ale za to ładowane czystą emocją => jatka i masakra :))))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

A ja wlasnie za grafikami McKeana nie przepadam. Owszem, okladki do Sandmanow, jak najbardziej, ale w komiksie juz mniej. Arkham Asylum jeszcze, jeszcze, natomiast zrobione z Gaimanem Violent Cases juz mi sie graficznie nie podobaly wcale. Batmana zas najbardziej chyba lubie w wydaniu Bisleya, ale wszyscy oni w wydaniu Bisleya sa najfajniejsi. Batman, Lobo, Dredd, Slaine...
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Mnie akurat "Asylum..." i "Wampiry" w wykonaniu McKeana ruszyły. Emotywne szalenie. I paskudne. Znaczy: coś w sobie mają :)))

A teraz, dla odmiany, dostałam zeszyciki:
"Punisher" - Ennis i Dillon
"4-X" - czyli Fantastyczna 4 i X-mani - Yoshida i Lee
"Star Wars: Obsesja" - cz. IV - Blackman i Ching
"Spawn" - McFarlane i Capullo
"Wolverine" - Jenkins i Castellini

Co mogę powiedzieć? Nic - wzruszenie ramion, nuda. Poczekam na coś ciekawszego...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Małgorzata pisze:(tu była lista)
Co mogę powiedzieć? Nic - wzruszenie ramion, nuda. Poczekam na coś ciekawszego...
E, to trzeba było się lepiej kioskom i księgarniom przyjrzeć - dziś wyskoczył nowy numberek Osiedla Swoboda (5 stron KRLa!!!!!) tudzież pierwszy solowy Lobo od Mandragory. OS jak zwykle niezawodne (w granicach rozsądku), z bad news jest info, że we wrześniu odcinek 6 i finalny. A mistera Lobolobo nabędę sobie pojutrze, w myśl zasady odroczonej przyjemności.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Robert J. Szmidt
Kurdel
Posty: 778
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 01:12

Post autor: Robert J. Szmidt »

Przemek niedawno puścił one-shota Lobo vs Hitman. tez było smaczne, aczkolwiek klasyczny Ważniak kładzie wszystkich super-herosów.
I pomysleć, że to chore jest, mam na myśli czytanie Lobo:-)
Tylko wyjątkowy głupiec, albo kanalia wredna, lży innych z powodu błędów, które sam nagminnie popełnia.

Bez gwiazdy nie ma jazdy!

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Robert J. Szmidt pisze:I pomysleć, że to chore jest, mam na myśli czytanie Lobo:-)
Kto tak myśli, sam jest chory :D
Przecież gdyby nie klasyk, nie powstałby też Bolo: Ostatni Czerniakowian!
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

taki jeden tetrix pisze:Przecież gdyby nie klasyk, nie powstałby też Bolo: Ostatni Czerniakowian!
Kurcze, gdzieś mi się to już obiło o uszy. Może nawet czytałem... Produkt? A nawet jeśli nie to kto rysował?
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Adler i Piątkowski, bodajże w pierwszych "Czterdziestu ośmiu stronach".
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

maverick

Post autor: maverick »

Po raz 10*10^6 raz przeleciałem przez pierwszy zeszyt "Obergeista". Świetny. Kreska znana z Lobo. Historia o nazistowskim doktorku eksperymentującym w Oświęcimiu na telepatach i telekinetykach, ulega wypadkowi (zemście?), martwy zostaje zakopany, budzi się po Armageddonie, cofa się do przyszłości by odkupić winy. Zajefajne, szykuję się do kupienia drugiego tomu. :twisted:

A tak poza tym czwarty tomek "Osiedla swoboda". Turlam (ze śmiechu) wciąż i wciąż...

siewka!

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

maverick pisze:Po raz 10*10^6 raz przeleciałem przez pierwszy zeszyt "Obergeista". Świetny.
Pełna zgoda... no, może prawie - patrz dwa oczka niżej :D
maverick pisze:Kreska znana z Lobo.
Chyba jakieś inne Lobo masz pan na myśli, panie. Jakieś zupełnie inne.
maverick pisze:Zajefajne, szykuję się do kupienia drugiego tomu.
Powodzenia w szykowaniu :D - polskie wydanie z Mandragory to pełen zestaw w jednym kawałku, na zachodzie też widziałem tylko "kolekcjonerskie" wydanko w twardych okładkach z dołożonymi paroma artworkami. Gdzie ty jesteś, że pocięli ci Obera na zeszyty?!
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

maverick

Post autor: maverick »

taki jeden tetrix pisze:
maverick pisze: Kreska znana z Lobo.
Chyba jakieś inne Lobo masz pan na myśli, panie. Jakieś zupełnie inne.
Oj rzeczywiście. Gapa ze mnie! Ale styl podobny...
taki jeden tetrix pisze: - polskie wydanie z Mandragory to pełen zestaw w jednym kawałku,[...] Gdzie ty jesteś, że pocięli ci Obera na zeszyty?!
Mam zamiar poszukać dalszego ciągu w NL w przyszłym tygodniu. Znajomy komiksiarz zaklina się, że u nich jest po niderlandzku i w engliszu. Pojedziem sprawdzim, jak nie będzie, to w tubę [tm].

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

A Lobo Wyzwolony niestety tak więcej do de jest. Tylko na początku dość zabawna opowiastka wierszem, a pod koniec mam wrażenie, że wywiało ze dwie plansze.
Za to jest kolejny tom Kaznodziei! Krew i whiskey. Brzmi apetycznie.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

ODPOWIEDZ