"Kochali się, że strach" - nasze wrażenia :)

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

O taaak. Niszcz, gnęb, poniżaj, wymyślaj. Brutal, jak miło.
Dobrze, dobrze, jak Esesie zgnębisz i zwymyślasz, to przynajmniej uczciwie.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Dabliu pisze:Tak czy inaczej świntuszek z Ciebie :P
HINT: Harnulek Łurzowy opublikowal teksta pod własnym nazwiskiem.
Każdy autor jest oryginalny - znaczy to, że każdy tekst ma innego autora, a każden autor ma tylko jedno opowiadanie w antologii.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Ika pisze:
Dabliu pisze:Tak czy inaczej świntuszek z Ciebie :P
HINT: Harnulek Łurzowy opublikowal teksta pod własnym nazwiskiem.
Każdy autor jest oryginalny - znaczy to, że każdy tekst ma innego autora, a każden autor ma tylko jedno opowiadanie w antologii.
Topsie... :D
Edit: Więc kto jest tym świntuszkiem? Na pewno ktoś, kto dogadał się z Harną :) Ika? Ebola? Druga osobowość Harny? ;)
Edit2: A ja i tak dostrzegam podobieństwo stylu, więc nie dam się łatwo przekonać :P

Tym bardziej, że:
Ika pisze:II.
"Responsorium"
"Morski Wędrowiec"
"Tam gdzie diabeł mówi dobranoc"
"Niezapominajka"
"Rodzimy się żywymi"



I.
"Imponderabilia"
"Na końcu świata"
„Detox”
"Cała prawda o PPM"
"Głóg"
"Dożywocie"
"Miód z moich żył"
"A imię jej Grace"
"Fantastyczna Miłość"
"Wielbłądy za Annę"
"Serce na dłoni"
"Tylko mnie kochaj"
Czyżby czegoś tu brakowało? :PPP

Awatar użytkownika
eses
Psztymulec
Posty: 984
Rejestracja: sob, 01 paź 2005 19:59

Post autor: eses »

Ebola pisze:O taaak. Niszcz, gnęb, poniżaj, wymyślaj. Brutal, jak miło.
Dobrze, dobrze, jak Esesie zgnębisz i zwymyślasz, to przynajmniej uczciwie.
Heh, powinienem był raczej napisać "jeśli dostanę", bo póki co nic na to nie wskazuje ;)
Więc śpijcie spokojnie ;)
BB + PnL = 66,6%...
I więcej w formie książki nie będzie ;)

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Dabliu pisze:Edit2: A ja i tak dostrzegam podobieństwo stylu, więc nie dam się łatwo przekonać :P
A to, drogie dzieci, jest nadinterpretacja w klasycznej postaci :->
Nie, ja chyba pęknę z ledwo tłumionej radochy :-D
eses pisze:Heh, powinienem był raczej napisać "jeśli dostanę", bo póki co nic na to nie wskazuje ;)
Odczuwam zdumiewającą wspólnotę przeżyć z esesem :-/
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

I ja także. Ale dziś poniedziałek, poczta czynna, może dziś się nad nami zlitują.
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

Dabliu - Tropiciel Układów i Przekrętów!
Zdaje się, że komuś retoryka kampanii wyborczej zaszkodziła. Gdyby Harna miała w antologii dwa opowiadania, to przecież wolałaby je wydać pod własnym nazwiskiem, a nie jedno pod swoim a drugie pod obcym. To raz. Dwa - dlaczego redakcja miałaby ukrywać, że jakiś autor jest tak dobry i płodny, że aż dwa jego opowiadania weszły do antologii. To byłby sygnał do czytelników: uważajcie na tę osobę, jest dobra!
Harna jest "nasza". I jej sukces jest sukcesem całego FF. Tak mi się wydaje.
;-)
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Spokojnie, Meduzo, spokojnie. Niech sobie Dabliu tropi, zgłębia itd., w końcu od razu trafił na bonusik, nie psujmy mu zabawy. Od tego przecież bonusiki są, żeby w nich grzebać i mieć z tego frajdę ;-)
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Hej! Ałtory co żeśta już dostały! Pytanie mam:

-jaką przesyłką to szło? Polecony, zwykły, paczka?

Listonosz jeszcze do mnie nie zapukał...
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Meduza710 pisze:Dabliu - Tropiciel Układów i Przekrętów!
Zdaje się, że komuś retoryka kampanii wyborczej zaszkodziła. Gdyby Harna miała w antologii dwa opowiadania, to przecież wolałaby je wydać pod własnym nazwiskiem, a nie jedno pod swoim a drugie pod obcym. To raz. Dwa - dlaczego redakcja miałaby ukrywać, że jakiś autor jest tak dobry i płodny, że aż dwa jego opowiadania weszły do antologii. To byłby sygnał do czytelników: uważajcie na tę osobę, jest dobra!
Harna jest "nasza". I jej sukces jest sukcesem całego FF. Tak mi się wydaje.
;-)
A niech sobie Harna i dziesięć opowiadań w jednej antologii publikuje. Alleluja! Tylko dlaczego się wypiera autorstwa, to ja nie rozumiem :D
A jeśli to nie tekst Harny, to po prostu ciekawi mnie, czyj. Bo oznaczałoby to, że to tekst np. któregoś z redaktorów. No bo, zauważcie: opowiadanie "Wielkie, magiczne... hm..." nie jest jednym ze zwycięskich tekstów, tak? Autor, Konrad Romańczuk, to postać literacka, główny bohater opowiadania Harny. W jego notce autorskiej jest wprost i w skrócie napisane to, co wynika z opowiadania. Zresztą, sami zobaczycie.
No więc ja byłem przekonany, że jest to taki żart ustalony między Harną a Wysoką Komisją, już poza konkursem. A jakoże to bonusowe opko jest dość świntuszkowate, nazwałem Harnę świntuszkiem. A ona się broni. A skoro się broni, i twierdzi że nie ona, to ja drążę głębiej, bo mi jakoś styl obu tekstów wydaje się podobny. Podobny rodzaj humoru i dygresyjność :P
No więc, jak to dokładnie jest? Kto jest tym świntuszkiem od budyniu? ;)

