Dlaczego Tolkien nie pisał Warcraftów?

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Alfi pisze:
Lafcadio pisze:
LOL, po lekturze powyższego fragmentu przychodzi mi do głowy "Achaja" :)))
Achaja nie Achaja, ale liczne grono fanów raczej pewne.
Ba, t.1 Achai do Zajdla nominowano.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Lafcadio pisze:
Cień Lenia pisze:Przepis na książkę dla Nowego Pokolenia Czytelnika (do którego się chyba nie zaliczam, mimo młodego wieku)
- Minimum przekazu, maksimum akcji
- Rys charakterologiczno-psychologiczny ograniczony do koniecznego minimum. Najlepiej, żeby był to bezwzględny hitman, maszyna do zabijania i bzykania.
- Język maksymalnie uproszczony.
- Jeżeli ewentualnie przekaz się pojawił, to należy podać go w formie tak subtelnej, jak uderzenie młotem kowalskim między oczy.
- Humor mało wyrafinowany, za to łatwy do przyswojenia.
Sukces gwarantowany. Szkoda, że wartość takiego dzieła byłaby mocno problematyczna.
LOL, po lekturze powyższego fragmentu przychodzi mi do głowy "Achaja" :)))
A mi niejaki... ekhm... niejaki oszust, czy inny łgarz, blagier... czy śjakoś tak ;pppp

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Pfff... a ja przeczytałem Achaję z przyjemnością :P Tak samo, jak owego "blagiera" XD

Wszystko zależy od stylu, moi drody. Od stylu autora i targetu, dla jakiego owa lektura jest przeznaczona. Poza tym, korzystając z tego przepisu można nakręić amerkański film akcji... Czyżbyście rozgryźli tych doskonałych producentów, reżyserów i scenarzystów? XD

Już przy okazji suberbohaterskich bohaterach w literaturze to powiedziałem i powtórzę raz jeszcze. Dla każdego coś miłego. Są tacy i inni autorzy, tworzący różne typy literatury. Dlatego proszę nie sapać i nie marudzić (choć to polska specjalność... podobno :P).
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Jassmina
Mamun
Posty: 131
Rejestracja: pt, 06 kwie 2007 12:29

Post autor: Jassmina »

Taaak.... Achajaaa... Słynne: "zabiłem bohaterkę, a mam jeszcze do napisania ostatni tom, to zrobię z niej kotołaka"....

Do Jarosława: ludzie nie czytają książek nie dlatego, że są w nich opisy przyrody i postaci, ale dlatego, że żyjemy w kulturze (uwaga, trudne słowo!) audiowizualnej, czyli obrazkowej. Przedkładamy obraz nad słowo pisane. Tak jest prościej i wygodniej, nie trzeba się wysilać i używać wyobraźni. Fakt, że niektórzy z maniaków komputerowo/filmowych niższego sortu zabiera się czasem za pisanie opowiadań (to wcale nie jest aluzja :>), świadczy tylko o tym, że jednak coś ich do tego pisanego słowa ciągnie. Więc może jest dla nich jakaś nadzieja. Chociaż ja osobiście powątpiewam.

W każdym razie - jak ktoś nie czyta, to bynajmniej nie dlatego, że opis jest be. Nie czyta, bo nie czyta. A wartości opisów nawet mu się nie chce sprawdzać.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20007
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

A ja zwyczajnie niedoinformowany jestem. O jakiego blagiera chodzi?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Alfi pisze:A ja zwyczajnie niedoinformowany jestem. O jakiego blagiera chodzi?
Psk, psk... Kłamca/Kłamca 2 autorstwa Jakuba Ćwieka

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Znów zaczynacie?
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20007
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Ebola pisze:Znów zaczynacie?
Czyżby uprzejmemu informatorowi, który rozwiał moje wątpliwości, przysługiwał pluralis maiestaticus?
A swoją drogą, można było bardziej dyskretnie...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Dyskrecja była na miarę dyskrecji aluzji i pytania.
EOT
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20007
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Pytania zazwyczaj wynikają z niewiedzy lub niezrozumienia...
Ale niech będzie EOT.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Ebola pisze:Znów zaczynacie?
Ja przepraszam, ale żadnych złośliwości w stronę Autora wcale nie planowałem. Jeśli ktoś poczuł się urażony, to przepraszam. Pax.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Wiesz, Cieniu, rozbijamy się tu o problem, że jak skrytykujesz książkę to jakbyś skrytykował autora (recenzja=prywatka? nieeee...). A jeszcze nic się nie zaczęło...
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Taaa. Dlaczego zatem przez wzgląd na delikatną psyche autora nikt nie mityguje tych, którzy skrytykowali Achaję? Bo Ziemiańskiego nie ma na tym forum i można sobie na nim poużywać do woli?
Jak dla mnie i Achaja, i ten-którego-tytułu-nie-należy-wymawiać są jednakowo cienkie i pasują do schematu wymyślonego przez Cienia.
Ale ja to ópjornie surowa nimfa jestem.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

nimfa bagienna pisze:Taaa. Dlaczego zatem przez wzgląd na delikatną psyche autora nikt nie mityguje tych, którzy skrytykowali Achaję? Bo Ziemiańskiego nie ma na tym forum i można sobie na nim poużywać do woli?
Ziemiański zdaje się mieć szczególną reputacje :)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »


wpis moderatora:
Ebola: Otóż, żeby było jasne. Cień popełnił zasadniczy błąd, nie podając tytułu książki, którą miał na myśli. Niepotrzebnie posłużył się niedomówieniem. Natomiast "niewinne" pytanie Alfiego traktuję jako prowokację, gdyż żadna siła mi nie wmówi, że nie zrozumiał aluzji. Czyżbym miała do tej pory zbyt wysokie mniemanie o jego inteligencji? Nie sądzę. Twórczość Jakuba Ćwieka nie jest pod ochroną, natomiast przed prowokowaniem napastliwych dyskusji, a tak jako moderator i admin post Alfiego traktuję, ostrzegam.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