Historyjki obrazkowe - fajne, ładne, całkiem nowe

czyli coś dla wielbicieli historyjek obrazkowych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

TAURUS MEDIA z forum NG pisze:Zastuj
TAURUS MEDIA z forum NG pisze:Disclasified
Uwaga: na terenie całych Stanów rozpoczęła się inwazja baranów :(
Mam nadzieję, że Kazik S. mi to wybaczy.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Post autor: Mara »

Czytałam niedawno "Maus". Wiem, że to klasyka, ale jakoś wcześniej nie wpadło mi to w ręce. Przyznaję, że ten komiks zrobił na mnie olbrzymie wrażenie. Niektóre rysunki chyba do końca życia zostaną mi w pamięci.
42

Nocta
Pćma
Posty: 254
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 16:15

Post autor: Nocta »

J. Grzędowicz wszedł właśnie z przytupem do legendy. "Not cool, man, not cool" przetłumaczył jako "Niechłodne, człowieku, niechłodne". Występował przy tym jako profesjonalny tłumacz "Ronina".
Pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy.
M. Kopernik
W co wierzą debile?

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

A ja w przerwie od neta poczytałem trochę komiksów ;] Między innymi z 40-kilka zeszytów Fables (ponoć wydali to w Polsce) i muszę przyznać, że jak już dałem szansę to okazało się całkiem niezłe. Początkowo jest dosyć drętwo i postmodernistycznie, chociaż o poziom (niejeden nawet) lepiej od Jakuba Ć. Potem wchodzi to co bardzo lubię w komiksach i serialach - czyli więcej dramatyzmu i coraz bardziej skomplikowana wizja świata i relacji i robi się coraz ciekawiej. Jeśli Jakub Ć. zacznie się rozwijać to w fabułach typu Fables widzę szczyt jego formy. To (komiks, znaczy) przerasta nawet Gaimana, choć mocno nim pachnie, widać pewne inspiracje. Ale warto ostrzec, że pierwsza fabułka to takie marne baśnie z recyklingu, na czym zdają się zatrzymywać bardziej polscy autorzy. Sądzę, że później robi się po prostu coraz lepiej :)

Poczytałem też komiksy związane z BSG, ale były raczej marne.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Przepraszamy, ale Fables, to inaczej "Baśnie" prawda? Bo skoro tak chwalisz, to chętnie przeczytam :P Tak dla pewności... Piąte od góry

Miałem dziś przyjemność przeczytać "Batman Rozbite Miasto" i jestem pod wrażeniem. Może nie jestem fanem Mrocznego Rycerza, jednak lubię czytać historie z nim w roli głównej. Ta, ze scenariuszem Briana Azzarello i rysunkami Eduardo Risso jest naprawdę dobra. Nareszcie wrogowie Batmana są bardziej ludzcy. No i znalazło się miejsce na całkiem sporą dawkę rozterek moralnych. Co prawda komiks jest drogi, bo kosztuje aż 39,90 ale wart jest swej ceny.

Skoro fan mangi i anime poleca, to znaczy, że musi być niezłe :P[/url]
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Nocta
Pćma
Posty: 254
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 16:15

Post autor: Nocta »

Ignatius Fireblade pisze:Co prawda komiks jest drogi, bo kosztuje aż 39,90 ale wart jest swej ceny.
Hehe, nie taki znowu strasznie drogi jak na komiks ;)
Pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy.
M. Kopernik
W co wierzą debile?

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ignatius Fireblade pisze:Przepraszamy, ale Fables, to inaczej "Baśnie" prawda? Bo skoro tak chwalisz, to chętnie przeczytam :P Tak dla pewności... Piąte od góry
Tak to to. Ale pierwszy tom może nie zachwycać, trzeba sprawdzić później.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Nocta pisze:
Ignatius Fireblade pisze:Co prawda komiks jest drogi, bo kosztuje aż 39,90 ale wart jest swej ceny.
Hehe, nie taki znowu strasznie drogi jak na komiks ;)
Crepax wychodzi taniej. Znacznie taniej - za 70 PLNów ma się 4 razy tyle komiksu :DDD
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Cóż, nie stać mnie na jednorazowy wydatek siedmiu dych :P Cztery jeszcze przeboleję, po prostu parę razy odpuszczę sobie jazdę samochodem na uczelnię XD

Co do "Baśni", pierwszy tom jest, jak dla mnie całkiem dobry. Szczególnie rysunek jest czymś, na czym można zawiesić dłużej oko :]
A i akcja niczego sobie. Jeśli dalsze tomy są lepsze, jak pisałeś, to już zacieram łapy z uciechy.
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ignatius Fireblade pisze:A i akcja niczego sobie. Jeśli dalsze tomy są lepsze, jak pisałeś, to już zacieram łapy z uciechy.
Jakbym ja ten komiks kupił to bym chyba w p... wyrzucił. A że go ukradłem i przeczytałem na kompie, to w sumie nic nie szkodziło czytać dalej, do oporu (czyt. końca plików).
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »


wpis moderatora:
Coleman: przypuszczam, ze w takim razie nie ma sie czym chwalic.
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

No, raczej nie :D Chciałem po prostu powiedzieć, że gdybym kupił pierwszy tom i przeczytał to bym dalej nie sięgnął.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Z tego wynika, że jestem inny (co nie znaczy - gorszy) :P
Mnie się spodobał i z zaciekawieniem czekam na następne tomiki.

A tak na marginesie. Ostatnio wyszedł kolejny tomik "Fullmetal Alchemist". Polecam nie tylko fanom mangi. Jest to opowieść pełna akcji, humoru i magii, ale nie takiej, jaką znacie z fantasy :P Alchemia jest bardzo ciekawie tam przedstawiona :]

Jeszcze z ogłoszeń parafialnych, to parę dni temu premierę miał nowy tomik "Hellsinga". Wielki (i miodny) powrót po długim czasie nieobecności.
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Dwunasty Wilq jest bardzo git.
Siódmy Jeż Jerzy nie jest git, wcale a wcale. Subtelny i śmieszny jak wyborcza reklamówka. Kabaret Moralnego Niepokoju jest średnio zabawny w oryginale, ich skecze w przerysach Leśniaka i Skarżyckiego już w ogóle trącą padliną...
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Jez Jerzy nigdy nie byl git...
FTSL
You and me, lord. You and me.

ODPOWIEDZ