Zapowiedzi

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Wiesz, nowe SW mnie rozczarowały swoim prostactwem, wyjaśnianiem wszystkiego, nie miały żadnych w zasadzie niedomówień, debilne sceny, których za cholerę nie umiem traktować jak poczucia humoru, wszystko takie dookreślone, że aż mi się rzygać chciało.
Nie przypominam sobie tych cech we wrażeniach ze starej trylogii ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Pełna zgoda. Ale chyba mylisz kino dla dzieci z kinem infantylnym ;)

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Dabliu pisze:Pełna zgoda. Ale chyba mylisz kino dla dzieci z kinem infantylnym ;)
Bardzo możliwe. Ostatnio nie dostrzegam tej różnicy ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Czyżby jutro wracało Jericho w swym drugim sezonie? Na TV 4 o 00:55, a więc właściwie już pojutrze.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

mr.maras pisze:Lada chwila w UK rusza serial "Terminator: Pamietniki Sarah Connor". Siabadabada. Potem beda wspomnienia wnukow T-800 i dziecinstwo T-1000.
Serial zawitał już do nas i jedyne co z ust mi się wyrwało po obejrzeniu paru odcinków to:

"Mackowaci Bogowie Chaosu ratujcie, ależ to chała!"

Ucieszyło mnie w tyxh "Kronikach..." tylko jedno - że jednak to nie "Star Trek" ucierpiał najmocniej z winy chciwych gotówki epigonów, reszta zaś napełniła głębokim niesmakiem. Serial zaczyna scena snu głównej bohaterki, w którym atakuje ją Terminator, ma on jednak nie facjatę Arniego, a robota, który dopiero potem się pojawi (jasnowidząca z tej Sarah czy co?). I dalej wszystko w tym stylu: dostajemy Terminatora o atrakcyjnych żeńskich kształtach (co oczywiście sprowadza stosunki człowiek-maszyna na genitalny poziom). Zamiast desperacko walczącej o ujawnienie straszliwej Prrawdy samotnej Sarah otrzymujemy cały tłumek "uświadomionych temporalnie" bohaterów, zaś chronomocja bardziej jest rozwinięta niż to z filmów wynikało, przez co znana nam rzeczywistość okazuję się cienką warstwą kryjącą rozmaite machinacje zakonspirowanych Terminatorów i ganiających w tył i w przód czasu komandosów (mimo jednak, iż cofać się można aż do lat '60 Terminatory zamiast spokojnie zabić np. dziadka Connora, obowiązkowo uganiają się za małoletnim Johnem i jego matką zasługując tym na miano najgłupszych maszyn myślących). Owszem, przyozdobione jest to w miarę przyzwoitymi F/X i wzbogacone o niezłą (bez złudzeń: niezłą jak na produkcję tak niskiej klesy) psychologię pary głównych bohaterów, ale ogólnie szkoda czasu na oglądanie.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Haneke (nic jego nie widziałem, więc nawet nie wiem czego się spodziewać ;]) ma plan na serial s-f.

Drugi projektem jest ambitny 12-częściowy serial science-fiction. Haneke twierdzi, że scenariusz ma już gotowy i czeka na odważnego, który podjąłby się produkcji. Niestety jak na razie nikt taki się nie znalazł. Serial ma opowiadać o tym, co się stanie, kiedy człowiek zacznie manipulować historią.

Źródło
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

Ja też nie mogę się doczekać
Ten trailer znam już chyba na pamięć. Niech oni to kręcą po kolei, a Martin też by przestał obiecywać a zaczął pisać...

P.S. (Jaimego to dobrali do kitu, przynajmniej na wygląd...)
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

To nie jest zapowiedz ale nie chcialem otwierac nowego tematu.
Czy ktos ogladal serial (a wlasciwie polowe pierwszego, jedynego sezonu) "Defying Gravity"? Przerwana produkcja ABC opowiada o wyprawie dookola Ukladu Slonecznego, podobno nieco nudnawa ale zawsze to s-f.

Ps. SKY obanowalo Szkocje podobizna Seana Beana z "Gry o tron"... ;)
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
bcr
Dwelf
Posty: 578
Rejestracja: śr, 03 maja 2006 20:02

Post autor: bcr »

Defying Gravity? Na Fox leci - zapowiedzi były ciekawe, ale...
Nie wytrzymaliśmy pierwszego odcinka. Nudne jak flaki z olejem. Może później się rozkręca, ale jakoś nie mam ochoty sprawdzać.
Odkąd pojawiły się fora internetowe, ściany publicznych toalet są znacznie czystsze.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

mr.maras pisze:Czy ktos ogladal serial (a wlasciwie polowe pierwszego, jedynego sezonu) "Defying Gravity"? Przerwana produkcja ABC opowiada o wyprawie dookola Ukladu Slonecznego, podobno nieco nudnawa ale zawsze to s-f.
Znam pierwszy sezon (tzn chyba cały pierwszy sezon). Trochę szkoda, że przerwali, bo o ile wątek obcego nie był zbyt zadowalający to reszta była całkiem w miarę. Jest to póki co jedyny serial s-f bez spluwy jaki jestem sobie w stanie przypomnieć :D
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Wszystkie wychodzą na jesieni.

Once Upon a Time. Produkcji ABC (ci od Losta, którego notabene nie lubię), więc jest spory potencjał hitowy.

Awake. Najbardziej oczekiwany przeze mnie serial na sezon jesienny. Jeśli będzie choć w połowie tak dobry jak trailer, szare jesienne wieczory znalazły swoje wypełnienie ;)

Grimm. Supernatural 2.0 zmieszane z Buffy. Może być ciekawe, zwłaszcza, jeśli proporcje będą odpowiednie.

Terra Nova. Opowieść o kolonistach rodem z przeludnionej Ziemi, którzy szukają szczęścia na obcej planecie. Dinozaury for the win. Me likey <3

Alcatraz. Ostatniego dnia działalności Alcatraz wszyscy więźniowie w tajemniczy sposób zniknęli. Wiele lat później równie niezwykle zaczynają powracać, nie postarzeni ani o dzień, z dziwnymi misjami do wykonania.

I to by było na tele. :)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Zapowiedzi

Post autor: Q »

Ponoć szykuje się serial "Zona" na motywach strugackiego "Pikniku..." ;-). Póki są concept arty:
http://sploid.gizmodo.com/the-cool-weir ... 1631864984
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Zapowiedzi

Post autor: Małgorzata »

OOOO!
TAK!
Będę oglądać. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Zapowiedzi

Post autor: nimfa bagienna »

Ja teeeeeż!!!
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

ODPOWIEDZ