"Kochali się, że strach" - nasze wrażenia :)

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Olaf
Wujcio Cleritus
Posty: 744
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:44

Post autor: Olaf »

Ika pisze:Idę redagować zbiór opowiadań o krasnoludach. Myślę, że powycinam krasnoludy...

O rany, ale ktoś musiał Oku podpaść... Ja rozumiem niechęć do Ałtora, ale tak od razu...? Cała rasę bez pardonu pod redaktorski nóż? Toż to jakiś holokaust czy też insza hekatomba! I cóż te biedne pniaczki zawiniły? ;)
Twardy, kruchy i pozbawiony życia. (by Dabliu)

Dziękuję wszystkim za pomoc mojemu menelowi! I proszę o kolejne datki:p

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Bo wszystko przez krasnoludy i cyklistów!
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Xiri pisze:Żadnych elfów! Dawaj androidy, duuuuuużo androidów ;)

Swoją drogą, jeśli wytniesz krasnoludy, to nie będzie zbioru opowiadań o krasnoludach.
Xirillo, albowiem to jest wyzwanie - zajebista kksiązka o Lichu, bez Licha. Fascynujący i krańcowo zbawny zbiór o krasnoludach, bez krasnoludów!
Zostanę nadredaktorem, miszczem miszczów.
Olaffo pisze:O rany, ale ktoś musiał Oku podpaść... Ja rozumiem niechęć do Ałtora, ale tak od razu...? Cała rasę bez pardonu pod redaktorski nóż? Toż to jakiś holokaust czy też insza hekatomba! I cóż te biedne pniaczki zawiniły? ;)
A nie wspominałam, że mnie brzuch boli? Muszę leżeć w łóżku, o wylazłam i już na mnie krzyczą... Zero radości :(
Idę sobie coś powycinać.
Nagniotki...?
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Olaf
Wujcio Cleritus
Posty: 744
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:44

Post autor: Olaf »

Ika pisze:
Olaffo pisze:O rany, ale ktoś musiał Oku podpaść... Ja rozumiem niechęć do Ałtora, ale tak od razu...? Cała rasę bez pardonu pod redaktorski nóż? Toż to jakiś holokaust czy też insza hekatomba! I cóż te biedne pniaczki zawiniły? ;)
A nie wspominałam, że mnie brzuch boli? Muszę leżeć w łóżku, o wylazłam i już na mnie krzyczą... Zero radości :(
Idę sobie coś powycinać.
Nagniotki...?
A tnij, Oko, bez litości! Tylko musisz być w lepszej kondycji podczas rozmowy z ałtorem, kiedy wyjdzie na jaw, że eksterminowałaś mu wszystkich bohaterów. Hmm, nie lepiej dopisywać...? :)
Twardy, kruchy i pozbawiony życia. (by Dabliu)

Dziękuję wszystkim za pomoc mojemu menelowi! I proszę o kolejne datki:p

Cathryn Rashida

Post autor: Cathryn Rashida »

A ja i tak czekam dalej na Licho :)

Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

Olaf pisze:
Ika pisze:
Olaffo pisze:O rany, ale ktoś musiał Oku podpaść... Ja rozumiem niechęć do Ałtora, ale tak od razu...? Cała rasę bez pardonu pod redaktorski nóż? Toż to jakiś holokaust czy też insza hekatomba! I cóż te biedne pniaczki zawiniły? ;)
A nie wspominałam, że mnie brzuch boli? Muszę leżeć w łóżku, o wylazłam i już na mnie krzyczą... Zero radości :(
Idę sobie coś powycinać.
Nagniotki...?
A tnij, Oko, bez litości! Tylko musisz być w lepszej kondycji podczas rozmowy z ałtorem, kiedy wyjdzie na jaw, że eksterminowałaś mu wszystkich bohaterów. Hmm, nie lepiej dopisywać...? :)
Fajnie fajnie, dzisiaj wyslalem opowiadanie do redakcji i juz zaluje...
Naczy od poczatku zalowalem, ale teraz bije sie w piers.
Mocno.

