Polecanki filmowe

o filmie, co nietrudno odgadnąć

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Polecanki filmowe

Post autor: No-qanek »

Alicja była ładna, Burton tandety nie odstawił, miało to jego sznyt.
Ale głównym zarzutem jest, że tam fabuła cieniutka. Jako zbiór ładnych scenek się sprawdza, jako porywająca opowieść - wcale.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3104
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Juhani »

Młodzik pisze:Nigdy wcześniej nie widziałem żeby ludzie klaskali przy niektórych żartach.
Ba! Bo nie byłeś na premierze Seksmisji Machulskiego. Oklaski w trakcie filmu były nawet na stojąco!

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: nosiwoda »

Kruger pisze:Alicja w krainie czarów - Burtona.
Wiem, że sporo ludzi narzeka. Mnie się podobał. Zgrzytów specjalnych nie doświadczyłem, może faktycznie nieco Pazura jako głos Kapelusznika zdziebka nie pasił, ale szło się przyzwyczaić. Natomiast Figura w głosie Królowej Kier rewelacyjna.
Masz grzech za przyjęcie tego filmu w wersji dubbingowanej.
to przykład jak z dzieła mającego grubo ponad sto lat można zrobić film, który trafia w gusta współczesnego widza
Nie. Z dzieła mającego grubo ponad sto lat to ten film ma wzięte kilka postaci i psychodelię. I to wszystko. Całą fabułę, wymowę emocjonalną ma zupełnie odmienną i niemającą wiele wspólnego z Carrollem. Alicja jest dorosła, Kapelusznik nie jest szalony, banderzwierza się oswaja...

Jedyne, co w tym filmie mi się podobało, to - nie wiem, czy zamierzone - wrażenie, że Biała i Czerwona Królowa są równie walnięte, równie psychopatyczne, a Kraina Czarów będzie niedługo jęczeć pod brzemieniem słodziutko-bielutkiego terroru. Poza tym - cienizna. A co do wiktoriańskich realiów, to każda Jane Austen jest 37x lepsza. IMO.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Ilt »

Chronicle. Obraz jest wart tysiąc słów. I ku mojemu zdumieniu - jest taki jak zapowiada się na trailerze (co normą nie jest, zazwyczaj filmy są gorsze).
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Polecanki filmowe

Post autor: No-qanek »

Wygląda rzeczywiście nieźle. Chyba się skuszę.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Pćma
Posty: 210
Rejestracja: ndz, 06 maja 2012 10:52

Re: Polecanki filmowe

Post autor: B.A.Urbański »

O kurcze, nic nie słyszałem o tym filmie, a fajnie się zapowiada.
I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!

B.A. = Bad Attitude
but you can just call me B.A.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1754
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: jaynova »

Jest męczący, z uwagi na sposób filmowania. Poza tym cały czas miałem wrażenie, że oglądam niedofinansowanych Herosów albo X-menów.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Ilt »

Pseudodokumentalny POV jest bardzo fajnym zabiegiem, który świetnie wpasowywał się w fabułę - i został znakomicie zrealizowany (vide unoszenie kamery, scena w burzy czy lotu). Efekty specjalne IMO pierwsza klasa. Natomiast, że panowie nie strzelali z oczu laserami czy przenosili mostów... cóż.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Młodzik »

W pseudodokumentach najbardziej mnie drażni brak sensownego uzasadnienia dla dalszego nagrywania "filmiku". Tutaj, Ilcie, jest inaczej, czy też film jest tak dobry, że na takie nieścisłości zupełnie nie zwraca się uwagi :)?

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Ilt »

Nie, akurat tu jest uzasadnione.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: neularger »

Ilcie, że tak dopytam, to udaje filmik kręcony z ręki? Znaczy, kamera lata na wszystkie strony? Coś jak w "Cloverfield" (Projekt: Monster)?
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Polecanki filmowe

Post autor: No-qanek »

Takiego całkiem latania nie ma. Kamera jest przez większość czasu "nieprofesjonalna" (bo trudno powiedzieć, żeby z ręki :P), ale nie tak żeby oglądanie było męczące. A przy okazji wpada kilka fajnych ujęć czy połączeń między fragmentami z różnych kamer.
A uzasadnione jest tak gdzieś do połowy filmu.

Ale o samym filmie jutro, jak mi się uleży.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: neularger »

Uff. To dobrze. Miotającej się kamery nie znoszę. "Cloverfield" mnie wnerwiał, zaś pierwsza część "Melancholii" przyprawiła o mdłości.
Postaram się obejrzeć "Chronicle".



e. kosmetyka
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Polecanki filmowe

Post autor: Cordeliane »

Byłam na Avengers przedwczoraj (w IMAX, bo 3D w zwykłym kinie nie znoszę). I chyba pójdę znowu w przyszłym tygodniu. Genialna zabawa, mnóstwo nawiązań i smaczków (jak zwykle w jednej scence sam Stan Lee), wizualnie piękne, chociaż kamera czasem trochę za szybka. Momenty, które miały śmieszyć, rzeczywiście śmieszą. O obsadzie już nie wspomnę, bo degustibus :)
Jest parę drobiazgów, do których można by się przyczepić, ale nie psują całości.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1754
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki filmowe

Post autor: jaynova »

Avengers mają bajkowe efekty, ale fabułę cieniutką. Poza tym wepchnięcie wszystkich bohaterów do jednego filmu zdecydowanie zubaża każdego z nich.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

ODPOWIEDZ