Obce konkursy literackie

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

mr.maras pisze: 1. Główną nagrodą w konkursie jest podpisanie umowy wydawniczej na mocy której, zwycięskie opowiadanie zostanie opublikowane w antologii przygotowywanej przez Wydawnictwo Dobre Historie sp. j.

2. Honorarium z tytułu podpisanej umowy wydawniczej wyniesie 500 zł netto.
Warunki uczciwe i warte uwagi moim zdaniem. Ilu z nas jednak "siedzi" np. w mitologii Cthulhu?
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

A ja mam głupie pytanie do Duszy (z góry proszę o wybaczenie).
Nagrodą jest publikacja. Za wynagrodzeniem autorskim?
Sorki, normalnie takie kwestie nie zaprzątają mego umysłu, ale na innym forum strasznie nad tym debatują...
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
terebka
Dwelf
Posty: 562
Rejestracja: ndz, 13 lip 2008 23:56

Post autor: terebka »

Secretum Caligo

Taki oto konkurs, jeśliby ktoś reflektował.

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Fajnie. Obrodziło konkursami.
Co do pytania Krugera - ludziskom się w głowach przewraca ;) Sama szansa publikacji powinna być wystarczającą motywacją Kasa to dodatkowy bodziec jedynie. Miły, aczkolwiek na tym (konkursowym) etapie kariery niekonieczny.
po przeczytaniu spalić monitor

Dusza
Sepulka
Posty: 7
Rejestracja: czw, 01 gru 2011 11:47

Post autor: Dusza »

Kruger pisze:A ja mam głupie pytanie do Duszy (z góry proszę o wybaczenie).
Nagrodą jest publikacja. Za wynagrodzeniem autorskim?
Sorki, normalnie takie kwestie nie zaprzątają mego umysłu, ale na innym forum strasznie nad tym debatują...
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Kruger nie ma głupich pytań, są tylko... cóż wiadomo przecież :) Odpowiadam krótko, jest przewidziane wynagrodzenie autorskie. (na waciki pewnie wystarczy). Naprawdę chcę dać szansę młodym autorom. Pamiętam swoje początki na Fahrenheicie i Srebrnym Globie. Było ciężko pojawić się "na papierze". Nie patrzyłem na pieniążki, dla mnie najważniejsza była publikacja i satysfakcja. Może chcę spłacić taki dług... to była super sprawa wysłać opowiadanie do Eugeniusza Dębskiego i czekać czy pojawi się na SG. A jak już się pojawiło, to fajnie było zapoznać się z komentarzami forumowiczów. Kolejny krok to jednak wydawnictwo, publikacja książkowa. Nie magazyn właśnie, a książka, może właśnie udział w antologii. Wydaje mi się, że to dobra droga dla młodych pisarzy. W "Science fiction po polsku" pojawi się kilku znanych wszystkim autorów. Podeszli do projektu z pełnym zaufaniem i entuzjazmem, z czego bardzo sie cieszę. Nawet dzisiaj, gdyby był taki konkurs, sam wysłałbym swoje opowiadanie, by mieć szansę znaleźc się wśród tych nazwisk. I chyba to byłoby dla mnie najważniejsze... Co do samego projektu, idzie w dobrym kierunku :) Każdy musi sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy warto spróbować załapać się do tej antologii :)

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Bogiem a prawdą, to mnie też specjalnie na wynagrodzeniu nie zależy. Uważam, że dla debiutanta sam debiut to już coś przez wielkie "C".
Niemniej, na innym forum się wywiązała dyskusja i padały argumenty, że bez wynagrodzenia to bueee. A mnie to zastanowiło, skąd wiedzą, że bez wynagrodzenia, skoro nic nie napisano o tym?
Wychodzi na to, że w swej naiwnosci myślałem, że jak nic nie psize to kasa jest a jak nie ma to wtedy się to zaznacza. A ponoć jest odwrotnie, hmmm...
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Post autor: Nath »

To ja też polecę konkurs na szorta.
Tytuł konkursu: "I tytuł byłby nasz, gdyby nie..."
Jest to konkurs fantastyczny, którego zadaniem jest w 3 tys. znaków opowiedzieć co może zabrać reprezentacji Polski tytuł na Euro 2012 :)

Nagroda główna – gra „Might&Magic: Heroes VI” oraz dwie książki autorstwa Briana D’Amato pt. „Królestwo Słońca. Księga I, część I” oraz „Królestwo Słońca. Księga I, część II”.

