Okładki, które gwałcą X>

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Zapewne widzieliście okładkę nowej książki Kinga. Tytuł brzmi "Po zachodzie słońca". A kto nie widział, niech zobaczy. Czy tylko mnie się ona nie podoba? Nie chodzi o jej wartość artystyczną, nie chodzi o estetykę. Chodzi o to, że jak dla mnie okładka nijak nie pasuje do horroru. Łagodne białe tło i dziewoja jak z okładki jakiejś powieści młodzieżowej?! Dajcie spokój ... Nie czytałam książki, ale jak znam Kinga, zawartość będzie w ogromnym kontraście z okładką.
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
bio
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: wt, 20 mar 2007 11:09

Post autor: bio »

Musisz takie żale o tej porze wyciągać ? Idź na spacer do lasu i zawrzyj przymierze rozumu z uczuciem. Czy coś w tym stylu.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

No i o co chodzi? Ona po zachodzie słońca ucieka przed złem, albo nawet Złem. Zło zastało ją na plaży. Miała szczęście, że udało jej się włożyć buty.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Widzisz Radyjko? Bio tylko czekał, aż ktoś się odezwie.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Przyznam szczerze, że gdy zobaczyłem wspomnianą okładkę, wziąłem książkę za jakiś poradnik w stylu "Żyj zdrowo", czy coś. Byłem nieco zdezorientowany, dostrzegając nazwisko autora i w pierwszej chwili pomyślałem, że King zabrał się za promocję joggingu albo co...

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

bio pisze:Musisz takie żale o tej porze wyciągać ? Idź na spacer do lasu i zawrzyj przymierze rozumu z uczuciem. Czy coś w tym stylu.
<konsternacja>
Ale o co Ci chodzi? Bo nie rozumiem.
Ona po zachodzie słońca ucieka przed złem, albo nawet Złem
Taaa...Bo ta biała okładka bardzo pasuje do zachodu słońca:-P
Przyznam szczerze, że gdy zobaczyłem wspomnianą okładkę, wziąłem książkę za jakiś poradnik w stylu "Żyj zdrowo", czy coś. Byłem nieco zdezorientowany, dostrzegając nazwisko autora i w pierwszej chwili pomyślałem, że King zabrał się za promocję joggingu albo co...
Miło wiedzieć, że kogoś jeszcze konsternuje ta okładka^^
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
bio
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: wt, 20 mar 2007 11:09

Post autor: bio »

Jak to - o co ? Jeśli pół do drugiej w nocy kogoś uwiera, że okładka nie taka, to znaczy najpewniej, że stres osiągnął wysokość brzegu kielicha. Kontakt z przyrodą pozwala na odzyskanie harmonii wszystkich składowych osobowości. To była przyjacielska podpowiedź.

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Może w środku jest opowiadanie do którego okładka pasuje?
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

No i ten Pan dostaje Kryształowy Puchar. Opowiadanie "Piernikowa dziewczyna" opowiada o biegającej kobiecie.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Bo mnie nie chodziło o kontrast fabularny (że niby okładka nie ma nic wspólnego z fabułą - te słowa nigdy z moich ust nie padły), a o kontrast klimatyczny. Po prostu okładka jest mało horrorowa, nie pasuje do książki grozy. Tylko o to mi chodzi.
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
bio
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: wt, 20 mar 2007 11:09

Post autor: bio »

Stefan od dawna chyba nie jest mocno horrorowy. To dziadek. Puszcza niekontrolowane wiatry. Proponuję Castle'a, o którym Kańtochowa napisała samą i całą nieprawdę, proszę Wysokiej Koleżeńskiej Wyroczni.

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Kańtochowa? A któż to? Mówimy o Mamie pewnej naszej najukochańszej pisarki? Czy też zwyczajny zbieg okoliczności?
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
bio
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: wt, 20 mar 2007 11:09

Post autor: bio »

Nie.

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

No to co najwyżej Kańtochówna, Mości Bio. Nawet zakładając pewną zazyłość, która usprawiedliwia takie nieco familiarne zwracanie się po nazwisku - Kańtochówna.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
bio
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: wt, 20 mar 2007 11:09

Post autor: bio »

Niech tam.

ODPOWIEDZ