Gwiazda walcząca

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blazenada
Fargi
Posty: 363
Rejestracja: czw, 14 cze 2007 11:34
Płeć: Kobieta

Post autor: blazenada »

w ramach cwiczenia angielskiego jakis czas temu zabralam sie za bsg ; >
poki co jestem na (chyba) 3 odcinku i nie narzekam ; ]
do tej pory obejrzalam wszystkie stargejty atlantisy i szczerze mowiac fajnie sobie poogladac cos, gdzie postacie maja bardziej rozbudowana osobosc niz minimalnie ; )))
zobaczymy co bedzie dalej ; ]
' Nazwali mnie szalencem, ja ich nazwalem szalencami i, do diabla, przeglosowali mnie. '
(Nathaniel Lee, angielski dramaturg z XVII wieku, ktory zostal zeslany do slawnego londynskiego azylu psychiatrycznego Bedlam)

Melfka
Sepulka
Posty: 72
Rejestracja: pn, 29 sie 2005 13:41

Post autor: Melfka »

michiru pisze:zobaczymy co bedzie dalej ; ]
Dalej to będzie tylko lepiej :).

A ja, zachęcona pochwałami Lafcadia odnośnie pierwszej serii postanowiłam dowiedzieć się, co mnie ominęło. Jako, że pierwszego sezonu nie posiadam, pozostało mi What the Frak is going on Battlestar Galactica - ośmiominutowe (!) streszczenie pierwszych trzech sezonów (obejrzałam tylko do pewnego momentu, żeby sobie nie psuć przyjemności z reszty trzeciego sezonu). Polecam, bo zabawne - ale raczej dla kogoś, kto ma pojęcie o serialu i tylko chce odświeżyć. Ewentualnie dla ludzi, którzy nie mają czasu oglądać całości ;).

Awatar użytkownika
blazenada
Fargi
Posty: 363
Rejestracja: czw, 14 cze 2007 11:34
Płeć: Kobieta

Post autor: blazenada »

jestem w okolicach 8 odcinka i faktycznie jest lepiej : )
uwielbiam duet lee & starbuck (nie jako potencjalna pare, ale jako przyjaciol), uwielbiam adame : ) ach ach, strasznie fajnie mi sie to oglada : >
' Nazwali mnie szalencem, ja ich nazwalem szalencami i, do diabla, przeglosowali mnie. '
(Nathaniel Lee, angielski dramaturg z XVII wieku, ktory zostal zeslany do slawnego londynskiego azylu psychiatrycznego Bedlam)

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Koniec Galaktyki do - według zapowiedzi - 2009 roku.
Szok :)
Szkoda, że nie ma z kim pogadać na ten temat, bo coś ludzie czekają na cały sezon, a tymczasem półroczna przerwa :P
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Melfka
Sepulka
Posty: 72
Rejestracja: pn, 29 sie 2005 13:41

Post autor: Melfka »

Zmotywuj mnie, żebym zaczęła oglądać czwartą serię, to będziesz miał z kim. ;)

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Wszystkie relacje się tak rozkosznie rozpadają, każdy wychodzi z jakąś szramą, w dodatku taki osamotniony, przytłoczony tą całą sytuacją. Entuzjazm ludziom ucieka, wszystko staje się dla nich takie szare, nieprawdziwe...
Kurde... bez spoilerów się nie da...
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Znalazłem na sieci coś takiego.
Może obrażać uczucia, ale mnie bawi :D
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Melfka
Sepulka
Posty: 72
Rejestracja: pn, 29 sie 2005 13:41

Post autor: Melfka »

Lafcadio pisze:Wszystkie relacje się tak rozkosznie rozpadają, każdy wychodzi z jakąś szramą, w dodatku taki osamotniony, przytłoczony tą całą sytuacją. Entuzjazm ludziom ucieka, wszystko staje się dla nich takie szare, nieprawdziwe...
Kurde... bez spoilerów się nie da...
Przemogłam się i obejrzałam do końca sezon III i dwa odcinki z czwartego. Nie wciągnęło mnie :(. Chyba serial mi się znudził.

