Lie to me

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Olaf
Wujcio Cleritus
Posty: 744
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:44

Post autor: Olaf »

Małgorzata pisze:Ten koleś właśnie skłamał po raz pierwszy w 7 odcinku. :P
I to pewnie w jakiejś konkretnej sprawie? :) Uwielbiam Lokiego - najpierw usypia czujność, a potem leci po całości. :)

edit: pod koniec szóstego, w konkretnej sprawie. :) I miałem spoko ubaw, zwłaszcza jak ta latynoska powiedziała ze zdziwieniem "Hey Loker, you just lied" Ja tam cały czas zamiast "Loker" słyszę "Loki" i bawi mnie to zdziwienie, że bóg kłamstwa skłamał. :)
Twardy, kruchy i pozbawiony życia. (by Dabliu)

Dziękuję wszystkim za pomoc mojemu menelowi! I proszę o kolejne datki:p

Awatar użytkownika
Shili
Sepulka
Posty: 91
Rejestracja: sob, 31 sty 2009 15:28

Post autor: Shili »

Och, jestem już tyle odcinków do tyłu. Muszę to wszystko szybciutko nadrobić, bo jakże to tak wypada. Nie wiem czemu, ale najwyraźniej się "przehousowałam". Kolejne seriale, w których wątek kończy się w tym samym odcinku przestają do mnie przemawiać. Może to tylko tymczasowe? Muszę dać sobie czas:).
"W niedoskonałe słowa można ubrać jedynie niedoskonałe wspomnienia i niedoskonałe myśli"

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Obejrzałam odcinek nr 8. Doktor jeszcze nie złamał zasady, ale pojawiają się nowe dane biograficzne, wątki osobiste. Fajne to coraz bardziej.

I Loker znowu skłamał, tym razem o wiele poważniej. I tak - bardzo pasujące do Lokiego jest to kłamstwo. W imię ideału, ale ze szkodą dla niewinnych.

A dziwią się, że Loker kłamie, bo przez 6 pierwszych odcinków powtarzano, że facet zawsze mówi prawdę i tylko prawdę. :P:P:P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Olaf
Wujcio Cleritus
Posty: 744
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:44

Post autor: Olaf »

Małgorzata pisze: I Loker znowu skłamał, tym razem o wiele poważniej. I tak - bardzo pasujące do Lokiego jest to kłamstwo. W imię ideału, ale ze szkodą dla niewinnych.
Niom, Loker, coraz bardziej przypomina swój pierwowzór. Tylko, że, podług mnie, nie kłamał dla ideału, tylko uważał, że inne rozwiązanie problemu nie sprawi mu satysfakcji. Nie był ani zły, ani dobry - był poza tym. Jak prawdziwy trickster. Lokiego nie interesują ideały, nie interesuje go też niewinność - on to wszystko robi jedynie dla swojej satysfakcji, przez co czasami sprawia wrażenie dobrego, a czasami złego - jak mu wyjdzie. Jest jak kłamstwo :) - czasami przynosi dobro, czasami zło. Tylko, że jest to "czyste" kłamstwo, nie obciążone moralnością - co najwyżej przynosi skutki, którym można przydzielić jakieś moralne kategorie. W następnych odcinkach spodziewam się, że zgodnie z charakterystyką skandynawskiego boga kłamstwa, Loker poświęci coś ważnego dla siebie... A nie! On już to zrobił! W odcinku szóstym! Loki jak się patrzy! Ktoś, kto wymyślił postaci do tego serialu porządnie odrobił pracę domową. :)
Twardy, kruchy i pozbawiony życia. (by Dabliu)

Dziękuję wszystkim za pomoc mojemu menelowi! I proszę o kolejne datki:p

Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Post autor: Nath »

Brzmi bardzo ciekawie.
Postaram się... zapoznać ;)

