tapety historyczne

tu jest dział historyczny

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
przecher
Sepulka
Posty: 5
Rejestracja: wt, 29 mar 2011 15:41

tapety historyczne

Post autor: przecher » wt, 24 maja 2011 20:42

Który z wielkich matematyków nie miał magisterium? Który papież wzorował się na Urbanie? Kto z wielkich bronił krzyża? Poznaj nowe, zaskakujące oblicze historii! Pobierz tapety historyczne i ciesz się nimi na co dzień. Redakcja portalu histmag.org zaprasza do wspólnej zabawy, tapet szukajcie pod adresem:

http://histmag.org/?arc=5&dx=0&gid=184

Co wam się podoba, a co nie? Kogo chcielibyście zobaczyć na podobnej tapecie, na ekranie własnego komputera? Zapraszam do dzielenia się pomysłami i komentarzami!

Awatar użytkownika
Femina
Sepulka
Posty: 9
Rejestracja: pt, 20 maja 2011 15:43

Post autor: Femina » wt, 24 maja 2011 21:36

Tak sobie myślę, że jednak pierwszorzędnym celem takiego tapetowania powinna być edukacja historyczna. Przez nowoczesny przekaz, napewno bardziej atrakcyjny niż sucha lektura podręcznika historii. Dlatego tapety o Jeziorańskim i Ryszardzie jak najbardziej popieram. I każdą następną, która ma poprzez swoją formę dać nam jakąś wiedzę historyczną, pokazać jakiś fragment naszego dziedzictwa. Żyjemy w czasach, gdzie wiedza tabloidowa zalewa nas i zaśmieca nasze pojmowanie rzeczywistości, nie skłania do myślenia a tylko do przyjmowania gotowych wzorców. Dlatego też szokujące tapety o Konopnickiej i Hitlerze powinny poszukać sobie innego sponsora. Dość już taniej sensacji. Rzetelna wiedza - oto czego nam potrzeba, a czego z racji upraszczania i ochrony nas przed trudnościami nam się odmawia podając jakieś banialuki, nad którymi nie ma koniecznosci się zastanawiać.

Uczmy się, chwalmy się wiedzą a nie ignorancją ...

ODPOWIEDZ