Korona królów TVP.

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Korona królów TVP.

Post autor: Alfi »

Ja ostatnio zerknąłem i teraz mam dylemat: albo w XIV wieku znana już była parafina, albo Wawel zaopatrywał się w świece z wosku od pszczół rasy nordyckiej:-).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Korona królów TVP.

Post autor: Alfi »

Wróciłem do rezydencji mojej na II piętrze ok. 18:50. Włączyłem telewizor, by obejrzeć "Jednego z dziesięciu". Załapałem się na końcówkę copiątkowej pogadanki historycznej związanej z "Koroną królów". No i zobaczyłem migawkę z odcinka, którego (jak zdecydowanej większości) nie oglądałem, i nagle usłyszałem: "In nomine Patris et Filii et Spiriti Sancti".
Boże, zlituj się... Toż "spiritus" jest rzeczownikiem IV deklinacji i dopełniacz ma zakończony na "us", tak samo jak mianownik!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Korona królów TVP.

Post autor: A.Mason »

Próbowałem obejrzeć jakiś odcinek po długiej przerwie, nie zmogłem. To serial z kategorii Mody na sukces - obejrzałeś kilka odcinków, to obejrzałeś wszystkie.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Korona królów TVP.

Post autor: Małgorzata »

Alfi pisze: pt, 21 wrz 2018 22:10 (Ciach!) nagle usłyszałem: "In nomine Patris et Filii et Spiriti Sancti".
Boże, zlituj się... Toż "spiritus" jest rzeczownikiem IV deklinacji i dopełniacz ma zakończony na "us", tak samo jak mianownik!
A podobno płacą ogromne pieniądze konsultantom historycznym, nie? No, podstaw łaciny mogliby się ci konsultanci nauczyć... Przecież nietrudne są. Nie wspomnę, że Pater Noster, Ave Maria czy inne takie podstawowe teksty po łacinie można znaleźć nawet na YouTubie, że o Góglu nie wspomnę.
Żenujące...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Korona królów TVP.

Post autor: jaynova »

A.Mason pisze: pt, 21 wrz 2018 23:01 To serial z kategorii Mody na sukces - obejrzałeś kilka odcinków, to obejrzałeś wszystkie.
No tak, tam wystarczało wiedzieć kto aktualnie używa Brooke. A tu kogo zamiaruje używać Kazimierz :) i czy aktualnie sypia z żoną ;)
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Korona królów TVP.

Post autor: Alfi »

Apage satanas! Homofobia w "Koronie królów"!
Włączam telewizor jakoś tak o 18:45 i co słyszę? Adelajda wrzeszczy do Ligęzy: Gej weg!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Korona królów TVP.

Post autor: Alfi »

Ja rozumiem, że wszelkiego rodzaju dolegliwości najlepiej jest zwalczać siłami natury. Jednakowoż użycie amerykańskich węży zbożowych do magiczno-leczniczych zabiegów mających uzdrowić umierającego XIV-wiecznego wielkiego księcia Litwy Olgierda wydaje mi się lekką przesadą.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Korona królów TVP.

Post autor: A.Mason »

Już zupełnie zapomniałem, że ten serial istnieje i ktoś ogląda :)
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Korona królów TVP.

Post autor: Alfi »

O ile kilka minut przed teleturniejem da się nazwać oglądaniem ;). Zresztą mniej więcej do 18:40 zazwyczaj nie ma mnie w domu. W całości oglądam tylko piątkowe pogadanki Żołądkowicza, bo zawsze to trochę kontaktu z historią od kuchni. Tak wypatrzyłem migawkę z tymi wężami.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Korona królów TVP.

Post autor: Alfi »

Włączam sobie telewizor na siedem minut przez tym, jak Sznuk poprawia okulary - i co słyszę? Święta Jadwiga świńtuszy z dwórkami! I czyta im (jeśli dobrze rozpoznałem) fragment Dekameronu!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