Szpieg, który był nerdem - Chuck

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Szpieg, który był nerdem - Chuck

Post autor: Lasekziom »

Przezabawny serial o maniaku komputerowym, który przez przypadek staje się amerykańskim szpiegiem.
Ogląda ktoś?
ps.
To właśnie tu zadebiutowała nasza "długojedynkowa" niemalże rodaczka znana z mass effect 2.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Kontynuując temat narodowościowy - na ile Chuck jest Polakiem (ma na nazwisko Bartowski)? Na ile jest Żydem (aktor to Zachary Levi)? Na ile Polką jest Sarah Walker (grana przez Yvonne Strahovski)? KTO ZA TYM WSZYSTKIM STOI?!
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

<chórem>
ŻYDZI!
MSPANC

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

Edytka gdzieś mi uciekłą to jeszcze raz piszę.
Swoją drogą to ciekawe, że według amerykańskiego stereotypu, Polacy to nie:
- złodzieje
- pijacy
- cwaniaki

Ale:
- nerdy
- nieudacznicy
- ludzie podejmujący się najbardziej debilowatych prac
- buraki
- analfabeci/ludzie nie znający zbyt dobrze angielskiego

Sam nie wiem czy się cieszyć czy smucić :(

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Różne pokolenia emigracji. Co tu się cieszyć lub smucić, tu ewentualnie można się postarać o to by kolejne pokolenie było widziane jako drodzy lecz doskonali specjaliści oraz bogaci inwestorzy ze wschodu :)
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Jakieś 40 lat temu Jankesi nakręcili serial pod tytułem "Banaczek". Główną rolę grał George Peppard (tenże sam! A-Team!).

Banaczek był Polakiem i agentem jakiejś firmy ubezpieczeniowej, który odkrywał rozmaite przekręty nieuczciwych klientów tejże firmy. Bystry jak koniec bata, tylko nie wiedzieć czemu wciąż cytował rozmaite kompletnie idiotyczne polskie przysłowia w stylu: "Jest takie stare polskie przysłowie: nie po to czapla zaprasza zająca, żeby mu buty pucować".

Poza tym serial się oglądało.

A, i jedna uwaga: Chuck Bartowski nie jest szpiegiem. Jest agentem operacyjnym. Szpiedzy nie biegają po dachach i nie strącają przeciwników uszu z głów kopniakami...

Toż samo można powiedzieć o Michaelu Westenie, bohaterze serialu Burn NOtice"
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

Zmieniam zdanie o tym serialu.
Z początku była to zwykła głupawa komedyjka, ale każdy następny odcinek był lepszy od poprzedniego.
Imho pięknie nakreślony został zwłaszcza rozwój postaci.

Fajnie czasem usłyszeć jak główna bohaterka ulubionego serialu mówi coś po polsku, przeczytać angielskie tłumaczenie i polskie tłumaczenie napisów nie w pełni zgodne z oryginałem...

ODPOWIEDZ