Co myślicie o filmie "Wzgórza mają oczy"

o filmie, co nietrudno odgadnąć

Moderator: RedAktorzy

palik

Post autor: palik »

Etencja pisze:Był obrzydliwy.
Jako miłośnik splatterpunkowych klimatów zaliczyłbym tę opinię in plus, no ale niestety specjalnych obrzydliwości się nie doszukałem :) może 2-3 sceny podpadałyby pod 'obrzydliwe' ale nie określiłbym tym mianem całego filmu :)

A propos splatterpunka - co polecicie oprócz 'Martwicy Mózgu' pewnego bardzo znanego i szanowanego reżysera :) ?

Falsafa

Post autor: Falsafa »

palik pisze:A propos splatterpunka - co polecicie oprócz 'Martwicy Mózgu' pewnego bardzo znanego i szanowanego reżysera :) ?
Może "Bad Taste" o kosmitach, którzy terroryzuja małe miasteczko, tego samego autora. A "City of Rott" chyba tez się kwalifikuje.

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

palik pisze:A propos splatterpunka - co polecicie oprócz 'Martwicy Mózgu' pewnego bardzo znanego i szanowanego reżysera :) ?
Evil Dead 1 & 2. Trójka jest już trochę w innym klimacie.
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Azver
Sepulka
Posty: 70
Rejestracja: pn, 12 wrz 2005 21:24

Post autor: Azver »

Oryginalne "wzgórza mają oczy" przypadają na czas, kiedy rodziło się kino gore i podobnie jak "noc żywych trupów", "teksańska masakra piłą mechaniczną" czy inny tego samego reżysera - "ostatni dom po lewej" zawierały dość istotne i w chwili powstania aktualne przesłania- "noc..." lęk przed tworzącym się po wojnie, a prowadzącym do zamieszek podziałem społecznym- tu wyraźnie widać lęk przed chwilą, gdy przyjaciel staje się wrogiem. "Ostatni dom po lewej", to pytanie o granice, za którymi ofiara staje się równie zła co oprawca itd. W przypadku "wzgórz" chodziło o problem testowania broni nuklearnej i jej skutków na ludzi. Oczywiście nowa wersja traci ten kontekst, dlatego, podobnie jak nowa "masakra" jest tylko ładnie pomalowaną wydmuszką.

palik pisze: A propos splatterpunka - co polecicie oprócz 'Martwicy Mózgu' pewnego bardzo znanego i szanowanego reżysera :) ?

A czy ty aby jesteś pewien, że to jest splatterpunk? Bo ja dałbym sobie (nomen omen) rękę obciąć, że to raczej film gore. To trochę tak jak pytanie czy "Alien" jest horrorem, czy thrillerem s-f - różnice są małe, ale jednak dość znaczące.
"A thousand nations of the Persian Empire descend upon you. Our arrows will blot out the sun"
"Then we will fight in the shade"

jacko

Post autor: jacko »

Mi się film podobał, teraz muszę poszukać gdzieś oryginału i porównać obie wersje ;)
Chociaż ta nowa podobno lepsza.

Awatar użytkownika
Czarna
Mamun
Posty: 165
Rejestracja: ndz, 17 cze 2007 20:50

Post autor: Czarna »

Film nie przypadł mi do gustu, byłam zniesmaczona. Obrzydliwe sceny, motyw gwałtu... . Nie uznaje takich horrorów, gdzie leje się krew, jest pełno wynaturzeń i krwi, jak można się tym zachwycać? Dla mnie w horrorze liczy się klimat. Jedyna rzecz na plus, to motyw niewyobrażalnego strachu i silnego instynktu jakim jest przetrwanie.

Awatar użytkownika
kedar
Sepulka
Posty: 31
Rejestracja: śr, 05 wrz 2007 21:29

Post autor: kedar »

Ja tam miałem radochę.
Najpierw zapowiadało się ciekawie (czołówka przypominała mi trochę klimatem grę Fallout), potem przez krótką chwilkę tajemniczo, reszta filmu upłynęła mi na wielokrotnych wybuchach śmiechu.
SSDD

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Obejrzalem trzy dni temu czesc druga. Sam nie wiem czemu. No po prostu zenada, kicha, klozet i brak slow.
po przeczytaniu spalić monitor

ODPOWIEDZ