Witcher/Wiedźmin

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen

Witcher/Wiedźmin

Post autor: A.Mason » śr, 04 wrz 2019 20:48

Małgorzata pisze:
śr, 04 wrz 2019 19:47
Ergo, Netflix może mówić, że ekranizuje prozę AS-a, ale wizualnie opiera się na grze, IMAO, przynajmniej z tego, co widziałam z zajawce serialu.
Moim zdaniem trochę przesadzasz. Nie da się gradaptując i ekranizując te same książki uniknąć podobieństw, więc wg mnie twierdzenie na podstawie trailera, że Netflix opiera się na grze jest tak samo uzasadnione jak to, że Netflix opiera się na polskim serialu ;-D
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Witcher/Wiedźmin

Post autor: Małgorzata » śr, 04 wrz 2019 22:26

Podkreślam w każdym swoim poście na ten temat, że Netflix opiera się na grze w aspekcie WIZUALNYM. Postawiłam ten wniosek, ponieważ N. sprawdzał, czy jego wizualizacja pasuje fanom. A rzeczywistość jest okrutna dla literatury => większość odbiorców serialu to użytkownicy gry, nie czytelnicy (choć jedno nie wyklucza drugiego oczywiście).
Znaczy, za długo siedziałam w marketingu i reklamie, nabawiłam się nieodwracalnych zmian w mózgu i w rezultacie wszystkie posunięcia Netflixa wydają mi się podejrzanie spójne (vide: incydent z plotką o czarnej Ciri).
No i Bagiński znał polską ekranizację => więc skąd wiesz, Masonie, czy nie było w tym akurat antyinspiracji? :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen

Witcher/Wiedźmin

Post autor: A.Mason » czw, 05 wrz 2019 10:45

Małgorzata pisze:
śr, 04 wrz 2019 22:26
Podkreślam w każdym swoim poście na ten temat, że Netflix opiera się na grze w aspekcie WIZUALNYM.
Ja w trailerze znajduję bardzo niewiele z aspektu wizualnego, który można przypisać inspiracji gry. Zupełnie inaczej wyglądające postacie. Miejsca, które równie dobrze można przypisać polskiemu serialowi (no dobra, trochę żart), Grze o Tron i innym podobnym filmom.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Witcher/Wiedźmin

Post autor: Małgorzata » ndz, 08 wrz 2019 14:03

Skoro tak twierdzisz, Masonie. Ja znajduję bez trudu.
Ale pewnie wkraczamy na poletko gustów niepodległych i własnych przekonań. Albo bawimy się w adwokatów diabłów (tylko my i diabli wiedzą).
Tak czy siak, ocenimy, gdy obejrzymy serial. I wtedy znowu się pospieramy. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen

Witcher/Wiedźmin

Post autor: A.Mason » ndz, 08 wrz 2019 14:15

Małgorzata pisze:
ndz, 08 wrz 2019 14:03
Ja znajduję bez trudu.
Ale pewnie wkraczamy na poletko gustów niepodległych i własnych przekonań.
Nie, ja patrzę na to w ten sposób, że gdyby z trailera wyciąć Geralta, który jest bardzo charakterystyczna postacią, to że to jest ekranizacja Wiedźmina, poznałbym chyba tylko po drobiazgach typu herby (o ile bym je zauważył).
Jedyną sceną, jaka wydaje mi się najbardziej podobna do gry, to kanały. A Ty co więcej widzisz takiego, co jest charakterystyczne dla gry?

Awatar użytkownika
jaynova
Pciuch

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova » pt, 13 wrz 2019 23:25

Premiera sezonu wyznaczona na najprawdopodobniej 17 grudnia. Przekonamy się wtedy, jak wyszło.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

ODPOWIEDZ