Nagroda za drugie miejsce – gra „Assassin’s Creed Brotherhood” oraz książkę autorstwa Andrzeja Pilipiuka pt. „Aparatus”.

Nagroda za trzecie miejsce – gra „Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu”.

Nagrodą czytelników będzie książka autorstwa Marcina Mortki pt. „Miasteczko Nonstead” oraz szalik reprezentacji Polski.

Więcej informacji na CalaPolskaKibicuje.pl

Pozdrawiam :)
Ika: Poczuł, że umiera i zapewne doszedł do wniosku, że nie da się złapać tym metroseksualistom ze skrzydełkami. Nie widział swojej przyszłości w chórze.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Karola pisze:Głównym jurorem będzie Luiza Dobrzyńska

Prosimy wysyłać opowiadania drogą elektroniczną na adres eviva66@gmail.com
Karola pisze:O wynikach zawiadomimy drogą mailową, umieścimy je także na łamach zainteresowanych portali np. Mythai, Portal Pisarski, Qfant, startrek
Ło kruca, na startrek jestem - nie chwalęcy - v-szefem, koleżankę Evivę sam tam ściągałem, a o fakcie dowiedziałem się dopiero w tej chwili, z lektury FF. (Inna rzecz, że jak konkurs ogłaszali w Reichu tkwiłem.)

O nowych odcinkach "Futuramy" też dowiedziałem się ostatni...
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Kruger pisze:Bogiem a prawdą, to mnie też specjalnie na wynagrodzeniu nie zależy. Uważam, że dla debiutanta sam debiut to już coś przez wielkie "C".
Dokładnie. Mam tak samo. Mogłoby sobie na mnie wydawnictwo zarabiać, a mi nie dać nawet grosza, byle publikacja na papierze była... Próbuję już kilkanaście lat i się nie udaje. I wygląda na to, że sobie poczekam dalszych kilkanaście, bo nie wychodzi. Ale i tak będę wysyłać prace na konkursy, bo pisanie fantastyki to moje hobby.

Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Post autor: Gesualdo »

Xiri, to zupełnie zrozumiałe, że skoro Twoim marzeniem jest zaistnieć na papierze, wiec pewnie nawet zapłaciłabyś, żeby to się stało.
Ale tak na logikę. Wkładasz w Swoją pracę dużo wysiłku, Twój wysiłek procentuje i powstaje fajny tekst, tekst jest wydany, czytają go ludzie, którzy na tym korzystają. Co więcej, ci ludzie płacą za ten tekst (bo warto jest za to zapłacić).
Dlaczego, kruca fux, za takie coś nie należy się zapłata autorowi, może mi ktoś powiedzieć? Czemu taki autor ma być traktowany gorzej od hydraulika, który przyjdzie rury naprawić? A kasę dostanie wydawca.
Dlatego, że marzeniem hydraulika nie jest zreperowanie ci rur?

Pwiesz, że to chodzi tylko o debiut. No to ciekawe, czy jeśli po debiucie ktoś zaproponowałby Ci kolejną publikację za darmo, to byś się nie zgodziła.
Zresztą debiutancki tekst jest tak samo wart zapłaty, jak każdy inny.
"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Gesualdo pisze:Xiri, to zupełnie zrozumiałe, że skoro Twoim marzeniem jest zaistnieć na papierze, wiec pewnie nawet zapłaciłabyś, żeby to się stało.
Ale tak na logikę. Wkładasz w Swoją pracę dużo wysiłku, Twój wysiłek procentuje i powstaje fajny tekst, tekst jest wydany, czytają go ludzie, którzy na tym korzystają. Co więcej, ci ludzie płacą za ten tekst (bo warto jest za to zapłacić).
Dlaczego, kruca fux, za takie coś nie należy się zapłata autorowi, może mi ktoś powiedzieć? Czemu taki autor ma być traktowany gorzej od hydraulika, który przyjdzie rury naprawić? A kasę dostanie wydawca.
Dlatego, że marzeniem hydraulika nie jest zreperowanie ci rur?

