Carnivale

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Carnivale

Post autor: Dabliu »

Czy ktoś widział ten boski serial?

Stronka serialu

O Carnivalu na Wikipedii

...i urocza tapetka z serialu

Najbardziej niesamowity i wciągający serial, jaki widziałem :))) mistyczny, metafizyczny, pełen grozy i niesamowitości. Do tego mamy ciekawy obraz rubieży Stanów Zjednoczonych w czasie wielkiego kryzysu. A wszystko podane bardzo subtelnie i z wdziękiem. Gorąco polecam, choć ciężko znaleźć...
Ostatnio zmieniony pt, 24 lis 2006 01:11 przez Dabliu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tarkus
Mamun
Posty: 165
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 21:55

Post autor: tarkus »

Chodziło ci oczywiście o "Carnivale"? ;P Dobry serial, klimatyczny. I cholernie postlynchowski, z całym dobrodziejstwem inwentarza. Szkoda, że uszczęśliwiony uwaleniem po dwóch sezonach (nie wiem, czy już go odwalili i leci dalej, czy wciąż jest zamrożony?).
<glootech> dochodze do wniosku, ze ksiezyc jest bardziej potrzebny od slonca
<glootech> bo swieci, gdy jest ciemno
<glootech> a slonce, gdy jest jasno

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

tarkus pisze:Szkoda, że uszczęśliwiony uwaleniem po dwóch sezonach (nie wiem, czy już go odwalili i leci dalej, czy wciąż jest zamrożony?).
Też bym chętnie zobaczył więcej, ale drugi sezon ma bardzo wyraźne zakończenie głównego wątku całej historii (obu sezonów), jak i wątków pobocznych, więc nie wiem, czy ktoś w ogóle zamierzał kręcić ciąg dalszy...

Awatar użytkownika
tarkus
Mamun
Posty: 165
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 21:55

Post autor: tarkus »

E, jak się to POWINNO skończyć, to jest jasno powiedziane już w pierwszych zdaniach pierwszego odcinka - wybuchem atomowym. Z tego co wiem (do sezonu 2 jeszcze nie dotarłem), sezon 2 tak się nie kończy.
<glootech> dochodze do wniosku, ze ksiezyc jest bardziej potrzebny od slonca
<glootech> bo swieci, gdy jest ciemno
<glootech> a slonce, gdy jest jasno

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

tarkus pisze:E, jak się to POWINNO skończyć, to jest jasno powiedziane już w pierwszych zdaniach pierwszego odcinka - wybuchem atomowym.
Ma się to nijak do osi fabuły. Drugi sezon kończy się rozwiązaniem głównego konfliktu i pozamykaniem wątków poszczególnych postaci. Dowiadujemy się również wszystkiego, co było najważniejsze dla opowieści i dostajemy odpowiedzi (choć niekoniecznie jednoznaczne) na większość, jak nie wszystkie z nurtujących nas pytań. Można to ciągnąć dalej, ale rozpoczynając nowe wątki (powiedzmy, że konflikt ma szansę się odrodzić).

Edit: W drugim sezonie zaczynają się już dość hardcore'owe jazdy :)

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Obejrzałem właśnie pierwszy odcinek. Intrygujący :) Zapowiada się ciekawie. Sposób nakręcenia też jest fajny, taki milcząco-reportażowy momentami :)
Aż ciekawe co będzie dalej :)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Lafcadio pisze:Aż ciekawe co będzie dalej :)
Oj, będzie się działo... :)

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Po obejrzeniu pierwszego sezonu dochodzę do wniosku, że mam ochotę na ciąg dalszy. Finał pierwszego sezonu jest po prostu dobry. I te śmierci i cliffhangery pod koniec. Po prostu miodzio. Aż mam ochotę na ciąg dalszy.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Obejrzałem sobie trzy pierwsze odcinki - jaacie, ale faajne to!

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Potem jest coraz lepiej ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Skończyłem właśnie drugi sezon. Carnivale świetny jest. Tylko zakończenia... argh, tak się nie robi!

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ja zacząłem drugi sezon.

Btw... co po drugim sezonie? Wiadomo coś? Przebąkiwano coś o filmie...
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

W czasie kiedy mnie nie było skończyłem oglądać drugi sezon. Czuję się przywalony do ziemi. Jak na urwany scenariusz to zamknięty jest tak genialnie, że można je traktować jako pełne dzieło. Finał przygniata, nie zamyka wszystkich wątków (to lubię), tylko ten jeden (to lubię równie bardzo), jest niezwykle emocjonalnie i w ogóle. No, arcydzieło :)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Draken

Post autor: Draken »

Nie mogę nie zgodzić się z przedpiścą (ale słowo...)
Kiedy polecano mi ten serial jako "zakręconą opowiesć o grupie cyrkowej z początku zeszłego wieku" wiele sobie nie obiecywałem. Ale potem przepadłem. Nawet podpisałem petycję o niezawieszanie serioalu. I maile słałem do hbo.

(tak na boczku: dawno dawno temu pewien kolega zapytał mnie czy oglądam taki "serial o agentach, czy policjantach, którzy rozwiązują trudne do rozwiązania zagadki". Prychnąłem pogardliwie, bo co mi tam seriale o policjantach. A potem przypadkowo obejrzałem jeden odcinek. Ale to już był 2 sezon...)

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

...a poza tym, Carnivale ma najlepsiejszą na świecie czołówkę*...!

*)chyba tak nazywa się ten wstęp coś przed serialem właściwym...?

ODPOWIEDZ