Polecanki filmowe

o filmie, co nietrudno odgadnąć

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Ilt »

Osobiście uważam, że taki
i inne oznaczania są wprowadzone po to, by spoilery nie atakowały znienacka. Czyli np. w temacie o wyższości sokołów z jedną bardziej nad wróbelkami z jedną mniej, ale nie tutaj, w miejscu gdzie filmy opisujemy, polecamy i rozmawiamy o.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Xiri »

Cordeliane pisze: Użycie taga jest jedyną bezpieczną metodą.
Nie wiem nawet, jak to działa. Tzn. znam tę opcję z innej wersji forum, gdzie tworzą się specjalne okienka aktywowane jednym kliknięciem myszki. Zaraz zresztą wypróbuję.
Test ;]
/Tu jest inaczej widzę. Nie da się odczytać inaczej, niż cytując posta (chyba że o czymś nie wiem znowu).

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Ilt »

Niestety wiesz o wszystkim, to jedyna metoda.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: neularger »

Xiri pisze:Z tego co pamiętam, spoilery zaznacza się tak, by były mało widoczne, czyli
, białą czcionką czy małymi literami.
Na starym forum był tag [md5] tu jest
. Co do małych i białych czcionek dyskusje odbywały się wielokrotnie. I nie tylko Cordi o tym wielokrotnie wspominała - znaczy, że to nie działa.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: nosiwoda »

Kot pisze:Właśnie wróciłem i daję 10/10.
I tam, dałbym 6/10. Film jest nierówny, o czym wspomina Kot, tzn. pod koniec jakby twórcom ktoś wajchę przestawił i robią nagle poważne kino problemowe. Taaak. A zrobienie białego z Murzyna to jest tak raczej mocno slapstickowe, a nie ironiczne i inteligentne. Rozczarowałem się mocno tym filmem. A okręty (duch kiwaczka czuwa) nazistów faktycznie ładnie odrobione.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Polecanki filmowe

Post autor: No-qanek »

Primera ktoś tu polecał przed wiekami i w tych to czasach mrocznych byłem go zdobyłem. Obejrzałem dziś.

I film jest rzeczywiście niezły, pokręcony, z ciekawą fabułą, ale nie zachwycił mnie. Rozwija się trochę za wolno, a w momencie, gdy uznałem, że wreszcie się coś mocniej rozwinie okazło się, że film się kończy. I boli mnie trochę, że sporo scen było niejasnych na takim podstawym poziomie, np. w scenie z Thomasem (ojcem czyimś) oraz przy zmianach narracji, retrospekcjach. A gdy w filmie ten element skomplikowania ma sie pojawiać na głębszym poziomie, to na takim pierwszym razi.

Mimo wad jednak jest to naprawde dobry film, z ujmującymi inżynierskimi smaczkami. A jak na tak minimalny budżet to naprawdę powala.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Kruger »

Nadganiam zaległości.

Alicja w krainie czarów - Burtona.
Wiem, że sporo ludzi narzeka. Mnie się podobał. Zgrzytów specjalnych nie doświadczyłem, może faktycznie nieco Pazura jako głos Kapelusznika zdziebka nie pasił, ale szło się przyzwyczaić. Natomiast Figura w głosie Królowej Kier rewelacyjna.

Shutter Island - Scorsese.
Duże wrażenie zrobił. Co prawda człek naoglądany i naczytany twista nie doświadczy, bo rozwiązanie jest jedną z opcji przyjmowanych już w chwili przeczytania o czym film jest, zaś akcja popycha tylko oglądacza w kierunku przekonania, że tak to się właśnie musi skończyć. Mimo to, akcja dobrze zrobiona, udana. Temat psychicznej choroby wcale nie jest prosty, tu się nieźle udało.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Młodzik »

Avengers
Właściwie to powinienem zażądać zwrotu pieniędzy. Poszedłem na film akcji, a dostałem komedię. Przy czym to była komedia przegenialna. Nigdy wcześniej nie widziałem żeby ludzie klaskali przy niektórych żartach. A poza tym efekty git, fabuła nie boli, akcja poprowadzona przyzwoicie i z sensem.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Xiri »

Kruger pisze:Nadganiam zaległości.

