Korona królów TVP.

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Korona królów TVP.

Post autor: Alfi » pt, 14 wrz 2018 09:06

Ja ostatnio zerknąłem i teraz mam dylemat: albo w XIV wieku znana już była parafina, albo Wawel zaopatrywał się w świece z wosku od pszczół rasy nordyckiej:-).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Korona królów TVP.

Post autor: Alfi » pt, 21 wrz 2018 22:10

Wróciłem do rezydencji mojej na II piętrze ok. 18:50. Włączyłem telewizor, by obejrzeć "Jednego z dziesięciu". Załapałem się na końcówkę copiątkowej pogadanki historycznej związanej z "Koroną królów". No i zobaczyłem migawkę z odcinka, którego (jak zdecydowanej większości) nie oglądałem, i nagle usłyszałem: "In nomine Patris et Filii et Spiriti Sancti".
Boże, zlituj się... Toż "spiritus" jest rzeczownikiem IV deklinacji i dopełniacz ma zakończony na "us", tak samo jak mianownik!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)

Awatar użytkownika
A.Mason
Lord Ultor

Korona królów TVP.

Post autor: A.Mason » pt, 21 wrz 2018 23:01

Próbowałem obejrzeć jakiś odcinek po długiej przerwie, nie zmogłem. To serial z kategorii Mody na sukces - obejrzałeś kilka odcinków, to obejrzałeś wszystkie.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Korona królów TVP.

Post autor: Małgorzata » śr, 26 wrz 2018 00:40

Alfi pisze:
pt, 21 wrz 2018 22:10
(Ciach!) nagle usłyszałem: "In nomine Patris et Filii et Spiriti Sancti".
Boże, zlituj się... Toż "spiritus" jest rzeczownikiem IV deklinacji i dopełniacz ma zakończony na "us", tak samo jak mianownik!
A podobno płacą ogromne pieniądze konsultantom historycznym, nie? No, podstaw łaciny mogliby się ci konsultanci nauczyć... Przecież nietrudne są. Nie wspomnę, że Pater Noster, Ave Maria czy inne takie podstawowe teksty po łacinie można znaleźć nawet na YouTubie, że o Góglu nie wspomnę.
Żenujące...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
jaynova
Pciuch

Korona królów TVP.

Post autor: jaynova » ndz, 30 wrz 2018 04:04

A.Mason pisze:
pt, 21 wrz 2018 23:01
To serial z kategorii Mody na sukces - obejrzałeś kilka odcinków, to obejrzałeś wszystkie.
No tak, tam wystarczało wiedzieć kto aktualnie używa Brooke. A tu kogo zamiaruje używać Kazimierz :) i czy aktualnie sypia z żoną ;)
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Korona królów TVP.

Post autor: Alfi » ndz, 19 maja 2019 10:22

Apage satanas! Homofobia w "Koronie królów"!
Włączam telewizor jakoś tak o 18:45 i co słyszę? Adelajda wrzeszczy do Ligęzy: Gej weg!

ODPOWIEDZ