Swoja droga czekam na kolejne anatologie. Musze przyznac, ze w "Kochali sie ze az strach mialem takie dziwne wrazenie - nie chce nikogo obrazic, bo opowiadania byly niezle, ale wydawaly mi sie troche przydlugasne. To samo mogloby byc nieco krotsze, rozumiem ze ksiazka by sie wtedy zmniejszyla (ale moze doszlyby inne?).
Po prostu siedze sobie w tramwaju jadac do szkoly i czytam... czytam. i tak sobie mysle - cholera. Juz wiem jak to sie skonczy... Wlasciwie tutaj powinno sie skonczyc, ale jeszcze kilkanascie stron. O, moj przystanek. Dobra, zaczne juz nastepne, a to "przeczytalem".
Takie mam wrazenia dla komisji, jako ponizej-przecietnej czytelnik ;)

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Olaf pisze:
Cała rasę bez pardonu pod redaktorski nóż?
No co Ty! One przecież mają żelazne młoty i stalowe topory, taki nożyk nic im nie zrobi. Chyba...

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

Kosa, Xiri. Kosa może wszystko :)
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Husiaty pisze:Fajnie fajnie, dzisiaj wyslalem opowiadanie do redakcji i juz zaluje...
Naczy od poczatku zalowalem, ale teraz bije sie w piers.
Mocno.
To po po co wysyłałeś, z ciekawości spytam?
Musze przyznac, ze w "Kochali sie ze az strach mialem takie dziwne wrazenie - nie chce nikogo obrazic, bo opowiadania byly niezle, ale wydawaly mi sie troche przydlugasne.
Te młode teraz, szybko żyją, panie tego, krótko czytają, wciurności.
Młode to płoche.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

Ebola pisze:
Husiaty pisze:Fajnie fajnie, dzisiaj wyslalem opowiadanie do redakcji i juz zaluje...
Naczy od poczatku zalowalem, ale teraz bije sie w piers.
Mocno.
To po po co wysyłałeś, z ciekawości spytam?
Zeby urozmaicic krasnoludy ;-)
Nie no chyba nie jest tak zle znowu...

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Husiaty pisze:Musze przyznac, ze w "Kochali sie ze az strach mialem takie dziwne wrazenie - nie chce nikogo obrazic, bo opowiadania byly niezle, ale wydawaly mi sie troche przydlugasne. To samo mogloby byc nieco krotsze, rozumiem ze ksiazka by sie wtedy zmniejszyla
Jakbym nie przeczytał własnymi naocznymi patrzałkami, to bym nie uwierzył. Mnie się opowiadania wydały właśnie za krótkie. A sporą objętość książki wydawnictwo uzyskało w typowy dla siebie sposób: duża czcionka i spore odstępy między wierszami. Czy dzisiejsze młode pokolenie nie jest w stanie przeczytać nic dłuższego od szorta?

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Również uważam, że im dłuższe opowiadanie, tym lepsze. W moim przypadku lubię opka w granicach 100 tys. znaków. Jak czytałam niedawno "Wypychacza zwierząt", o tych trzech świętych Mikołajach czy magii wudu Grzędowicza, to szlag mnie trafiał. Myślałam, że w coś ciekawego się rozwinie, a tu niespodzianka ledwo kartkę dalej.

e: dopiska

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Do brzegu, Panie i Panowie, do brzegu. Znaczy wrażenie poantologiczne proszę
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
malakh
Pćma
Posty: 293
Rejestracja: śr, 14 lis 2007 22:17

Post autor: malakh »

Marcin Robert pisze:Jakbym nie przeczytał własnymi naocznymi patrzałkami, to bym nie uwierzył. Mnie się opowiadania wydały właśnie za krótkie
Dokładnie. Długie opowiadania rządzą! Też nie lubię, jak jest wstęp, łubudubu... i nagle koniec;/

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Husiaty pisze:Po prostu siedze sobie w tramwaju jadac do szkoly i czytam... czytam. i tak sobie mysle - cholera. Juz wiem jak to sie skonczy... Wlasciwie tutaj powinno sie skonczyc, ale jeszcze kilkanascie stron. O, moj przystanek. Dobra, zaczne juz nastepne, a to "przeczytalem".
Ale, ale... skoro nie doczytujesz opowiadań do końca, skąd wiesz, że kończą się zgodnie z Twoimi przypuszczeniami?

ODPOWIEDZ