Gra o tron

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

Wymiótł w sensie pozytywnym. Akurat symbolizm mi umknął, ale Tywin sprawiał wrażenie niebezpiecznego typa. Dodatkowo samodzielne krwawe oporządzanie zwierzyny i czerwone wnętrze namiotu dało jakiś taki szatański klimat.
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

Awatar użytkownika
Narai
Fargi
Posty: 345
Rejestracja: pn, 04 lut 2008 21:26

Post autor: Narai »

"Wspaniała przyjemność estetyczna, zwariować w teatrze, muszę wyznać." L.Tieck
"Pisarze, którzy chcą pisać dla innych pisarzy, powinni pisać listy." L. Niven

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Czytalem "Piesni..." i zaden zgon w serialu nie powinien mnie zaskoczyc, ale sa tacy, ktorzy cyklu nie znaja i nie widzieli jeszcze 9 odcinka. Zatem to spoiler.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

UWAGA: TEKST ZAWIERA CZUBKI I SPOILERY.

Koniec sezonu pierwszego. HBO nie podało jeszcze daty premiery kolejnego, ale już po pierwszym odcinku zadeklarowali się, że drugi będzie (zdjęcia zaczynają się jakoś pod koniec lipca, mieszkańcy Irlandii wypatrujcie zespołu :)), więc pozostaje cierpliwie czekać. IMHO do wiosny.
A jak wrażenia z finału sezonu? Fabularnie nic mnie nie zaskoczyło - no, może poza wahaniem Sansy czy zdoła zepchnąć Króla z murów czy nie, co wydaje mi się, że w książce nie wystąpiło (ale jak wszyscy wiemy, memoria fragilis est, więc głowy swojej uciąć nie dam). Scena spopielania i wyklucia się smoków powaliła mnie na kolana. O maj gad (gra słów zamierzona)! Ja chcę takiego jaszczura, one tak pięknie skrzeczą! No i sama Daenerys rozpaczająca nad swoim Khalem i Daenerys w popiołach, lepsza w tym odcinku bardziej od gry aktorskiej karła. Gwiazdą jednakże pozostaje dla mnie Shae, do której - przyznaję - podchodziłem z początku jak pies do jeża, ale słysząc jak ona mówi o świeceniu cyckami na dworze, jej akcent ("Jaki to akcent? Zagraniczny."), tembr, mimikę... no po prostu gdybym miał Emmę to bym jej ją dał.

A co u was? : )
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Gut. To ja teraz mogę obejrzeć Grę o Tron. Najlepiej wszystkie odcinki za jednym zamachem ;).
Moja pamięć nt. GoT jest nieco świeższa i mam wrażenie, że Sansa chciała zepchnąć księcia z murów, ale zabrakło jej odwagi, albo też uznała, że jej rodzina odpowiednio okrutnie się na księciu zemści.

Edit był.
Edit2: Sprawdziłem. Rzeczywiście chciała zrzucić księcia z murów, tylko że zmarnowała swoją szansę.

Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

U Snowa kiepsko, poza "decyzją Mormonta". Zresztą tyle zmian względem oryginału, że już nie ma sensu ich wyłapywać. Myślicie, że ten niby Gorąca Bułka jeszcze się pojawi? Jakoś nie wyglądał mi na postać na dłuższą metę.
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

Mnie tam zastanawia to czy pojawi się rodzeństwo króla.
Pokazywanie że "jest jeszcze jakaś rodzina" jest imho bardzo żenującym telenowelowym zabiegiem :(

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

W sensie którego, bo pokazało się rodzeństwo zmarłego grubasa jak i żyjącego dzieciaka?
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

Joffrey'a
FTSL

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

A to jego to raptem błysnęło gdzieś w przelocie blond główkami.
Ale [md5]tak, pojawią się jeszcze, młodszy brat obejmie tron.[/md5]
Martin na przestrzeni czterech ksiąg nie pokazał nikogo tylko po to, by "była rodzina". Każda wprowadzona postać wpływała na fabułę lub motywy.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

Ilt pisze:A to jego to raptem błysnęło gdzieś w przelocie blond główkami.
Ale [md5]tak, pojawią się jeszcze, młodszy brat obejmie tron.[/md5]
Martin na przestrzeni czterech ksiąg nie pokazał nikogo tylko po to, by "była rodzina". Każda wprowadzona postać wpływała na fabułę lub motywy.
ILCIE!
Jestem w połowie drugiego tomu, a to jest wątek przeznaczony serialowi, nie książce. Obejrzałem cały serial myślałem, że nic mnie nie zaskoczy a tu spoil...
Hańba ci i po stokroć batożenie.
Masz szczęście, że przynajmniej to podejrzewałem ... :(

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Mogłeś nie czytać zakodowanego fragmentu, ja cię do tego nie zmusiłem. : >
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Tak się kończy czytanie tasiemcowych książek (w sensie, że po parę tomów, nie że serial z nich zrobili)

<jużmnietuniema>
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Obejrzałem. Kurcze, strasznie niegrzeczny ten serial, aż strach było oglądać z młodszą siostrą, książka taka nie była. Ale jako ekranizacja bardzo dobry. Nie mam się do czego przyczepić, niektóre rozwiązania fabularne nawet lepsze niż w oryginale.

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

Młodzik pisze:Obejrzałem. Kurcze, strasznie niegrzeczny ten serial, aż strach było oglądać z młodszą siostrą, książka taka nie była. Ale jako ekranizacja bardzo dobry. Nie mam się do czego przyczepić, niektóre rozwiązania fabularne nawet lepsze niż w oryginale.
...
tia... Zważywszy na to jakie wzorce rodzinne pokazane są w przypadku Targaryenów w pierwszym odcinku. Przewinąłeś tą scenę?

ODPOWIEDZ