Edit: Kiwaczku, to była chyba paczka.
Ostatnio zmieniony pn, 24 wrz 2007 10:46 przez Dabliu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Dabliu pisze:
Ika pisze:
Dabliu pisze:Tak czy inaczej świntuszek z Ciebie :P
HINT: Harnulek Łurzowy opublikowal teksta pod własnym nazwiskiem.
Każdy autor jest oryginalny - znaczy to, że każdy tekst ma innego autora, a każden autor ma tylko jedno opowiadanie w antologii.
Topsie... :D
Edit: Więc kto jest tym świntuszkiem? Na pewno ktoś, kto dogadał się z Harną :) Ika? Ebola? Druga osobowość Harny? ;)
Edit2: A ja i tak dostrzegam podobieństwo stylu, więc nie dam się łatwo przekonać :P

(ciach lista tytułów)

Czyżby czegoś tu brakowało? :PPP
Żebym ja wiedziała, iż zamiast czytać, będziesz prowadzil śledztwo...
Jeden tekst dołożyłyśmy z Wirusą ciut poźniej - na okoliczność konieczności uzyskania objętości. Nie uzupełniłam listy, bo mnie się zapomniało. Ot co.
A teraz, Dabliu, proszę wrócić do recenzowania!
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Ika pisze:Jeden tekst dołożyłyśmy z Wirusą ciut poźniej - na okoliczność konieczności uzyskania objętości. Nie uzupełniłam listy, bo mnie się zapomniało. Ot co.
Alleluja! I jest to tekst Harny, jak sądzę, a ona się wypiera i twierdzi, że to nie ona jest świntuszkiem. No to kto jest świntuszkiem? ;)
Ika pisze:A teraz, Dabliu, proszę wrócić do recenzowania!
Musi mi się "ułożyć"...

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Konrad jest dorosły i za własne świntuszenie odpowiada. Ja się opieram z całych sił, zapieram zestawem kicałek sztuk cztery i wypieram bycia Konradem :-) A doszukiwanie się podobieństw stylu to — powtarzam — gruba nadinterpretacja. Rozumiem, że takie wyjaśnienie Ci, kochany Dabliu, pasuje do teorii, ale trafiłeś jak kulą w płot ;-)

O, dobrze Ika mówi — RECENZOWAĆ!

EDIT:
Dabliu pisze:
Ika pisze:Jeden tekst dołożyłyśmy z Wirusą ciut poźniej - na okoliczność konieczności uzyskania objętości. Nie uzupełniłam listy, bo mnie się zapomniało. Ot co.
Alleluja! I jest to tekst Harny, jak sądzę, a ona się wypiera i twierdzi, że to nie ona jest świntuszkiem. No to kto jest świntuszkiem? ;)
Dabliu, na litość boską i szatańską! W którym miejscu Ika napisała, że to mój tekst? No w którym, hę? Hę? HĘ? :-D
Bo mogę Ci pokazać, w którym miejscu napisała, że każdy tekst ma INNEGO autora! :-)
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Dabliu pisze:
Ika pisze:Jeden tekst dołożyłyśmy z Wirusą ciut poźniej - na okoliczność konieczności uzyskania objętości. Nie uzupełniłam listy, bo mnie się zapomniało. Ot co.
Alleluja! I jest to tekst Harny, jak sądzę, a ona się wypiera i twierdzi, że to nie ona jest świntuszkiem. No to kto jest świntuszkiem? ;)
Taaa... a ja sama sobie przeczę, co? Jak użytkownicy pewnego znanego nam forum...
Dodatkowy tekst został przesunięty z innego konkursa. Za zgodą autora.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

COFAM WSZYSTKO!!!
Harna sama jest ofiarą żartu i biedactwo musi teraz żyć ze świadomością, że "powołała do życia" autora :))) Ja się w każdym razie uśmiałem, jak zobaczyłem, że autor wstał był z kart opowiadania Harny i sam napisał opko. Ale już wiem, że to taki psikus, tyle że nie Harny, a innego (całkiem żywego) autora. A styl naprawdę nosi znamiona podobieństwa, więc można się pomylić :)

W każdym razie, co złego to nie ja. Chciałem tylko udowodnić, że nasz Kłulik jest zboczuszkiem, a jak widać się pomyliłem. No i zostało to przyjęte jako próby szukania "układu", a ja naprawdę nie miałem nic złego na myśli :)

Więc z mojej strony EOT w tej kwestii :)

A recenzję skrobnę, jak już przetrawię (i jak rodzinka nie będzie mnie od komputera wyganiać).

ODPOWIEDZ