Pozdrawiam
Ika: Poczuł, że umiera i zapewne doszedł do wniosku, że nie da się złapać tym metroseksualistom ze skrzydełkami. Nie widział swojej przyszłości w chórze.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Niom, Loker, coraz bardziej przypomina swój pierwowzór. Tylko, że, podług mnie, nie kłamał dla ideału, tylko uważał, że inne rozwiązanie problemu nie sprawi mu satysfakcji. Nie był ani zły, ani dobry - był poza tym.
Mnie się jednakowoż zdaje, że kłamał dla prawa - nie sprawiedliwości bynajmniej, nie. A prawo - to idea. Co nie zmienia faktu, że to bardzo przewrotne jest fabularnie. To kłamstwo Lokera.
A reszta się zgadza - opcję sprawiedliwości i dobra prezentuje dr Foster. Loker robi kuku jej prawym planom.
Podoba mi się. Szczególnie, że facet przez długi czas wyrabiał sobie image całkowicie prawdomównego gościa. Ciekawe, po co? :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Olaf
Wujcio Cleritus
Posty: 744
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:44

Post autor: Olaf »

Małgorzata pisze:Ciekawe, po co? :P

Loki, jako, bóg szachrajstwa, osiągnął to co chciał - wszyscy mu uwierzyli, że nie kłamie, a to "niekłamanie" jest jego największym szachrajstwem. :) Będzie rozpirzał całą agencję od środka. Widać to już w ósmym odcinku w rozmowie z tą latynoską na koniec. Zobaczymy co dalej. Mitologia skandynawska mówi o tym, że Loki zwróci się przeciwko bogom. Zobaczymy co na to Loker. :)
Twardy, kruchy i pozbawiony życia. (by Dabliu)

Dziękuję wszystkim za pomoc mojemu menelowi! I proszę o kolejne datki:p

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Doprowadzi do rozpadu agencji? W życiu! Serial się za szybko skończy! :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Olaf
Wujcio Cleritus
Posty: 744
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:44

Post autor: Olaf »

W końcu doprowadzi :) A kiedy? To już scenarzyści zadecydują. Póki nie ma terminu zakończenia serialu to będzie mącił - taka rola Lokiego...eee...Lokera.
Twardy, kruchy i pozbawiony życia. (by Dabliu)

Dziękuję wszystkim za pomoc mojemu menelowi! I proszę o kolejne datki:p

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Na razie udowodnił twierdzenie House'a: "Wszyscy kłamią". Ale to już wie cała agencja od dawna.
Oby szybko nie zakończył serialu - lubię go. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Post autor: Nath »

Zaczynam się wciągać.
Jestem na piątym odcinku i mam ochotę na więęęcej :]

Pozdrawiam
Ika: Poczuł, że umiera i zapewne doszedł do wniosku, że nie da się złapać tym metroseksualistom ze skrzydełkami. Nie widział swojej przyszłości w chórze.

Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Post autor: Nath »

Czy pierwsza seria ma tylko 13 odcinków?

Mało, mało, mało!
Czekam na więcej.

Do tej pory najlepszy był dla mnie odcinek 12, gdy Ligtman próbował się z tym patologicznym kłamcą. Paluszki lizać!

Pozdrawiam
Ika: Poczuł, że umiera i zapewne doszedł do wniosku, że nie da się złapać tym metroseksualistom ze skrzydełkami. Nie widział swojej przyszłości w chórze.

Awatar użytkownika
BlackHeart
Pćma
Posty: 221
Rejestracja: sob, 01 gru 2007 08:48

Post autor: BlackHeart »

Właśnie skończyłem oglądać drugi odcinek. Muszę przyznać, wciągnęło mnie. Ciekaw jestem ile jest prawdy w tym wszystkim - czy mowa ciała naprawdę może zdradzić tak wiele?

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Nic nie może zdradzić bo normalnie ludzie rozmawiają tekstowo przez sieć :)
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

A tekst zdradza równie dobrze, jak mowa ciała... :P
Okrutnie zdradza, muszę przyznać, a przecież jestem amatorką, jeżeli chodzi o ten rodzaj analizy przekazu.
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