Polecanki filmowe

o filmie, co nietrudno odgadnąć

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
kruk
Mamun
Posty: 104
Rejestracja: pt, 04 wrz 2009 16:37

Re: Polecanki filmowe

Post autor: kruk »

Też mi się spodobał, chociaż recenzje były nieprzychylne. Szczególnie przypadła mi do gustu rodzinka kanibali.
Chciałbym tylko zobaczyć oryginał z lat pięćdziesiątych.

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Zanthia »

Xiri: chyba obejrzę w wolnej chwili, ale nie NMSP...
Xiri pisze:Wzgórza mają oczy (the hills have eyes)

(...) o zmutowanych kanibalach na postnuklearnej pustyni, wyżywających się na wszystkich Amerykanach za swoje krzywdy, którzy zapuścili się w dzicz. (...)
Straszliwa zemsta krzywd w dziczy i orzeczeń-mutantów...
Także jest nielogiczna scenka z wilczurami, gdzie jeden ginie nie wiadomo czemu, podczas gdy drugi rozszarpuje wszystkich mutantów, których spotka.
Metafora - jeden z wilczurów wabił się chyba Innocence, drugi Evil, Innocence ginie, Evil się realizuje. Cytuję tylko luźno interpretację Nathana Shumate'a z Cold Fusion.
It's me - the man your man could smell like.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Xiri »

Oglądałam wersję, gdzie owczarki nazywały się Piękna i Bestia.
Wyglądały tak samo, były tak samo silne, a jeden został zabity przez mutanta i to bez użycia pistoletu (nie słychać strzałów). Drugi owczarek znalazł się potem w identycznych okolicznościach, lecz poradził sobie bez problemu.
Też mi się spodobał, chociaż recenzje były nieprzychylne. Szczególnie przypadła mi do gustu rodzinka kanibali.
Chciałbym tylko zobaczyć oryginał z lat pięćdziesiątych.
Powinna być na Kinomaniaku.
A recenzjami raczej się nie sugeruję, bo to jak dyskusja o muzyce, czyli gustach. Dla przykładu bardzo mi się podobał film "Cat Woman", chociaż filmwebowicze go zjechali.

Obejrzałam połowę drugiej części (dokończę może dziś resztę). Tym razem mamy uzbrojonych żołnierzy zamiast turystów... którzy również nie radzą sobie z kalekimi dzikusami :p

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1769
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: jaynova »

Jestem świeżo po obejrzeniu Battleship, debiutu filmowego Rihanny :) Film fajny, skrzyżowanie Transformers, Pearl Harbour i Bitwy o Los Angeles. Amerykańska marynarka jest najlepsza na świecie, z każdego zrobi prawdziwego faceta, służą tam sami patrioci :)
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Młodzik »

Krzyżówka czegokolwiek z "Transformers" jest dla mnie największą antyrekomendacją ;).

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Xiri »

Filmowe Transformersy też mi się nie podobały. Bajki są lepsze.
jaynova pisze:Jestem świeżo po obejrzeniu Battleship, debiutu filmowego Rihanny :) Film fajny, skrzyżowanie Transformers, Pearl Harbour i Bitwy o Los Angeles. Amerykańska marynarka jest najlepsza na świecie, z każdego zrobi prawdziwego faceta, służą tam sami patrioci :)
Zobaczę ten film z ciekawości. Jesteś pierwszą osobą, która wypowiedziała się o nim pozytywnie. Dla reszty znajomych to odmóżdżająca szmira, pełna nielogicznych wątków, a na uwagę zasługują tylko efekty specjalne. Czyli obecnie standard. Padały porównania do "Bitwy o LA", a tego filmu obejrzałam tylko niecałe 20 min. i wyłączyłam. Zobaczymy. Zamierzam też obejrzeć najnowszego Czaszkoświeca i Perseusza. Czekam też na Hitlerowców z Księżyca. Napiszę może coś o tych filmach.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1769
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: jaynova »

Xiri pisze:Filmowe Transformersy też mi się nie podobały. Bajki są lepsze.
Zamierzam też obejrzeć najnowszego Czaszkoświeca i Perseusza.
Widziałem nowego Ghostridera. Fabularnie to szmira, a efekty takie sobie. Film sprawia wrażenie niedofinansowanego.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

kruk
Mamun
Posty: 104
Rejestracja: pt, 04 wrz 2009 16:37

Re: Polecanki filmowe

Post autor: kruk »

Xiri pisze: Czekam też na Hitlerowców z Księżyca. Napiszę może coś o tych filmach.
Też czekam z niecierpliwością. Jak zobaczysz, to podziel się wrażeniami, nie wahaj się. Chętnie poczytam. Myślę, że film będzie świetny - za muzykę odpowiada Laibach, a efekty imponują.

