Zapowiedzi

o filmie, co nietrudno odgadnąć

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

ElGeneral pisze:To ja Ci zazdroszczę, Ilcie, że czytałeś tylko "Księżniczkę Marsa". Proponowano mi przetłumaczenie kilku innych książek E. R. B. z cyklu "Barsoom" i ze dwie, czy trzy nawet "z partyjnego obowiązku" przeczytałem. Brrrr... Dziś jak o tym pomyślę, to robię minę jak mój awatarek...
Czy te pozostałe nie były kiedyś wydane w takich czarnych okładkach z białym tytułem?
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Raczej nie. Chodzi Tobie chyba o zeszytową serię ISKIER i "Odyseję marsjańską" Weinbauma.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Ilt pisze:
ElGeneral pisze:To ja Ci zazdroszczę, Ilcie, że czytałeś tylko "Księżniczkę Marsa". Proponowano mi przetłumaczenie kilku innych książek E. R. B. z cyklu "Barsoom" i ze dwie, czy trzy nawet "z partyjnego obowiązku" przeczytałem. Brrrr... Dziś jak o tym pomyślę, to robię minę jak mój awatarek...
Czy te pozostałe nie były kiedyś wydane w takich czarnych okładkach z białym tytułem?
Nie. Okładki biły w oczy ilustracjami - najczęściej przedstawiającymi stojących w pełnych dramatyzmu pozach niezwykle umięśnionych facetów o różnej (np. zielonej) barwie skóry i trzymających w łapach rozmaite śmiercionośne żelastwo. A w tle zwykle były jakieś skrępowane, a skąpo odziane panie porozciągane dość kusząco na okropnie niegustownych (i chyba niezbyt wygodnych) łożach
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

mr.maras pisze:Raczej nie. Chodzi Tobie chyba o zeszytową serię ISKIER i "Odyseję marsjańską" Weinbauma.
O, to też było... uch. Tak, dokładnie o to mi chodziło. Moja memoria i jej fragilis mnie wykańczają. ;)

Generale, aż poszperam w bibliotekach - ale tylko dla okładki, czytać tego nie zamierzam.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Nie spotkałem żadnej pozycji z cyklu Barsoom w języku polskim poza wydaniami "Księżniczki Marsa" w "Fantastyce" i książkowej edycji tajemniczego wydawnictwa SAWW.

Edit: ElGeneral zapewne omawia okładki wydawnictw anglojęzycznych.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Wejdźcie sobie na ten link:
http://en.wikipedia.org/wiki/Edgar_Rice_Burroughs
...a potem np. w serię Barsoom. Zechciejcie też zwrócić uwagę, panowie, ze wiele z tych książek miało po kilka wydań.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

To fakt znany powszechnie, że Edgar Rice Burroughs był Andrzejem Pilipiukiem swoich czasów.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

mr.maras pisze:To fakt znany powszechnie, że Edgar Rice Burroughs był Andrzejem Pilipiukiem swoich czasów.
Nie wiem, komu to porównanie czyni większy zaszczyt...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Jakubowi W. daleko jeszcze do sławy Tarzana ;)
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

mr.maras pisze:Raczej nie. Chodzi Tobie chyba o zeszytową serię ISKIER i "Odyseję marsjańską" Weinbauma.
Weinbaum był super, takie mam zdanie i zgadzam się z nim.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Ja też się zgadzam Nosiwodo.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Dopiero teraz (naprawde) dowiedzialem sie, ze "Hobbit" Jacksona podzielony zostanie na dwa filmy. Pierwszy w grudniu 2012, drugi w grudniu 2013. Zarty jakies? Trzy filmy z trzech tomow LOTRa i teraz dwa z broszurki?
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Jakoś mgliście wyjaśniają, że drugi film ma być pomostem pomiędzy Hobbitem a Władcą, albo że mają zawierać się w nim wydarzenia opisane w innych książkach, a dziejące się w tym samym czasie.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Da się zrobić dwa filmy z "Hobbita" - jeden do uwięzienia u elfów np., a drugi potem, z efektowną rozpierduchą nad Jeziorem, ze Smaugiem i wog'le. A jeśli faktycznie mieliby zrobić drugi łączący z Władcą, to może np. szerzej pokażą przeszłość Smeagola - chociaż IMO to już wystarczająco było ukazane w "Powrocie Króla". A może w drugiej części "Hobbita" pokażą "Porządki w Shire" - chociaż to już byłoby zupełnie z pupci.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Ale wtedy byłoby to rozwleczone ponad miarę. Już z trailera wynika, że w pierwszej części zostaną pokazane rzeczy ledwie napomknięte w Hobbicie, jak zebranie Białej Rady, czy wizyta Gandalfa w siedzibie Czarnoksiężnika. Szczerze mówiąc bardziej jestem ciekaw drugiej części, konkretniej, co oni tam wykombinowali :D.

ODPOWIEDZ