Lie to me

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Post autor: Nath »

Ja muszę powiedzieć, że przeprowadziłem kilka delikatnych eksperymentów na rozmówcach... i rzeczywiście coś w tym jest :-)

Aczkolwiek nie chcę się jakoś specjalnie w to bawić, bo bez odpowiedniego podłoża naukowego i doświadczenia człowiek zacznie się doszukiwać nie wiadomo czego i jeszcze zrobi sobie kuku.


Pozdrawiam
Ika: Poczuł, że umiera i zapewne doszedł do wniosku, że nie da się złapać tym metroseksualistom ze skrzydełkami. Nie widział swojej przyszłości w chórze.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marchew »

BlackHeart pisze:Właśnie skończyłem oglądać drugi odcinek. Muszę przyznać, wciągnęło mnie. Ciekaw jestem ile jest prawdy w tym wszystkim - czy mowa ciała naprawdę może zdradzić tak wiele?
Zdradza bardzo, bardzo wiele, ale w życiu codziennym gest może mieć bardziej wieloznaczny wydźwięk. To trochę tak jak z posłem Cymańskim i jego poprawianiem okularów - ciężko powiedzieć czy to jest adaptator, czy jemu rzeczywiście te okulary ciągle spadają. Żeby kogoś przeczytać trzeba czegoś więcej niż jednego, dwóch spotkań. Jak znasz kogoś całe lata, to w końcu wiesz, że coś robi kiedy się denerwuje, a coś robi kiedy sam siebie upewnia.

Ja na przykład zauważam często u ludzi tzw. 'samogłaski', kiedy się miziają po nogach, albo po ramionach, można to zobaczyć jak mówią o czymś dla nich niewygodnym. Wtedy sami się upewniają w tym, że nic się nie dzieje i robią słusznie, tak jakby się głaskali po głowie. Tylko nigdy nie ma pewności, czy kogoś akurat wiatr nie owiał albo po prostu zaswędziała ręka :P
Nath pisze: Do tej pory najlepszy był dla mnie odcinek 12, gdy Ligtman próbował się z tym patologicznym kłamcą. Paluszki lizać!
Właśnie obejrzałem, najlepszy odcinek sezonu! Serial miał już tendencję spadkową i zrobiłem sobie od niego przerwę, a tu taka niespodzianka. Mam nadzieję, że Fox go nie zdejmie, bo nadawany był w pechowym okresie finałów American Idol i tracił na oglądalności...

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Od 24.09 będzie leciał na Canal+. Tytuł polski "Magia kłamstwa".
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
blazenada
Fargi
Posty: 363
Rejestracja: czw, 14 cze 2007 11:34
Płeć: Kobieta

Post autor: blazenada »

strasznie fajnie widziec, ze lie to me ma tutaj tulu fanow :>
ja caly sezon obejrzalam niemal za jednym podejsciem :) lubie postacie, lubie motyw z klamstwami* :) niektore odcinki przewidywalne, ale milo sie ogladalo chociazby ze wzgledu na swietnie zagrana role glownego bohatera :)

teraz czekam na sezon drugi :)

* az korci mnie, aby zainteresowac sie tematem klamstwa na powaznie ;)
' Nazwali mnie szalencem, ja ich nazwalem szalencami i, do diabla, przeglosowali mnie. '
(Nathaniel Lee, angielski dramaturg z XVII wieku, ktory zostal zeslany do slawnego londynskiego azylu psychiatrycznego Bedlam)

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marchew »

I doczekaliśmy się.
Sezon drugi rozpoczęty.

Trochę mniej teorii, trochę więcej fabuły. Pierwszy odcinek moim zdaniem bardzo obiecujący.
I Locker w Beats by Dre... Czemu te słuchawy muszą tyle kosztować... ;)

Awatar użytkownika
e Eridani
Mamun
Posty: 167
Rejestracja: pn, 21 wrz 2009 11:38

Post autor: e Eridani »

Marchew pisze: I Locker w Beats by Dre...
I Gillian w różowej sukience :)
I want to be an idealist, but I just Kant.

Niliann

Post autor: Niliann »

Mnie zainteresował ten serial, i ogólnie temat rozpoznawania kłamstwa, kiedy zobaczyłam jak Marc Salem "czyta w myślach": http://vimeo.com/3201738 .
Wcześniej nie sądziłam, że można być w tym tak skutecznym. (Optymistycznie zakładam, że osoby z publiczności zostały wybrane na prawdę losowo)

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marchew »

Po całym tygodniu dopiero teraz miałem okazję usiąść i obejrzeć na spokojnie najnowszy odcinek.
Według mnie jeden z lepszych w całej serii, przez cały czas trzyma w napięciu, dużo się dzieje, nie ma dłużyzn.
No i motyw jakby na czasie ;)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Fajnie. Teraz do drużyny doszedł rewolwerowiec. Będą jatki... :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Post autor: Nath »

Jest już trzeci odcinek drugiej serii.
Jeszcze nie widziałem... ale niedługo ;)

Pozdrawiam
Ika: Poczuł, że umiera i zapewne doszedł do wniosku, że nie da się złapać tym metroseksualistom ze skrzydełkami. Nie widział swojej przyszłości w chórze.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marchew »

A ja widziałem :D

Wprowadzili nową rzecz - bardzo fajnie zrealizowane wstawki jak Lightman widzi mikroekspresję ;) Mam nadzieję, że zostaną na stałe.

I znowu jeden z ciekawszych odcinków. Lie to me zaczyna być moim ulubionym serialem po tym, co zrobiono z 3cim sezonem Californication.

Awatar użytkownika
zyto
Mamun
Posty: 165
Rejestracja: wt, 01 maja 2007 17:08

Post autor: zyto »

Drugi sezon (na razie) lepszy. Więcej odstępstw od schematu: grupa dostaje zadanie -> grupa je wykonuje. A może to tylko takie wrażenie odniosłem...
Here's Johny.

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

Serial z początku mi sie bardzo podobał, ale później zacząłem dostrzegać schematyczność.
Odcinki zdają się być budowane na zasadzie wybierania kilku ciekawych psychologicznych trików i dobudowania do nich fabuły. To jest męczące na dłuższą metę.

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

Jestem w połowie pierwszej serii. Już wiem kogo/co winić za nienapisanie pracy licencjackiej.
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Własne lenistwo?
MSPANC :P
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

ODPOWIEDZ