Strach czytać, czyli co sądzicie o...

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Cintryjka pisze:A że fama głosi, iż reszta Dukajowego dorobku jest bliższa tej drugiej pozycji, dałam sobie z ową resztą spokój.
Wiesz, ja fanem Dukaja nie jestem i się nim nie podniecam, ale reszta dukajowego dorobku jest jednak pisana lepszym językiem. Albo inaczej: mniej morderczym. Nie znam tylko "Czarnych oceanów" i "Zanim noc".
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

To ja tak tylko profilaktycznie przypomnę, że zarówno Dukaj jak i Lem mają stosowne wątki im poświęcone...
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Nieco odświeżę wątek i zapytam, czy ktoś czytał może Kroniki Wardstone Josepha Delaneya albo cykl o inkwizytorze Eymerichu Valerio Evangelistiego? Jestem ciekawa wrażeń czytelników, bo kusi mnie, żeby te książki nabyć, zwłaszcza Kroniki... :-)
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Nabrałem ochoty na coś niefantastycznego. Wdepnąłem tedy do księgarni, rozejrzałem się po półkach, patrze - jakieś grube tomisze: Wojna Końca Świata Maria Vargasa Llosy. Przeczytałem pierwszych kilka stron; nawet mi się spodobało, ale na wszelki wypadek zapytam: warto?

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Harna pisze:Nieco odświeżę wątek i zapytam, czy ktoś czytał może Kroniki Wardstone Josepha Delaneya albo cykl o inkwizytorze Eymerichu Valerio Evangelistiego? Jestem ciekawa wrażeń czytelników, bo kusi mnie, żeby te książki nabyć, zwłaszcza Kroniki... :-)
Ja nie mam kasy ani czasu, ale kusi mnie ten Inkwizytor :>
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Cień Lenia pisze:Nabrałem ochoty na coś niefantastycznego. Wdepnąłem tedy do księgarni, rozejrzałem się po półkach, patrze - jakieś grube tomisze: Wojna Końca Świata Maria Vargasa Llosy. Przeczytałem pierwszych kilka stron; nawet mi się spodobało, ale na wszelki wypadek zapytam: warto?
Zdecydowanie warto. Znakomite.

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Nie miałam gdzie napisać, to walę tutaj.
Po sesji, by się zrelaksować chcę sobie kupić jakąś dobrą książkę - fantasy, bo to mój ulubiony gatunek, która powinna spełnić takie wymaganie: musi być gruba, fajna i nie może być częścią cyklu. Macie coś do polecenia?
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Hitokiri pisze:Nie miałam gdzie napisać, to walę tutaj.
Po sesji, by się zrelaksować chcę sobie kupić jakąś dobrą książkę - fantasy, bo to mój ulubiony gatunek, która powinna spełnić takie wymaganie: musi być gruba, fajna i nie może być częścią cyklu. Macie coś do polecenia?
Małe, duże Johna Crowleya - bardziej niż gruba, zdecydowanie bardziej niż fajna i bardziej niż samodzielna. Już niebawem w księgarniach nowe wydanie :)

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Michael Swanwick "Córka żelaznego smoka". Wprawdzie to taka specyficzna fantasy (np. elfy są wredne i mają fabryki), ale BARDZO dobra, całkiem gruba i może uda Ci się znaleźć ją na allegro.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

Hito, a "Wojnę kwiatów' znasz?

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

WŁAŚNIE! O, o tej myślałem, widziałem przed oczyma, tylko tytuł zamazny był.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Dzięki! To ja się porozglądam i poszukam :) A "Wojny kwiatów" nie znam, to zobaczę, co to.
nosiwoda pisze:Wprawdzie to taka specyficzna fantasy (np. elfy są wredne i mają fabryki)
Jak specyficzna to tym lepiej :D
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
bio
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: wt, 20 mar 2007 11:09

Post autor: bio »

Po kiego ryjecie dziewczynie bańkę ? Małe, duże ku relaksacji ?! Dabliu boga w sercu nie ma chyba. Kup sobie Locke Lamorę Scotta i chrzań, że cykl zaczyna. Inaczej się skarzesz na Mielvillów do usypiania. Taki trynd. Słuchaj wujka bio, bo on wie najlepiej

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

Zgadzam się z wujkiem bio - Lamorę można potraktować jako standalone'a spokojnie, a w swojej kategorii jest genialny.
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

bio pisze:Inaczej się skarzesz na (...) Słuchaj wujka bio, bo on wie najlepiej
Ała.
Nie wiem, czy "Gloriana" Moorcocka jest książką dobrą (czeka na szczęście od lat), ale jest to fantasy, jest dosyć gruba, a jednym z kandydatów do ręki królowej jest Kazimierz Wielki :)
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

ODPOWIEDZ