Polecanki filmowe

o filmie, co nietrudno odgadnąć

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Polecanki filmowe

Post autor: Małgorzata » pt, 22 lut 2019 13:57

"Aquamana" oglądałam. Kocham morze! Uwielbiam! I dlaczego nie urodziłam się aquamanką?
To moje ulubione uniwersum. Oczywiście wiem, że jest fizycznie kretyńskie (a skoro nawet ja to wiem, mogę sobie tylko wyobrazić, jak bezdennie głupie wydaje się ono komuś bardziej obeznanemu z fizyką), ale rozgrzesza je śliczność. Śliczne obrazki pod wodą. Urzekły mnie. No i - totalnie się nie spodziewałam - spójna fabuła. W tej głupocie jest logika. Może to kwestia wody? Jak jest dużo wody, logika się wzmacnia? Tak czy inaczej, dawno nie widziałam filmu, który ma ładne obrazki i spójną fabułę. Obowiązkowe 3D, oczywiście. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
A.Mason
Lord Ultor

Polecanki filmowe

Post autor: A.Mason » sob, 23 lut 2019 20:41

"The Umbrella Academy" - chociaż jeszcze nie obejrzałem wszystkich odcinków, moim zdaniem jeden z najlepszych seriali Netflixa i w ogóle jeden z najlepszych seriali o superbohaterach. Pomimo uproszczeń/wpadek logicznych, fabularnie świetnie łączy poważne tematy i humor. Jeśli nowy Wiedźmin choć trochę mu dorówna, to mogę odwiedzić Neapol.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
jaynova
Pciuch

Polecanki filmowe

Post autor: jaynova » wt, 26 lut 2019 00:47

A.Mason pisze:
sob, 23 lut 2019 20:41
Pomimo uproszczeń/wpadek logicznych, fabularnie świetnie łączy poważne tematy i humor.
Zgadzam się w zupełności. natomiast komiks przeczytałem, mimo odrzucającej mnie kreski i był zbyt zamotany. Czekam na Boys :))
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny

Polecanki filmowe

Post autor: kiwaczek » ndz, 10 mar 2019 21:09

Małgorzata pisze:
pt, 22 lut 2019 13:57
"Aquamana" oglądałam. Kocham morze! Uwielbiam! I dlaczego nie urodziłam się aquamanką?
To czemu jeszcze siedzisz na tym dalekim południu, zamiast się przeprowadzić do centralnej Polski. Do Gdyni?!

No i zapomniałaś o muzyce. Muzyka fajowa w tym filmie jest. :D
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
jaynova
Pciuch

Polecanki filmowe

Post autor: jaynova » pn, 18 mar 2019 21:58

Też obejrzałem Aquamana :) bardzo dużo znanych twarzy, dobre efekty specjalne, a nawet, co w filmach superbohaterskich rzadkie, zarys scenariusza. Jak zwykle denerwuje mnie za to robota montażystów, film pociachany, przeskakiwanie z wątku w wątek, ze sceny w scenę.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny

Polecanki filmowe

Post autor: kiwaczek » pn, 18 mar 2019 23:01

Ja poszedłem krok dalej i obejrzałem kpt. Marwelową!
Tragedii nie ma, za sceny z kotkiem i komputerami wielki plus, ale z drugiej strony mistrzostwo świata też to nie było.
Ale łącznie, wszystko razem do kupy zbierając jestem bardziej na tak, niż na nie.

A jeśli chodzi o polecajkę taką od serca - to na Netfliksie wystartował niedawno serial "Miłość, śmierć i roboty". 18 krótkich etiud różnych autorów, o różnej tematyce. Obejrzałem na razie 5 i jestem zachwycony. :D
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

ODPOWIEDZ