Witcher/Wiedźmin

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1717
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

http://www.filmweb.pl/news/Serialowy+%2 ... %22-126386

Nie ma tu wątku o największej bombie ostatnich lat?!

Oby to, że pracuje przy tym Bagiński, ściągnęli do pomocy samego Mistrza Sapkowskiego i fakt, że Defenders i Daredevil to niezłe seriale, pomógł temu serialowi narodzić się bez wad rozwojowych.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: A.Mason »

Gdyby nie wspomnienie poprzedniej wersji serialu, powiedziałbym, że nie ma się czym ekscytować, bo takiego materiału nie da się zepsuć :)
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1717
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

Wspomnienie poprzedniej wersji serialu to jak wspomnienie gwałtu zbiorowego z przerwami na oglądanie znaczków ;)

Oj, jest się czym ekscytować :) Fachowcy ekranizują chyba najważniejszą polską fantasy. Że świat przedstawiony, kostiumy, emploi postaci zerżną z gier to jestem pewien. Kluczowa będzie obsada i scenariusz. Mads Mikkelsen wydaje mi się za stary do tej roli, z kolei Josh Howell trochę za przystojny.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Witcher/Wiedźmin

Post autor: Małgorzata »

Ja się boję, co z tego wyjdzie. Netflix jest językowo niewydolny, a język to jeden z ważnych elementów "Wiedźmina". I żeby było jasne, nie oczekuję, że powstanie polska wersja językowa, nie.
Boję się, że będą napisy... :/
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: A.Mason »

Ja bym bardziej bał się dubbingu :)
Może napisy zrobi Sapkowski? W końcu po coś go w tym filmie zatrudnili ;-D
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: neularger »

Można liczyć jednak, że wizualnie będzie ok. Netflix na odcinek Gry o Tron wydawał jakieś 15 mln $. Jeżeli na odcinek Wiedźmina pójdzie tylko 10% tej kwoty, to i tak będzie na co popatrzeć.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Witcher/Wiedźmin

Post autor: Q »

Pani showrunner tweetuje kolejne informacje o serialu (że tak to piękną polszczyzną wyrażę ;) ):
https://twitter.com/LHissrich/status/987410675554074624
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1717
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

Z informacji/tweetów można wyciągnąć pewne wnioski, a także poczynić pewne przypuszczenia.

1. Serial ukaże się w roku 2020.
2. pierwszy sezon składał się będzie z ośmiu odcinków - jeśli będą to standardowe odcinki po ok. 45 min to kiepsko, jeśli takie grootronowe ;) to już lepiej.
3. Kręcić będą we wschodniej Europie (cholera, w Nowej Zelandii , w scenerii Lotr to byłoby coś :)
4. Serial będzie kręcony po angielsku, więc stawiam na polskie napisy, ewentualnie dubbing z CD Projektu.
5. Brak na razie informacji o udziale Sapkowskiego - na etapie scenariusza to zły znak.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: Kruger »

Czytałem wywiad z Sapkiem, za jakiegoś tam konsultanta przy scenariuszu jest, ale nie on pisze tylko grono weteranów serialowych.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1717
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

Masz może linka do tego wywiadu?
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: Kruger »

Na telefonie z fejsa czytałem, nie namierzę.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1717
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

Kruger pisze:Czytałem wywiad z Sapkiem, za jakiegoś tam konsultanta przy scenariuszu jest, ale nie on pisze tylko grono weteranów serialowych.
Teraz już się dowiedziałem, że rzeczywiście scenariusz tworzy grupa ludzi. co do tego, że on go pisał nie będzie miałem pewność, bo nigdy nie pisał scenariuszy, a poza tym honorarium byłoby chyba ciut za wysokie...
Konsultant kreatywny.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: Kruger »

Na youtubie widziałem jakiś dziwny trailer Witchera, nie wiem czy to prawda, fake czy coś innego zupełnie. Obrazki mroczne i ładne ale trudno z nich było poznać fragment fabuły czy to nasz Wiedźmin (ale mówią o Rivii, Yennefer a Mads ma medalion z wilcza głową). W roli głównej Mads Mikkelsen.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1717
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

Kończy się Gra o tron, jak już wiemy i teraz bój o serial fantasy toczyć będzie Witcher i serial LOTR plus serial aktorski Star Wars, jeśli powstanie.
Z tym, że Arwena ani Rynn nie wypadną na golasa tak dobrze jak Daenerys/ Yennefer :))
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1717
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

Głowna scenarzystka/ showrunnerka była w Polsce, oglądała krajobrazy, chyba szukała lokacji. Na Instagramie jest nawet zdjęcie jak z mistrzem Sapkowskim chmali wódeczkę :))
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

ODPOWIEDZ