Pwiesz, że to chodzi tylko o debiut. No to ciekawe, czy jeśli po debiucie ktoś zaproponowałby Ci kolejną publikację za darmo, to byś się nie zgodziła.
Zresztą debiutancki tekst jest tak samo wart zapłaty, jak każdy inny.
Dla mnie, na ten czas, najlepszą zapłatą byłoby ujrzenie tekstu na papierze (cierpliwość muszę mieć chyba anielską, skoro przez kilkanaście lat nie zrezygnowałam ze swojego marzenia) i możliwość obdarowania tekstem tych, którzy na to czekają (a jest to dość sporo osób, bo wypowiadam się na wielu forach, głównie poświęconych sprzętowi komputerowemu, i ludzie oznajmili, że chętnie kupiliby jakiś mój tekst z własnoręczną dedykacją). A najbardziej zależy mi, by dać specyficzny upominek kumpeli ze studiów, która bierze ślub w tym roku. Może na ślub nie zdążę, ale nadrobię to w przyszłości. Wiem. Każdy mi mówi, że mam zrezygnować z systemu POD, bo żaden fantasta z wyższej półki nie będzie mnie potem traktować poważnie. Kto tam jednak wie, Kipling i Daniken zaczynali tak samo ponoć. Zresztą na coś lepszego powoli zaczynam tracić nadzieję.

Tekst wydałabym nawet i w tej chwili, powstrzymuje mnie jednak brak funduszy (opieka społeczna, zasiłki, może renta, i te sprawy - za takie pieniądze człowiek może jedynie utrzymać się przy życiu, o marzeniach może zapomnieć). Odkładam sobie niemniej co miesiąc tyle, na ile mogę sobie pozwolić. Liczę, że w dwa lata uda mi się uzbierać wymarzoną kwotę. Chyba że wcześniej znajdę dobrą pracę, z czym fatalnie mi idzie ze względu na mój stan zdrowia. Pracodawcy wolą w końcu młodych, zdrowych i silnych.

Serio, nie zależy mi na zarabianiu przy pierwszej publikacji. Nie chcę ani grosza. Przy drugiej, jak piszesz, to by się raczej zmieniło, zwłaszcza gdyby okazało się, że pierwszy tekst nie wypadł źle. Bo jakby wypadł źle, żadne wydawnictwo nie chciałoby sobie strzelić samobója.

+zdanie

Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Post autor: Gesualdo »

Jak mówiłem, rozumiem Cię, ale nie uważam, że w porządku jest niepłacenie debiutantom.
"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Zależy, co sam debiutant oczekuje. Niektórzy chcą mieć normalnie płacone za debiut, innym zależy na samej publikacji, online czy na papierze.

Yyy, offtop.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Horyzonty Wyobraźni 2012
IV edycja Konkursu Literackiego Horyzonty Wyobraźni 2012 wystartowała!

Temat tegorocznej edycji:
„Piórem można wygrać wojnę”

Na prace z gatunków szeroko pojętej fantastyki, horroru i kryminału, o objętości do 72 tys. znaków, które bezpośrednio nawiązują do tematu konkursu, czekamy do 31 lipca 2012 roku.

Zgłoszenia należy dokonać poprzez formularz na stronie www.horyzonty-wyobrazni.pl.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem i zastosowanie do jego założeń.

Gładkiego pióra, Drodzy Adepci!

Redakcja Qfant

http://horyzonty-wyobrazni.pl/

Dusza
Sepulka
Posty: 7
Rejestracja: czw, 01 gru 2011 11:47

Science fiction po polsku - konkurs

Post autor: Dusza »

Obiecywałem kolejne inormacje dotyczące konkursu dla młodych pisarzy :) Jakub Ćwiek, autor "Kłamcy" w antologii Science fiction po polsku! Wśród znanych pisarzy możesz znaleźć się także Ty! Konkurs dla młodych adeptów pisarstwa wciąż trwa :) Będziemy ujawniać nazwiska kolejnych znanych twórców, których opowiadania znajdą się w antologii wydawnictwa Paperback. Młodzi adepci pisarstwa - to szansa dla Was! Chwytajcie za pióra, klawiatury, a nawet ołówki... macie czas do 20 maja na przesłanie swojego opowiadania i dołączenie do konkursu na opowiadanie sf! Więcej szczegółów na www.paperback.com.pl !
Na Wasze propozycje czekamy do 20 maja 2012 roku.
Opowiadania konkursowe prosimy wysyłać na adres mailowy – debiuty@poczta.fm z dopiskiem KONKURS ANTOLOGIA.
Tak, przewidziane jest honorarium (zostanie podane do wiadomości autora po wygraniu konkursu), jest to jednak dodatek. Główną nagrodą jest szansa debiutu! :)

ODPOWIEDZ