Awatar użytkownika
Kot
Sepulka
Posty: 47
Rejestracja: wt, 16 sie 2005 10:37

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Kot »

Właśnie wróciłem i daję 10/10. Jadą po wszystkich równo i w inteligentny sposób. Ciekawe, że Niemcy mówią po niemiecku, a Amerykanie po amerykańsku. Efekty specjalne boskie, zwolennicy bitew kosmicznych i steampunku będą zachwyceni, choć tego nigdy dosyć. Jest dużo odniesień do tego, co się współcześnie dzieje w świecie ("Pani prezydent, tam są kobiety i dzieci" - "Stany Zjednoczone nie negocjują z terrorystami!"), jest też scena z filmu o ostatnich dniach Hitlera. A zakończenie wymiata, ale ci, którzy pójdą tam nastawieni na śmiech powinni wyjść na jakieś 7 minut przed końcem. Porównałbym ten film do "Marsjanie atakują", nawet podobnie nabijają się z hymnu USA. I jak się ukaże na DVD, kupuję, żadnych ściąganych podróbek, bo uważam, że się należy. A w kinie drży podłoga przy efektach specjalnych i w ogóle, więc polecam kino. Bałem się, że wszyscy będą mówić po angielsku i w ogóle że zrobią coś w stylu komedii z Leslie Nielsenem, ale nie, rzecz jest inteligentna i mocno ironiczna (biały Murzyn, nawrócony nazista, ratuje świat... a zakończenie jest ironią do którejśtam potęgi). Myślałem nawet, że kwestie Niemców powinni tłumaczyć kolesie od Generała Italii, ale jednak nie. Nie ten nastrój.
Po prostu polecam. Stanowczo warte wydania paru złotych na bilet.
If you can't make it work good, make it LOOK good - Bill Gates

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Xiri »

Czyli na jutro/1.05 rezerwuję bilety. Zwłaszcza że mam jutro wypłatę.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Xiri »

kruk pisze:
Xiri pisze: Czekam też na Hitlerowców z Księżyca. Napiszę może coś o tych filmach.
Też czekam z niecierpliwością. Jak zobaczysz, to podziel się wrażeniami, nie wahaj się. Chętnie poczytam. Myślę, że film będzie świetny - za muzykę odpowiada Laibach, a efekty imponują.
Na razie wybrałam statki, IS będzie w następnej kolejności :p

Gra w statki, czyli Battleships

Przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczona. Spodziewałam się słabizny na poziomie "Wojny światów" czy "Bitwy o LA". Jest parę wesołych tekstów i scenek, jest przyjemna ścieżka dźwiękowa, głównie trailer music, jest akcja non stop, ładne zdjęcia, dużo wybuchów i efektów specjalnych. Jeden z nielicznych filmów o kosmitach, w którym zaawansowani technologicznie obcy są nastawieni bardziej na obronę, niż atak. Przylecieli raczej zbadać planetę, a ich działania są odpowiedzią na agresywne zachowanie Amerykanów. Rewelacja to może nie jest (nielogiczne momenty, jak scena ze spokojnym chłopcem wołającym ojca, gdy przed tym pierwszym wirowało zabójcze "jojo", słaba końcówka, fabuła taka sobie, patos powciskany tam, gdzie nie trzeba, oklepane teksty typu: "Miło było służyć u pana boku, sir"), lecz komuś, kto lubi wybuchy i efekty specjalne, powinien się spodobać.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: neularger »

Xiri mamy tag [ spoiler][/spoiler ]...
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Xiri »

Z tego co pamiętam, spoilery zaznacza się tak, by były mało widoczne, czyli
, białą czcionką czy małymi literami.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Młodzik »

Oj bez przesady, by bulwersować się spoilerami do takiego filmu. Po trailerze widać, jak się on skończy. A i dam sobie głowę urwać, że historia poprowadzona jest tak, że nawet śmierć głównego bohatera przyjąłbym zupełnie obojętnie.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Cordeliane »

Xiri pisze:Z tego co pamiętam, spoilery zaznacza się tak, by były mało widoczne, czyli
, białą czcionką czy małymi literami.
Użycie taga jest jedyną bezpieczną metodą. Są ludzie, którzy mają indywidualne ustawienia czcionki, np. ze względu na kłopoty ze wzrokiem, i to, że napiszesz coś na biało, nic nie daje, bo ktoś może mieć właśnie ciemne tło. Trochę wyobraźni :P
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

ODPOWIEDZ