Fabryki Słów wybryki destabilizujące system nerwowy

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Nowa okładka jest jakas taka dziadowska,pierwsza była znacznie lepsza

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Mój system nerwowy, bardziej niż ta czy owa okładka, destabilizuje sztuczne nadmuchiwanie książek - to znaczy gigaczcionka powodująca, że książka z Fabryki ma 400 stron zamiast 250. Może to i dobry chwyt marketingowy, ale po pierwsze zajmuje więcej niż powinno miejsca na półce, a po drugie jest dla mnie formą nabijania czytelnika (czytaj: klienta) w butelkę.
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Riv
ZasłuRZony KoMendator
Posty: 1095
Rejestracja: śr, 12 kwie 2006 15:09
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Riv »

A tu się dopiszę. Ostatni przykład - "Nocarz".
Ja wiem, że - dla mnie optymalna - 6-tka dla innych może być ciut za mała, ale... wolę jednak nieco mniejsze czcionki.
:)

- Od dawna czekasz?
- OD ZAWSZE.

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Też lubię małe czcionki, ale wzrok mi się przy nich straszliwie męczy. Z tego względu na duże też nie narzekam.
Ale jak sobie czasem pomyślę, że taka książka, która ma, powiedzmy 400 stron, napisana jest 10, a mogłaby być 7 lub 6 nawet, to... Wrrrr! Zła jestem wtedy, że tyle czytania by było, a nie ma. Zła
:)
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Nocta
Pćma
Posty: 254
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 16:15

Post autor: Nocta »

Vodnique pisze:Mój system nerwowy, bardziej niż ta czy owa okładka, destabilizuje sztuczne nadmuchiwanie książek - to znaczy gigaczcionka powodująca, że książka z Fabryki ma 400 stron zamiast 250. Może to i dobry chwyt marketingowy, ale po pierwsze zajmuje więcej niż powinno miejsca na półce, a po drugie jest dla mnie formą nabijania czytelnika (czytaj: klienta) w butelkę.
Poczytaj sobie coś wydawnictwa ISA - tam do tego są jeszcze wielgachne marginesy i format od czapy. Takie rzeczy robiłąm jak pisałam pracę magisterską i podyplomową, żeby wydawało się, że jest ich więcej.
Pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy.
M. Kopernik
W co wierzą debile?

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Nocta pisze:Poczytaj sobie coś wydawnictwa ISA - tam do tego są jeszcze wielgachne marginesy i format od czapy. Takie rzeczy robiłąm jak pisałam pracę magisterską i podyplomową, żeby wydawało się, że jest ich więcej.
Chyba jeszcze przed inwazją mamelujów (to z rozmysłem było) poruszaliśmy tu tę kwestię - i Grzegorz Szulc napisał, że czternastka to standardowa czcionka w hardbacku :D
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Nocta
Pćma
Posty: 254
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 16:15

Post autor: Nocta »

Dla mnie całkowice zbędna jest idea samego HC* bez względu na - w mojej ocenie - bzdurne, nieżyciowe i zwyczajnie złe dla czytelnika, bo godzące tam gdzie mnie na ten przykład boli najbardziej czyli w finanse, ambicje G. Szulca w tym przedmiocie. Do tego obrazu jeszcze trzeba dodać złej jakości papier i fatalną korektę (piszę na podstawie "Prędkości mroku") i spod obrazu wydania "de luxe" wyziera zmora nieudolności edytorskiej. Przynajmniej w przypadku tej pozycji.

* Tu zmieniłam, zapędziłąm się i napisałam HB zamiast HC (hardcover), bo to ten format mam na myśli (oczywiście zakładając, że posługuję się właściwą terminologią).
Ostatnio zmieniony ndz, 12 lis 2006 19:08 przez Nocta, łącznie zmieniany 1 raz.
Pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy.
M. Kopernik
W co wierzą debile?

slay
Fargi
Posty: 333
Rejestracja: pt, 07 kwie 2006 08:10

Post autor: slay »

Wybaczcie ignorancje, ale co to hardback?
Ярко-желтые очки, два сердечка на брелке

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Twarda oprawa?

W odróżnieniu od paperbacka - oprawy miękkiej, zdaje się.
Dealing with bugs on a daily basis.

Nocta
Pćma
Posty: 254
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 16:15

Post autor: Nocta »

HB jest jeszcze zwykle (zawsze?) szyty. Jeśli dobrze rozumiem te rozróżnienia terminologiczne, to HB to jest tak jak MAG wydaje powieści w serii Uczta wyobraźni a HC to jest tak, jak ISA wydaje swoje "perły w koronie" w rodzaju Kovatsa, "Sił rynku" czy wspomnianej "Prędkości mroku".

I teraz mam kłopot w tradem :]
Pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy.
M. Kopernik
W co wierzą debile?

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

Ostatnio wkurza mnie intro na stronie Fabryki. Po kiego ciula taki syf?
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Coby móc się popisać tym, że wydawnictwo ma fajną stronę ;]
Wolałem poprzednią, ale nie ze względu na flashowe badziewka, ale na to, że była masa linków i wywiadów i takich tam, które teraz wyparowały.
I brakuje mi html'owego napisu "Pomiń intro, przejdź do aktualności"
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

W końcu stronka, to pewien wizerunek. Nowi mogą się ucieszyć z intro, stałych bywalców tylko irytuje. Zresztą, według mnie, nie jest takie złe, a stronka też całkiem nieźle zrobiona.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Byłaby jeszcze lepsza, jakby dodali stare wywiady i linki i wstawili "Pomiń intro, przejdź do aktualności".
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Ale to ostatnio taki trynd jest, jak zauważyłam
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