Awatar użytkownika
bcr
Dwelf
Posty: 578
Rejestracja: śr, 03 maja 2006 20:02

Post autor: bcr »

Jakkolwiek przestałem być fanem stacjonarnych już jakiś czas temu, to gdyby mi ktoś podarował obudowę, to bym się nie obraził ;).
Odkąd pojawiły się fora internetowe, ściany publicznych toalet są znacznie czystsze.

Awatar użytkownika
An-Nah
Mamun
Posty: 135
Rejestracja: czw, 14 cze 2007 19:05

Post autor: An-Nah »

Wow, piękna rzecz... Wolę nie znać ceny.

W połowie drugiego sezonu jestem. Podpuścił mnie do oglądania jeden z wykładowców, oznajmiwszy na zajęciach, że serial jest znakomitym materiałem do analizy dla religioznawcy. Ano miał racje - wątki religijne są piękne, ale pozostałe niemniej. Zdecydowanie stwierdzam, że chyba będzie BSG moim ulubionym serialem sf - obok B5, oczywiście :)

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Oglądam, oglądam i jeszcze raz oglądam. Pierwsze wrażenie: z tego zerżnęli to, z tamtego zerżnęli tamto.

Drugie wrażenie: genialny klimat (może będę monotematyczny, ale te wnętrza statków mi "Pirxem" pachniały) i w końcu serial ze skomplikowanymi postaciami. Zdecydowanie najwyższa półka.

Szkoda, że z sezonu na sezon coraz mniej Kosmosu, a coraz więcej szarad i "mydła" (kto z kim i po co). Pierwszy był wyśmienity, kolejne mniej mi się podobały.

Ale obejrzę do końca, choć chciałbym obok tych walk i intryg zobaczyć jakiś wątek naukowo-eksploracyjny jak to drzewiej w SF bywało.

Awatar użytkownika
An-Nah
Mamun
Posty: 135
Rejestracja: czw, 14 cze 2007 19:05

Post autor: An-Nah »

Odcinki mi się skończyły i muszę czekać do 16 stycznia na nowe :(... Mam nadzieję, że jest ktoś na tym forum, kto cierpi tak samo :P
Na pewno Gwiazdka została drugim moim ulubionym serialem obok B5.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

An-Nah pisze:Odcinki mi się skończyły i muszę czekać do 16 stycznia na nowe :(... Mam nadzieję, że jest ktoś na tym forum, kto cierpi tak samo :P
Czekam, czekam. Tylo, że czekam (już bez wiekszej nadziei) na to, że serial wróci jeszcze do poziomu pierwszego sezonu. I bardziej mnie interesuje jak pozamykają wątki od strony, że tak powiem, filozoficznej (o ile pozamykaja), niż to jak zakończą się perypetie poszczególnych bohaterów (no dobra, za Tigha trzymam kciuki).

ps. wiesz o tym, że potem czeka Cię jeszcze czekanie na prequel - "Capricę"?
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Olaf
Wujcio Cleritus
Posty: 744
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:44

Post autor: Olaf »

No i już jestem po kolejnym odcinku BSG - "Sometimes A Great Notion". Ciekawy, nie powiem. Wyjaśnia parę rzeczy, ale i stawia nowe pytania. Warto obejrzeć.
Twardy, kruchy i pozbawiony życia. (by Dabliu)

Dziękuję wszystkim za pomoc mojemu menelowi! I proszę o kolejne datki:p

Awatar użytkownika
An-Nah
Mamun
Posty: 135
Rejestracja: czw, 14 cze 2007 19:05

Post autor: An-Nah »

Ale rozwiązanie tego, kto jest ostatnim Cylonem było... jak na razie rozczarowaniem - choć nie wątpię, że scenarzyści jeszcze nas w tej materii czymś zaskoczą...

ODPOWIEDZ