Mad Men

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Mad Men

Post autor: Marchew »

USA, lata 60te, dawno temu w Ameryca była sobie taka agencja reklamowa jak Sterling Cooper. Serial opowiada o kilku kultowych kampaniach reklamowych z punktu widzenia agencji, a przede wszystkim jej dyrektora działu kreacji - Dona Drapera.

Jak ktoś nie zna - pozycja obowiązkowa ;)
Serial zdobył Emmy i 4 Złote Globy...

Ogląda ktoś?

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Obejrzałam jak dotąd tylko pierwszy odcinek. Fabuła ździebko drętwa, za to wszystko bardzo wysmakowane wizualnie, aż przyjemnie popatrzeć. A po obejrzeniu stwierdziłam, że to jest serial opowiadający o ciężkiej doli kobiet w Ameryce przed półwieczem.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marchew »

Zabierałem się za Mad Men 3 razy, ale nie z braku motywacji, tylko z braku czasu.

Teraz z okazji sesji obejrzałem 6 odcinków i wkręca mnie. Dobre dialogi, fenomenalny obrazek czasów, trochę bezkompromisowy.

I postać Dona Drapera mi się podoba, bo jest autentyczny, niekoniecznie przedstawiany tak by wszystko co robi wzbudzało sympatię/intrygowało, jest kompletny.

Zobaczymy co dalej, póki co jest coraz ciekawiej :)

Awatar użytkownika
Memento
Mamun
Posty: 108
Rejestracja: sob, 21 sie 2010 12:00

Post autor: Memento »

W tym tygodniu zacząłem oglądać, i serial kupił mnie już samą czołówką. Świetnie zrealizowana, z kapitalną muzyką. Apropo. :D

Łoszszsz, alem trupa odkopał. :D
Piszac swoja recenzje oczywiscie nie stales sie krytykiem, ale mozna o Tobie w tym przypadku mowic jako p.o. krytyka ;-P
by A.Mason

ODPOWIEDZ