Alicja w krainie czarów - Burtona.
Wiem, że sporo ludzi narzeka. Mnie się podobał. Zgrzytów specjalnych nie doświadczyłem, może faktycznie nieco Pazura jako głos Kapelusznika zdziebka nie pasił, ale szło się przyzwyczaić. Natomiast Figura w głosie Królowej Kier rewelacyjna.
Mnie także się podobał. Świetny remake nudnej disneyowskiej Alicji. Tyle że było tam za dużo obrzydliwości. A ponoć to film dla dzieci.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Kruger »

Cóż, ja historii Lewisa nie traktuję jako bajki dla dzieci, wręcz jako absurdalną historię dla dorosłych. W tym klimacie też ją Burton nakręcił, zwłaszcza, jak się weźmie pod uwagę te momenty w świecie realnym - piękne, ale ilości smaczków kulturowych dziecko nie wyłapie, nie ma szans. Zresztą sporej ilości dialogu z Wonderlandu również.
Ale może to i cecha dobrej bajki dla dzieci, że wraz z wiekiem rośnie percepcja umysłowa i dziecko może do bnajki wracać i znajdować wciąż coś nowego?
A Królowa Kier rewelacyjna! Zresztą biała królowa, przesłodzona do bólu Anne Hatheway też fajnie zagrana. Rola Alicji, śmiem twierdzić, również niezła. Co tam, wszystkie mi się podobały :)
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Cordeliane »

Xiri pisze:Świetny remake nudnej disneyowskiej Alicji.
Takie stwierdzenie mi się wydaje nieco absurdalne. To nie jest remake disneyowskiej Alicji, tylko kolejna, niezależna adaptacja Carrolla - do wersji disneyowskiej ma się raczej nijak. Czy jest jakiś konkretny powód, dla którego tak napisałaś?...
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Xiri »

Pamiętam, że na tym filmie w kinie było sporo dzieci. Podobnie jak na "Labiryncie fauna". W drugim przypadku rodzice zaczęli wychodzić z dziećmi w połowie.
Cordeliane pisze:
Xiri pisze:Świetny remake nudnej disneyowskiej Alicji.
Takie stwierdzenie mi się wydaje nieco absurdalne. To nie jest remake disneyowskiej Alicji, tylko kolejna, niezależna adaptacja Carrolla - do wersji disneyowskiej ma się raczej nijak. Czy jest jakiś konkretny powód, dla którego tak napisałaś?...
Tak, to przykład jak z dzieła mającego grubo ponad sto lat można zrobić film, który trafia w gusta współczesnego widza. Nawet osób lubiących płytkie bijatyki anime. A bajka powojenna była w moim odbiorze nieciekawa. Nie podobała mi się ani, gdy miałam 5 lat, ani gdy byłam nastolatką, ani gdy skończyłam trzydziestkę.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Młodzik »

Xiri, nietrudno przerobić dowolną powieść, w epickie fantasy z Wybrańcem na czele. Akurat ten motyw wybitnie mi się nie podobał. Całość oczywiście nadal Burtonowska, wiem, że Disney wyłożył kasę na produkcje, więc miał prawo oczekiwać takiej a nie innej fabuły, ale można było "Alicję" przerobić inaczej, bez tego nieszczęsnego motywu.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: jaynova »

Alicja przede wszystkim zaimponowała mi kostiumami i dekoracjami. Doskonale dobrano aktorów- Mia Wasikowski wygląda jak archetyp XIX- wiecznej angielskiej panny, a Johny Depp to klasa sama w sobie. Poza tym, żeby zachwycać się tym filmem specjalnych powodów nie widzę, trzeba lubić surrealistyczny humor.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Cordeliane »

A ja już dostaję uczulenia na Deppa, mam wrażenie że od czasu Jacka Sparrowa wszystko gra za pomocą tego samego zestawu min, czy pasują, czy nie. Z przyjemnością obejrzałabym film Burtona bez Deppa. I może bez Bonham-Carter, chociaż ona nie jest tak zmanierowana :)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

ODPOWIEDZ